فهرست
اتحاد علیه سرخابی‌ها در تبریز و اصفهان
اتحاد علیه سرخابی‌ها در تبریز و اصفهان

اتحاد علیه سرخابی‌ها در تبریز و اصفهان

آی اسپورت – لیگ برتر ایران به هفته‌های پایانی و سرنوشت ساز خود رسیده و با توجه به شرایط در بالای جدول، شاید این حساس‌ترین دوره در ادوار گذشته لیگ برتر باشد. پرسپولیس، تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و تا حدودی پدیده مشهد شانس قهرمانی دارند و همین باعث شده تا جدال‌های مدعیان با تیم‌های میانی و پایین جدولی هم به بازی‌هایی حساس تبدیل شود.

فردا پرسپولیس با تیم رده هشتمی ذوب‌آهن بازی دارد و استقلال میزبان ماشین‌سازی تبریز رده دهمی خواهد بود. قاعدتا این دو بازی نباید برای دو تیم میانه جدولی حساس باشد اما حضور سپاهان و تراکتورسازی در بالای جدول باعث شده تا هواداران این دو تیم دست به حمایت از تیم همشهری خود در مقابل سرخابی‌ها بزنند و حساسیت این دو بازی را بالا ببرند. این در حالی است که همین تیم‌های همشهری در گذشته‌های دور و نزدیک رقابتب جانانه با هم داشته‌اند اما نگرانی از قهرمانی احتمالی پرسپولیس و استقلال باعث شده تا اتحادی عجیب بین هواداران دو تیم همشهری و رقیب! در اصفهان و تبریز علیه سرخابی‌ها به وجود بیاید.

در اصفهان هواداران سپاهان قول داده‌اند که ذوب‌آهن را در فولادشهر و مقابل پرسپولیس تنها نخواهند گذاشت. این در حالی است که همین چند هفته پیش، سپاهان و ذوب‌آهن علیه یکدیگر بیانیه‌هایی صادرکردند و از خجالت یکدیگر درآمدند! این اتفاق قبل و بعد ازدربی اصفهان رخ داد و کار به طعنه زدن در نشست‌های خبری به مربیان دو تیم هم کشیده شد. اما حالا دو باشگاه از در دوستی وارد شده‌اند و قصد دارند با اتحاد هواداران‌شان عرصه را بر پرسپولیس در فولادشهر تنگ کنند و مانع پیروزی این تیم بر ذوب‌آهن شوند تا شانس قهرمانی این تیم در لیگ هجدهم کم شود.

در تهران هم ماشین‌سازی قطعا حمایت هواداران تراکتورسازی را به همراه خواهد داشت. این دو باشگاه در سال‌های گذشته روابط خوبی با هم نداشتند. به خصوص وقتی ماشین‌سازی چند بار در برابر تراکتورسازی نتایج خوبی گرفت، خشم هواداران این تیم را برانگیخت. اما در این فصل شرایط کاملا متفاوت است. مالک هر دو باشگاه یکی است و ماشین‌سازی هم بر خلاف سال‌های گذشته، مشکلی برای تراکتورسازی به وجود نیاورده و هر دو بازی رفت و برگشت را هم به این تیم واگذار کرده است. در چنین شرایطی اصلا بعید نیست که زنوزی بازیکنان ماشین‌سازی را شارژ مالی و روحی کند و آنها را با روحیه‌ای خوب و جنگنده به مصاف استقلال بفرستد تا با گرفتن امتیاز از این تیم تهرانی، شانس قهرمانی‌اش را کمتر و کمتر کند.

رقابت تهران، اصفهان و آذربایجان در فوتبال ایران امسال به اوج خود رسیده است. هر سه استان شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارند و از هر ابزاری برای رسیدن به قهرمانی استفاده خواهند کرد. حتی اگر این ابزار، متحد شدن با باشگاه همشهری و رقیب دیرینه باشد.

۱۰ ۴  
آی اسپورت
2019-04-16 14:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
تراكتور
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۵:۴۹
خوب بود به اين نكته هم اشاره مي كردي پسي ها هم دايي را قبل از بازي شارژ مالي كردن طلبي را كه چند سال است مانده بود روز قبل بازي دادن
سامان
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۰۴
بدترین نكته هم اینه كه ترااكتور یك میزبانی از بقیه تیمها بیشتر داره و بازی كه مهمان بود رو مثل اب خوردن اورد تو ورزشگاه خودش و میزبان شد همه 15 میزبانی دارن تراكتور 16 تا اونم با مشاركت فدراسیون كه جلو این كار رو نگرفت
سیامک
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۶:۵۵
آخه چسکل اگه به اینا باشه که رفت و برگشت با سایپا و پیکان میزبان بودید پس کجاست قانون ده درصد؟ بتکونیمتون اندازه ی یه لیگ برتر فساد ازتون میریزه ا پس زر اضافی نزن .
۷
یاشاسین تراکتور
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۲۰:۲۰
نویسنده محترم چرا حرفی از تبانی لنگ و علیاری و دایی نزدی نشان از سوزش شماست
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر