فهرست
خطر بازی بعد از دربی/ لطفا مغرور نشوید!
خطر بازی بعد از دربی/ لطفا مغرور نشوید!

خطر بازی بعد از دربی/ لطفا مغرور نشوید!

آی اسپورت – پیروزی در دربی تهران استقلال را حسابی خوشحال کرده است. آن قدر که شاید بشود در این خوشحالی رگه‌هایی از سرمستی و غرور را پیدا کرد. هرچند منصوریان در نشست خبری اعلام کرد که فقط تا ظهر فردای دربی خوشحالی می‌کنیم اما به نظر می‌رسد بازیکنان این تیم هنوز از فضای پیروزی در دربی خارج نشده‌اند. به خصوص جوان‌ترها که تعدادشان هم کم نیست. ماندن در این فضا می‌تواند در بازی فردا برای استقلال و منصوریان گران تمام شود. اتفاقی که پیش از این بارها و بارها افتاده و احتمال تکرارش کم نیست.

آبی ها قبل از دربی 84 در تاریخ لیگ برتر 6 بار پرسپولیس را شکست داده‌اند. نتایج این تیم در بازی‌های بعد از دربی اما کمی تامل برانگیز است. استقلال فقط 3 بار موفق شده بعد از پیروزی در دربی، حریف بعدی‌اش را هم شکست بدهد و در 3 بازی دیگر بعد از دربی 2 بار با حریفانش به تساوی رسیده و یک بار هم مغلوب شده است. به نظر می‌رسد پیروزی در دربی بیشتر از این که به آبی‌ها روحیه و اعتماد به نفس تزریق کند به آنها غرور را هدیه می‌دهد و همین باعث می‌شود در بازی بعد از دربی، غافلگیر شوند. نکته قابل توجه این که از 3 برد استقلال در بازی‌های بعد از دربی، 2 پیروزی آن هم با نتایج حداقلی مقابل ضعیف‌ترین تیم‌های جدول یعنی شموشک نوشهر (در لیگ پنجم) و ابومسلم مشهد (در لیگ چهارم) بوده است.

استقلالی‌ها برای این که فردا در دام غرور نیفتند، باید هر چه سریع‌تر پیروزی در دربی را فراموش کنند. بازی فردای این تیم مقابل ذوب‌آهن حتی در شرایط عادی هم بازی سختی است چه برسد به اینکه استقلال با غرور و سرمستی ناشی از بردن دربی پا به میدان بگذارد. به همین دلیل است که شاگردان جوان منصوریان باید از فضای کری‌خوانی و بردهای 3 گله پیاپی خارج شوند وگرنه خیلی زود غافلگیر می‌شوند و دوباره باید همه چیز را از نو شروع کنند.

۵ ۲  
آی اسپورت
2017-02-15 16:31:00
نظر دهید

۲ نظر
sarvare longi
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۵۳
بیشتر اون تیمی که تو دربی باخته میره تو حاشیه تا تیمی که برده مغرور بشه
۹ ۱
مهیار
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۴۶
خودشون بهتر میدونند چطور بردند و از کجا شانس آوردند! خیلی باید بی جنبه باشند که با همچین بردی مغرور هم بشن!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر