فهرست
بیرانوند: به خاطر کرونا نمی‌توانم به بلژیک بروم
بیرانوند: به خاطر کرونا نمی‌توانم به بلژیک بروم

بیرانوند: به خاطر کرونا نمی‌توانم به بلژیک بروم

آی اسپورت - علیرضا بیرانوند در نظرسنجی AFC بالاتر از ستاره های فوتبال آسیا قرار گرفته است. او که در پایان فصل پرسپولیس را به مقصد آنتورپ بلژیک ترک خواهد کرد، صحبت های متفاوتی درباره سرنوشت قهرمانی انجام داده و همچنین اعلام که فعلا امکان سفرش به بلژیک برای انجام تست پزشکی نیست. مصاحبه کامل او با اپلیکیشن رسمی پرسپولیس را در زیر می‌خوانید:

قرار شد محمدحسن به تمرین پرسپولیس بیاید

متاسفانه برای محمد حسن مشکل بزرگی پیش آمده و یکی از پاهای خود را از دست داده است. وقتی فیلم را دیدم خیلی ناراحت شدم و پیگیری زیادی کردم تا بتوانم او را پیدا کنم و در نهایت با کمک وکیلم، محمدحسن راپیدا کردم. بعد با او به صورت تصویری صحبت کردم و قرار شد بعد از پایان شیوع ویروس کرونا به محل تمرین بیاید تا هم من او را ببینم و هم سایر بچه‌های پرسپولیس با او دیدار کند.

امیدوارم از با استعدادها حمایت شود

به هر حال وقتی این بچه‌ها را می‌بینم که سختی می‌کشند و پشتیبان ندارند می‌دانم که چه شرایط سختی پیش‌روی آنهاست. حتی دو پسر هم در برنامه عصر جدید از دیدار با من صحبت کردند و امیدوارم که از این بچه‌ها حمایت شود چرا که آنها از نظر مالی شرایط خوبی ندارند. مطمئناً بعد از پایان شیوع ویروس کرونا و با هماهنگی باشگاه این دو پسر خوب را هم در تمرین پرسپولیس خواهیم دید.

آقای فنایی برایم تمرین طراحی می‌کند

خدا رو شکر که وضعیت خوبی دارم و به صورت انفرادی تمریناتم را پیگیری می‌کنم. البته در این شرایط بیشتر در کنار خانواده هستم چرا که شرایط سختی نه تنها در ایران بلکه در دنیا حاکم است. به دلیل شرایطی که وجود دارد نمی‌توانیم به صورت گروهی تمرین کنیم و در قرنطینه هستیم اما خودم به صورت شخصی تمرینات هوازی را انجام می‌دهم تا در شرایط ایده‌آل بمانم. همچنین تمریناتی که آقای فنایی برای من ارسال کرده را انجام می‌دهم تا از نظر بدنی وضعیت خوبی داشته باشم.

به خاطر کرونا نمی‌توانم به بلژیک بروم

باشگاه پرسپولیس نامه‌ای به باشگاه بلژیکی زده. به دلیل وضعیتی که به خاطر کرونا به وجود آمده فعلا نمی‌توانم به بلژیک بروم چرا که محلی که تست پزشکی می‌گیرد تعطیل است. از طرف دیگر باید دو هفته قرنطینه می‌شدم که این کار را سخت می‌کرد. فعلا مشخص نیست که لیگ بلژیک ادامه پیدا خواهد کرد یا نه اما فکر می‌کنم در تابستان برای انجام تست‌های پزشکی به بلژیک بروم.

می‌خواستند در چالش من جرزنی کنند

من چالش خیلی سختی را طراحی کردم و خوشحالم که هواداران در این چالش حاضر شده و با فیلم‌هایی که برای من فرستادند از این کار حمایت کردند. قصد من این بود که در این روزها که همه در خانه هستند با این کارها برای دقایقی آنها را شاد کنم. البته در این چالش باید از بطری شیشه‌ای استفاده می‌شد که کشیدن پول از زیر آن سخت بود اما خیلی‌ها شیشه نوشابه یا دوغ را گذاشته بودند که کار را راحت تر می‌کرد. مطمئناً اگر بطری شیشه‌ای گذاشته بودند کار خیلی سخت بود اما برخی‌ها می خواستند جرزنی کنند! همین که این کار من باعث شد مردم برای دقایقی خوشحال شوند خوشحالم.

ناراحتم که باید از پرسپولیس بروم

دل من برای همه اعضای کادر فنی و بازیکنان تنگ شده و فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که بیشتر از همه ناراحتم چرا که قرار است تا آخر فصل پرسپولیس را ترک کنم و گاهی به این فکر می‌کنم که اگر لیگ دیگر برگزار نشود من باید بدون خداحافظی از پرسپولیس بروم. من دوست دارم برای جشن قهرمانی در کنار هواداران باشم. ما برای همه این امتیازات، زحمت کشیدیم و دوست دارم مقابل هواداران و با بدرقه آنها پرسپولیس را ترک کنم. امیدوارم روزی که دوباره به پرسپولیس برمی گردم باز هم به استقبال قهرمانی‌های زیادی برویم.

دو هفته تمرین و دو بازی نیاز داریم

من دوست دارم لیگ برگزار شود اما هر تصمیمی که قرار است بگیرند باید زودتر اتخاذ شود. فکر می‌کنم بتوانند لیگ را از ۲۵ اردیبهشت به بعد آغاز کنند. برای اینکه به بدن بازیکنان فشار نیاید باید تمرینات پشت درهای بسته برگزار شود و فکر می‌کنم که هر تیمی حداقل دو هفته زمان برای بدنسازی نیاز دارد و باید دو بازی دوستانه هم انجام دهد تا بازیکنان به شرایط بازی برسند. البته شنیدم که تا ۳۱ فروردین هیچ تیمی اجازه تمرین کردن ندارد اما امیدوارم شرایطی اتخاذ شود که این فرصت به تیم‌ها داده شده تا آنها بتوانند تمرینات خود را آغاز کنند. ما برای اینکه به اینجا برسیم تمرینات و تلاش زیادی انجام دادیم.

قهرمانی پرسپولیس عادلانه است

به هر حال اگر بخواهیم منطقی به قضیه نگاه کنیم هنوز ۹ بازی تا پایان بازی‌ها فرصت مانده و شاید اگر پرسپولیس قهرمان بشود هم عادلانه باشد اما سایر تیم‌ها هم حق دارند که بازی کنند. ما در فصل گذشته از پنج بازی آخر ۴ مساوی به دست آوردیم و الان هم حدود ۳۰ امتیاز دیگر باقی مانده و احتمال هر چیزی وجود دارد. استقلال یک بازی کمتر انجام داده و در صورتی که این بازی را ببرد فاصله امتیازی اش با ما هفت امتیاز خواهد شد.

امیدوارم ادامه بازی ها برگزار شوند

باید در نظر داشته باشید که لیورپول ۲۳ امتیاز اختلاف دارد و اگر دو بازی آینده اش را ببرد خود به خود قهرمان است اما شرایط بازی در ایران سخت‌تر است. شاید اگر فقط چهار بازی تا پایان لیگ باقی مانده بود کسی نمی‌توانست حرف بزند اما به نظرم هواداران همه تیم‌ها دوست دارند که بازی‌ها انجام شود. ما با تیم‌های مدعی بازی کردیم و حالا با تیم‌های انتهای جدول و تیم‌هایی که برای سقوط نکردند می‌جنگند بازی خواهیم داشت که این مسئله به مراتب کار را سخت‌تر می‌کند. امیدوارم که بازی‌های لیگ برگزار شود تا بدون حرف و حدیث بتوانیم قهرمان شویم و برای چهارمین بار متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببریم. فکر می‌کنم اگر این اتفاق رخ بدهد دیگر هیچ تیمی نمی‌تواند این کار را تکرار کند. این مسئله به توانایی کادر فنی و بازیکنان ما برمی‌گردد.

از هواداران ممنونم؛ این افتخار بزرگی است

حضور در بین نامزدهای برترین بازیکن آسیایی جام جهانی اتفاق بزرگی است که برای من رخ داده و به نظرم نامزد شدن در این بخش از نامزد شدن در بخش نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا هم مهمتر است. این یک افتخار بزرگ و ملی است و من از همه هواداران پرسپولیس ممنون هستم که با رای خود از من حمایت کردند. همچنین از هواداران سایر تیم‌های کشورمان که به من رای دادند هم ممنون هستم چرا که من دروازه بان تیم ملی ایران هستم و به هرحال این افتخار برای فوتبال ایران خواهد بود. از باشگاه پرسپولیس ممنون هستم که با انتشار عکس‌های من در فضای مجازی از من حمایت کرد و باعث شد تا هواداران به من رای بدهند و آمار من بالا برود. مطمئنا این یک افتخار بزرگ خواهد بود که در میان این همه بازیکن مطرح نام من به عنوان بهترین بازیکن آسیایی مطرح شود.

     
آی اسپورت
2020-04-08 13:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر