فهرست
مصاحبه تاریخی/ عابدینی: درخشان پول گرفت تا پرسپولیس ببازد
مصاحبه تاریخی/ عابدینی: درخشان پول گرفت تا پرسپولیس ببازد

مصاحبه تاریخی/ عابدینی: درخشان پول گرفت تا پرسپولیس ببازد

آی اسپورت- بعد از اینکه امروز مشخص شد حمید درخشان جانشین علی دایی در پرسپولیس خواهد بود، امیر عابدینی، سرمربی سابق این باشگاه، یکی از اولین کسانی بود که از حضور درخشان روی نیمکت پرسپولیس حمایت کرد. اما او در زمستان 87 در گفتگو با خبرنگار روزنامه دنیای فوتبال، حرف های عجیبی در مورد درخشان زد و او را متهم به پول گرفتن از یک باشگاه قطری برای به هم ریختن اردوی پرسپولیس در جام باشگاه های آسیا کرد. البته مثل خیلی از مصاحبه های جنجالی در فوتبال ایران، عابدینی دو روز بعد این صحبت ها را تکذیب کرد اما ... مشروح این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

 

چهره اش شباهتی به آن مدیر جاه طلب و اهل مبارزه روزهای اول ندارد. گرچه او هنوز گارد تهاجمی اش را حفظ کرده و یقه این و آن را می گیرد. آن طرف حسین عبدی با آرامش و متانت خاص همیشگی روبرویش نشسته و از امید به بقا می گوید. اعتماد به نفسی در چهره اوست که شاید امیر قلعه نوعی هم با تیم صدرنشین اش آن را نداشته باشد. او در جواب نگرانی های عابدینی می گوید:\" حاج آقا دلم قرص است. ما در لیگ برتر می مانیم.\" عابدینی می گوید:\" آن زمان که کاپیتان پرسپولیس بود هم همین آرامش را داشت. محال بود بدون وضو وارد زمین شود. یادم می آید در یک بازی، دو دقیقه از زمانی که بازی باید شروع می شد، می گذشت و ما به خاطر اینکه او مشغول وضو گرفتن بود، در رختکن مانده بودیم!\"

در این شرایط، حرف زدن با امیر عابدینی راجع به مسائل فنی خیلی سخت است. اما او که حسابی دلش پر است، به دنبال بهانه ای می گردد تا درد دل کند. به خصوص هنگامی که بحث از داماش به پرسپولیس سال های 74 و 75 می رسد:\" حرف هایی در دلم انبار شده که دیوانه ام می کند.\" او بخش مهمی از تاریخ فوتبال ایران است.

در زمان حضور کادر فنی جدید (در داماش)، ادعا کردید که حسین عبدی زیر دست استانکو یک مربی خوب و کامل خواهد شد؛ هنوز هم روی این حرف خود هستید؟

بله؛ زمان این را ثابت خواهد کرد.

اما شما چنین ادعایی را در مورد حمید درخشان، مجتبی محرمی، احمدرضا عابدزاده، محمد پنجعلی و خیلی های دیگر هم داشتید اما گذشت زمان ثابت کرد که شما اشتباه می کردید.

اولا که این ادعای استانکو بود. مجتبی محرمی دستخوش حوادث شد. به احمد رضا فرصت داده نشد و حمید درخشان...

فلاش بک

به میان آمدن نام درخشان جرقه ای است برای فلاش بک به گذشته. حرف های زیادی به نوک زبان عابدینی می آید اما آنها را فرو می خورد:\" اگر بخواهم حرف بزنم، پرسپولیس به هم می ریزد. با این شرایطی که داماس دارد، نمی خواهم حاشیه های دور و بر خودم و تیم را زیاد کنم.\"

اما با اصرار ما، او حاضر می شود تنها گوشه ای از اتفاقات سال های 75-74 را بازگو کند.

دفترخاطرات

مرور خاطرات با آغاز کوبنده ای همراه است. عابدینی مانند یک داستان گوی چیره دست می گوید:\" اوایل سال 75 بود. پرسپولیس سال 74 قهرمان شده بود و خودمان را برای بازی های آسیایی آماده می کردیم. تیم مان در لیگ هم در اواسط جدول قرار داشت. برای آمادگی بیشتر به اردوی اصفهان رفته بودیم که در این اردو، مجتبی محرمی با استانکو درگیر شد و توپ را به صورت او کوبید. این اتفاق، سرآغازی بود برای حوادثی که در رقابت های آسیایی افتاد. محرمی بعد از درگیری با دسته گل به تمرینات برگشت و استانکو او را بخشید.\"
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/290f045dd01.jpg\"عابدزاده و دعوا سر دلار

آن وقت ها تیم بسیار خوبی داشتیم. مهدوی کیا، رهبری فر، خداداد عزیزی، محرمی و بهترین های بازیکنان لیگ در تیم ما بودند. با این تیم راهی مسابقات آسیایی شدیم. برای اولین بازی که در زمین حریف بود، در فرودگاه دو هزار دلار به فرشاد پیوس دادم تا میان بچه ها تقسیم کند. عابدزاده با عصبانیت به من گفت:\" فقط دو هزار دلار برای همه بچه ها؟\" من هم عصبانی شدم و سهم او را از پول بچه ها کم کردم. عابدزاده تمام فوتبالش را مدیون من است. اگر من خرج عملش را نمی دادم و حمایتش نمی کردم، او هیچ وقت به فوتبال برنمی گشت. با این حال،او سر این مسئله با من لج کرد. در اولین بازی، الزورا عراق را بردیم؛ دومین بازی مان مقابل الهلال بود. 2-1 جلو افتادیم اما عابدزاده در یک صحنه از دروازه بیرون آمد و توپ را نگرفت و در صحنه ای دیگر، توپ را گرفت و جلوی پای مهاجم حریف انداخت تا ما در نهایت بازندهش ویم.\"

اخراج مشکوک محرمی

\" مجتبی محرمی هم به رغم اینکه بارها تاکید کرده بودم در این بازی کارت نگیرد، مقابل چشمان داور یک خطای بچه گانه انجام داد تا دو اخطاره شود و بازی بعدی را از دست بدهد. بعد از بازی، در رختکن رضا شاهرودی یقه عابدزاده را گرفت و به او گفت:\" این چه طرز دروازه بانی است\" و قصد داشت او را بزند که من جلویش را گرفتم. در آن هنگام متوجه شدم که حمید درخشان پشت این جریان قرار دارد. او از قطری ها پول گرفته بود تا کاری کند که مجتبی در بازی مقابل آنها حضور نداشته باشد.\"

 

 به مهدوی کیا گفتم برو

بعد از آن بازی با احمدرضا و مجتبی صحبت کردم. در بازی بعدی السد را شکست دادیم ئ به دور بعد صعود کردیم. در مرحله بعد با پوهانگ استیلرز کره بازی داشتیم. قبل از بازی کارشکنی ها شروع شده بود. مهدی مهدوی کیا که تازه به تیم ملی دعوت شده بود، یک خط در میان تمرین می کرد. برای صبحانه و ناهار نمی آمد. می دانستم کار، کار درخشان است. یک روز که مهدی برای صبحانه نیامد، به اتاقش رفتم ئ گفتم که می توانی وسایلت را جمع کنی و به تهران بروی. قبل از بازی مقابل کره، احساس خوبی نداشتم. به نظرم یک مشکلی وجود داشت.\"

بهروز کارت قرمز گرفت

بازی شروع شد؛ بهروز که بهترین مدافع من بود، در 20 دقیقه، دو خطای بچه گانه انجام داد و اخراج شد. مجتبی در آن بازی بارها دفاع را ول می کرد و می رفت. داور یک پنالتی به سود ما گرفت و او با اصرار خواست که خودش پنالتی را بزند. پشت توپ ایستاد و ضربه را به آسمان زد و بعد از خراب کردن پنالتی، زبانش را بیرون آورد و خندید که دوربین تصویرش را گرفت. بعد از این اتفاق بود که فهمیدم حضور درخشان در تیم مثل سم است و به همین خاطر، با اینکه نتایج خوبی با پرسپولیس گرفت و حتی 3-0 استقلال را بردیم، نگذاشتم در تیم بماند. البته او زحماتی هم برای پرسپولیس کشیده و هر وقت که لازم بوده، به عنوان مربی به پرسپولیس آمده.\"

به اینجا که می رسیم، عابدینی دکمه استپ را می زند:\" دردل های من تمامی ندارد. در یک موقعیت بهتر، همه آنها را خواهم گفت.\"

یک کتاب به قلم امیر عابدینی ایده فوق العاده ای است؛ بس که در این سینه حرف هست! یادمان رفت که بنویسیم انگیزه این گفتگو، حرف های مشکوکی بود که عابدزاده علیه درخشان به زبان آورده بود.  

 

  

  ۱۸  
آی اسپورت
2014-09-10 20:26:12
نظر دهید
۱۸ نظر
کاوه
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۶
آی آی آی آی، خیلی بدجنسی آی اسپورت! چه آتیشی داری میسوزونی توی این اوضاع قاراشمیش...
ادریس
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۶
هواداران دقیقاً مشخص که این سایت به دنبال حاشیه کشیدن تیم پرسپولیس،متاسفم
عابدینی ،درخشان را برای مربیگری داماش انتخاب کرد.
برنا
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۸
پژمان راهبر استاد آتیش بیاری معرکه...
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۳
مصاحبه تکذیب شده چاپ می کنی پژمان تپل. تو هیچی نمیشی نه با سایت گل چیزی شدی نو با این شایتت. علی لابی عشقت رفت
لاهیجان
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۴
آی اسپورت این مصاحبه آنهم امروز چه معنی میده؟؟
مهدی
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۵
داستان این نبود.در دور مقدماتی یک هوادار که از دبی برای تشویق تیم رفته بود برای هر بازیکن 100 دلار به عنوان پاداش بازی اول به درخشان داده بود.درخشان به هر بازیکن 50 دلار داد محرمی که با آن هوادار دوست بود به او گفت که جرا 50 ؟بعد داستان لو رفت و محمد خانی و سایرین هم در جریان قرار گرفتند.در مالزی بازیکنی که سر میز نیامد و گفت غذا را به اطاقم بیارید هم محبوب و فلاحت زاده بودند که همانجا عابدینی از خجالتشان در آمد.موضوع درخشا ن چیز دیگری بود.فردی در هتل تیم بود و خود را به عنوان نماینده حراست سازمان معرفی کرده بود.که از شانس بد او 2 مامور امنیتی که طرفدار پرسپولیس بودند و در مالزی حضور داشتند با پیگیری از تهران فهمیدند که او شریک درخشان هست و قصد آوردن جنس از مالزی با کاروان پر سپولیس را دارد....داستان از اینجا شروع شد
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۷
تف به شرفت آی اسپورت
۱
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۸
حالا چرا الان اینو نوشتی.خفه شوووووووو احمق بذار یه روزم ما پرسپولیسیا آرامش داشته باشیم
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۴۴
پژمان توپولو یا نمک
ناصری
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۴۵
آی اسپورت چقدر از دایی گرفتی تا ضد درخشان مطلب بنویسی؟
سینا پرسپولیسی
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۰۸
این سایت از چاپ کردن این مطلب در این برهه حساس اهداف خاصی از قبیل تحریک هواداران علیه درخشان و ایجاد جوی مثل جو زمان استیلی دارد هواداران بهوش باشند تا در دام طلعه این سایت نیفتند اگه مردی و یه جو جوونمردی داری چاپ کن کامنتمو
خراب مورینیو
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۲۸
اولا که والا به نام خدا !!! .... دوما آقای لابی نسبتا محترم .... بهتره وقتی نمک میخوری نمک دونش رو قورت ندی !!!! .... هیچ رئیس جمهوری به جز اونی که اسم آوردی اینقدر ***** نبود که آدمی مثل تو رو بذاره توی " پست سرمربی گری فوتبال یک کشور " .... حالا برای من ادای ضد احمدی نژاد در نیار آقای **** زاده !!!! .... میدونی چرااااااااااااا ؟؟ .... چون بابای خدا بیامرزت !!! بهت چی گفت ؟؟؟؟ .... گفت : " پسرم دایی جان ! من در این لحظات حساس و روحانی بهت وصیت میکنم کا وارد سیاست نشووووووووو .... آغغغغغغ" و بعدش مرد ! .... اصلا تا این حرفو زد احساس کرد که وظیفشو انجام داده ... آهاااااا ؟؟؟ یادت اومد آقای مولتی میلیاردر ؟؟؟؟ ... مولتی میلیاردری که راست میگه ... هر چی داره از اون بالا سلی داله !! ... منتهی مردم ساده ما فکر میکنن منظور تو امدادهای غیبیه ! .... نمیدونن که تو بالا سری های زیادی داشتی .... که بهتریناش همین آخریاش بودن ..... آقا بالا سری شماره 1 _ بابک زنجانی ... آقا بالا سری شماره 2 روباهیان .. که جفتشون الان تو زندانن ... ولی خوب تو که رفاقت و نمک خوردن برات شبیه جک هست ! برات مهم نیست که بری ملاقاتشون تو زندان یا نه .... 1 % پول های حلال اونا رو که خوردی بدی بهشون تو این بدبختی یا نه ؟ .... بگذریم ! لپ مطلب رو بذار بگم ! ..... تو الان دیگه اون بالا سلی رو هم نداری ... فقط یه جا رو داری ... نماینده های مجلس که اونم تا 3 ماه دیگه لابی نمیتونی باهاشون بکنی و بعدش باید مثل احمدی نژاد بهشون فحش بدی ... چون اونموقع دیگه به دردت نمیخورن ... یه راه بهت معرفی میکنم که حتما به نتیجه میرسی و حساب دشمنات رو میرسی " نیش نیش داروغه " .... برو فیفا ... آره برو فیفا از پرسپولیس شکایت کن ... بگو شماله حشابشونو قطع کنن .... بگو خدا هم مقصره ... شماله حشاب اونم بده !!! ... ولی مطمئن باش ... هون دربان فیفا توی زوریخ هم تو رو راه نخواهد داد ... چرا ؟؟؟ .... چون تو چند ساله که برای چرب کردن **** خانواده نسبتا محترمت قید " کمیته افتخاری جوانان فیفا " رو زدی ... چون از بابک زنجانی و تخته نرد که بهتر نبود !!!! ..... تو جهنم میبینمت کثیف ترین اختاپوست ایران ! .... تو حتی من رو هم چند سال با اون حرفای به نرخز روزت گول زده بودی !!! ... سر همین جنایتت حاضرم نابودت کنم شارلاتان .... برو دنبال شغل اصلیت لباس فروشی خیابون فرشته ... البته میتونی مربی مالدیو هم بشی .... البته اگه صلاحیتت رو فیفا تایید کرد !!!! .... کار خدا رو ببین خیلی جالبه ..... به حرف پدر گوش ندادن و حرفهای سیاسی زدن این شد عاقبتش .... " آقای سیاسی " ... " آقای سیاسی رو برکنار کرد " ... برو به درک عزیزم ! .. منتظر شکایتت از پرسپولیس هستم ! .... و همچنین مربی گری تیم ملی برزیل !!!! .... البته بدون شماله حشاب !!!!!!!! برو بلکه سامان گوران ممنوع الکاریش لغو بشه و ملت شاد بشن با دیدن قیافه واقعیت ..... در ضمن با این پول های حرام بهترین کار اینه که بری لهجه ت رو عمل کنی .... بای " نیش نیش پرنس جان":))))))))))))))))))))))
-
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۳۵
من نگران روزنامه نگارهای ورزشی امثال گل و خبر ورزشی و شوت هستم که حالا که دایی رفته کی واسشون کالت به کالت کنه
عاشق گواردیولا
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۵
زیادی زر زر می کنی "خراب مورینیو"...
رسول
چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۴۸
یعنی پرسپولیسیا تا این حد خیانت کردن به تیمشون؟؟؟!!! ماشالله به غیرتشون
ابی
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۴
با این که از رفتن دایی خوشحالم و از نیامدن کرانچار ناراحت اما به کوری دشمنان پرسپولیس از امروز فقط حمایت نا آخر فصل. بعدش هم از خجالت آقای سیاسی در میام. فعلا فقط حمایت.
-
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۲۷
یک واقعیت هولناک هم من بنویسم اگر مردی چاپ کن
تا دیروز به شدت علی دایی و تفکرات و تیمش رو میکوبیدید
امروز که برکنار شده جانشینش درخشان رو دارید میکوبید
اما واقعیت هولناک سایت شما پول گرفته که هر روز بر علیه پرسپولیس مطلب بنویسه ، حالا از کدوم منبع معلوم نیست
۱
امیر رضایی
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۰۲
خب شماها آی اسپورتیها چقد از علی دایی پول گرفتین که این مزخرفاتو چاپ کنید بعدش خود عابدینی یکی از جاه طلبان و ....... روزگاره همش هم نخود هر آشه در مورد همه چی نظر میده خود عاتدینی چه گلی بسر ورزش این مملکت زده که میخواد همش در صحنه باشه متاسفم واسه خودم که وقت میزارم خبرهای شماها رو میخونم......
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر