فهرست
قاب روز:‌ دوباره ایران
قاب روز:‌ دوباره ایران

قاب روز:‌ دوباره ایران

آی‌اسپورت- اولین شعاری که برای صعود ایران به جام‌جهانی برزیل ساخته شد، نه به کارلوس کی‌روش مربوط بود و نه به رضا قوچان‌نژاد. مردم سرمست توی خیابان‌های ایران، با “روحانی مچکریم!” از شاهکار پسران‌شان در تیم ملی استقبال کردند. مردمی که پای صندوق‌های رای مسیر دولت را عوض کرده بودند، بعد از 8 سال انتظار جهانی‌شدن تیم ملی را جشن گرفتند. حسن روحانی همان روزها با ستاره‌های تیم ملی نیز دیدار کرد و برای اولین بار در قاب‌های مشترک با فوتبالی‌ها حاضر شد. روحانی حالا اولین رئیس‌جمهور تاریخ ایران است که برای دومین بار متوالی از ملی‌پوشان صعودکننده به جام‌جهانی فوتبال استقبال می‌کند و حتی شاید 4 سال بعد در پایان راه دولت‌اش نیز، دوباره مشغول قدردانی از آن‌ها برای سومین صعود متوالی‌شان شود. شاید به عملکرد دولت در حوزه ورزش و به انتخاب‌های رئیس‌جمهور برای وزارت ورزش، نقدهایی وارد باشد اما مجموعه‌ای که در این 4 سال برای تیم ملی فوتبال ساخته شده، بی‌نقص، آرمانی و نفوذناپذیر به نظر می‌رسد. وقتی حرف و حدیث‌ها درباره جدایی کارلوس به اوج رسیده بود  و وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و حتی خود کی‌روش آماده پایان‌دادن به این همکاری بودند، هجوم کاربران ایرانی اینستاگرام به صفحه حسن روحانی بازی را عوض کرد. رئیس‌جمهور، صدای مردم را شنید و اجازه نداد که دوران مرد پرتغالی قبل از نتیجه‌دادن پروژه‌های او به پایان برسد.

تصویر حسن روحانی در حال تماشای دیدار تیم ملی در جام‌جهانی با لباس ایران، هنوز هم یکی از خاص‌ترین نماهای به جا مانده از دوره اول ریاست‌جمهوری او به شمار می‌رود. او به جای سر دادن شعارهایی درباره ساده‌زیستی عوام‌فریبانه، به علایق نسل جوان کشورش احترام می‌گذاشت و همین موضوع بیشتر از هر یارانه و کارانه‌ای در انتخابات ریاست‌جمهوری خودش را نشان داد. روحانی و کی‌روش، روزهای سختی را در پیش دارند. اولی باید با موج بی‌سابقه فشار و افترا از چپ و راست وپایین و بالا بجنگد و در مقابل تندروی‌ها بایستد و دومی تلاش خواهد کرد تا آرزوی صعود از مرحله گروهی جام جهانی را برآورده کند. هم کارلوس و هم حسن، در شروع کار منتقدان زیادی داشتند اما مربی پرتغالی با نتایج استثنایی روی نیمکت تیم، صدای دشمنی را خاموش کرد و حالا حسن روحانی نیز به واسطه همه آن‌چه در این سال‌ها انجام داده، از حمایت اکثریت مردم برخوردار است. روحانی و کی‌روش، نویدبخش روزهای امیدوارکننده‌ای برای فوتبال و سیاست هستند. مردانی بزرگ برای روزهای بزرگ. چهره‌هایی برای آینده. آینده‌ای برای ایران. کشوری در آن فوتبال، غرور هدیه می‌دهد و مذاکره، عزت می‌سازد.

۱۲ ۷  
آی اسپورت
2017-06-14 15:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۷ نظر
ehsan
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۲۲
درود بر دکتر روحانی
شش تایی شدن تخصص ماست
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
پس کو استقلالیا؟!
۱
علی
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۸:۰۴
"روحانی و کی‌روش، نویدبخش روزهای امیدوارکننده‌ای برای فوتبال و سیاست هستند. مردانی بزرگ برای روزهای بزرگ. چهره‌هایی برای آینده. آینده‌ای برای ایران. کشوری در آن فوتبال، غرور هدیه می‌دهد و مذاکره، عزت می‌سازد."


پاچه خواری تا این سطح ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آی اسپورت خجالت بکش ! بعدا تاریخ به ننگ از شما و فرد مورد حمایتتان یاد خواهد کرد .
۱ ۱
شش تایی شدن تخصص ماست
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۱۷
فعلا که تاریخ از الف و نون شما به ننگ یاد می کند و همه افرادی که ازش حمایت زبانی و عملی کردند.
۱
یوهان کرایف
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
همه اینا بکنار ولی تیم اول آسیا یه لباس فرم (کت و شلوار) یک دست و مناسب نمیخواد مثل ایتلیا انگلیس و حتی همین کره و زاپن و استرالیا که تو همچین دیدارهایی بپوشه و اینجوری با گرمکن نره دیدار رئیس جمهور
۲
علی هستم
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
درود بر این متن
کاش جای این افراد مهندس صفایی فراهانی و دادکان در راس ورزش و فوتبال بودن
علی هستم
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۲۶
درود بر این متن
کاش جای این افراد مهندس صفایی فراهانی و دادکان در راس ورزش و فوتبال بودن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر