فهرست
منصوریان: معدن طلا دارم و جواهری به نام امید
منصوریان: معدن طلا دارم و جواهری به نام امید

منصوریان: معدن طلا دارم و جواهری به نام امید

آی اسپورت- یک پیروزی 3 بر صفر بیرون خانه دیگر آنهم در تبریز و در کولاک عجیب و غریب این شهر، باعث شد علیرضا منصوریان با لبخند وارد اتاق کنفرانس ورزشگاه یادگار امام شود و با همه خبرنگاران و عکاسان و عوامل اجرایی بازی شوخی کند.

 

وحدت تاکتیکی موج می زند

منصوریان حرفهایش را اینطور آغاز کرد:«به تیم مان یک خسته نباشید اساسی می‌ گویم و تشکر می ‌کنم از مجموعه تیم. وحدت تاکتیکی و همدلی در تیم ما موج می‌ زند و به همین دلیل در یک روز سخت و سرد پیروز شدیم. از بزرگتر‌های تیم تشکر می ‌کنم: اگر می بینید که بازیکنان جوان ما مسیر رشد را طی کردند بزرگترها این مسیر را برای شان فراهم کردند. به هواداران مان هم خسته نباشید می ‌گویم که ما را حمایت کردند».

 

مدیریت و مالکیت

منصوریان درباره ماشین سازی اینطور حرف زد:«حریف مان تیم خوبی بود اما ما بازی را خوب مدیریت کردیم و مالکیت توپ را داشتیم. کادر فنی حریف بسیار باهوش بود و عقبه آنها به ما این اجازه را داد که مقابل آنها ظریف و باهوش باشیم. این مسیر را با تیم جوان و باتجربه خود ادامه خواهیم داد. برای قطب دوم فوتبال تبریز موفقیت، آرزو می ‌کنم و امیدوارم ماشین ‌سازی بتواند به جایگاه اصلی ‌اش برگردد. از صمیم قلب آرزو می ‌کنم این تیم در لیگ برتر حفظ شود. شاید خیلی از تیمها نتوانند بازی ما را مقابل ماشین ‌سازی انجام بدهند. برای مردم شهر تبریز بهترین‌ ها را آرزو می‌ کنم».

 

بازی باید زودتر برگزار می شد

سرمربی استقلال به زمان برگزاری بازی معترض بود:«اعتقاد دارم می ‌شد بازی امروز را بین ساعت 2 تا 4 انجام بدهیم. هوا بسیار سرد بود و در حین بازی بین منفی 6 تا منفی 9 درجه هم رسید. بازی در ساعت 14 و 30 دقیقه می ‌توانست برگزار شود. ‌در آن زمان برف آنچنانی نبود. باید برای برگزاری بازیها وضعیت آب و هوایی شهرها را در نظر بگیریم تا کیفیت بازیها بالا برود. این بازی برای ما سخت بود. برای تیم داوری هم سخت بود که باید یکجا ساکن درکناره‌ های زمین بایستند».

 

چشمی دارد آب می شود

منصوریان درباره بازی با السد حرف زد و گفته هایش را به محرومیت استقلال و روزبه چشمی کشاند:«قبل از دربی یک بازی سخت مقابل السد در تاریخ 19 بهمن داریم. آنجا دیگر ما آبی نیستیم و پای منافع پرچم سه رنگ کشورمان به میان می ‌آید که باید از آن دفاع کنیم. ‌البته ما شرایط سختی را می ‌گذرانیم. سه بازیکن آماده داریم و دو قرارداد خوب هم بسته‌ ایم اما نمی‌ توانیم از آنها استفاده کنیم و این سخت است. این مسئله ما را تحت ‌فشار قرار داده است. منکر زحمات بازیکنان جوان‌ مان نمی ‌شوم اما کسی نمی ‌تواند چشم روی بازیکنی که 20 قهرمانی دارد و دو بار هم بازیکن سال آسیا شده یا آندو که 100 بازی ملی دارد ببندد یا حتی روزبه چشمی که با اتفاقاتی که افتاده مقابل چشم ما مثل شمع آب می ‌شود. ما این بازیکن را روی برنامه از لیست خارج کردیم تا بتوانیم یک بازیکن دیگر جذب کنیم و چشمی هم با فراغ‌‌ بال و در جهت پیشرفت استقلال این مسئله را پذیرفت. بازیهای سخت ما از راه می ‌رسید و شرایط سخت ‌تر می ‌شد و به همین دلیل هم، امروز به روزبه چشمی نیاز داشتیم. هوادار ما بداند اگر ناراحتی آنها هزار است، ناراحتی ما ده ‌هزار است اما دست ما کوتاه است و تنها راه ‌حل ما این است که ادله باشگاه و فدراسیون از طرف کمیته انضباطی فیفا مورد قبول واقع شود و این موضوع به تعویق بیفتد تا بتوانیم بازیکن آزاد بگیریم. اگر شرایط فراهم باشد که بتوانیم بازیکن بگیریم، از بازیکنان جدید استفاده خواهیم کرد اما اگر این اتفاق نیفتاد با همین جوان‌ ها کار را پیش می ‌بریم و آنها باید نشان دهند که می ‌توانند نماینده شایسته ‌ای برای ایران باشند. تمرکز ما از حالا روی بازی با السد است و از همین حالا بازی با ماشین ‌سازی برای ما تمام شد و صبح تا شب به بازی با السد فکر می ‌کنیم».

 

بهمن سخت، اسفند سخت تر

منصوریان به بازیهای سخت پیش روی تیمش اشاره کرد:«بهمن سختی داریم و بعد از آن اسفند سخت ‌تری در پیش داریم. بهتر است نگوییم فقط دو بازی سخت با السد و پرسپولیس داریم، 4 روز بعد از بازی با پرسپولیس ما باید با ذوب ‌آهن بازی کنیم که شخصیت خوبی در فوتبال ایران دارد. امیدوارم این سیر صعودی را با همین میکس بازیکنان باتجربه و جوان جلو برویم».

 

من، معدن طلا و جواهر

منصوریان تیمش را چنین توصیف کرد:«به قول امید ابراهیمی، منصوریان به معدن طلا رسیده است و در کنار جواهری مثل خودش می ‌توانیم یک نسل جدید را برای استقلال و سالهای آینده عرضه کنیم. ما پلکانی جلو می ‌رویم و رویاپردازی هم نمی ‌کنیم و بهمن و اسفند سخت را پشت سر می ‌گذاریم. خوب بودن این تیم آینده استقلال را تضمین می ‌کند».

 

جابر فروشی نیست

سرمربی استقلال درباره موضوع قهر جابر انصاری و شایعه رفتنش از تیم هم توضیح داد:«جابر انصاری بازیکن ماست و نماینده تبریز در استقلال. او به همراه هرایر مگویان تا 3، 4 هفته پیش تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ما بودند که بر اثر یک اتفاق مصدوم شدند. به هیچ عنوان جابر را از دست نمی ‌دهیم، چون او را آسان به دست نیاورده ‌ایم که آسان از دست بدهیم. مشکل او با استقلال یک مشکل درون ‌خانوادگی است که حلش می ‌کنیم. اکثر مشکلات ما مالی است. جابر هم برای خود ماست و به هیچ تیمی نمی ‌فروشیمش».

 

مصاحبه نکردن بازیکنان

منصوریان به اتفاق تکراری مصاحبه نکردن بازیکنان استقلال بعد از پایان بازی هم واکنش نشان داد:«واقعا نمی ‌دانم داستان چیست ولی زور اسپانسر زیادتر است. به شخصه دوست دارم همیشه از میکسدزون رد شوم و دوست دارم بازیکنانم مصاحبه کنند ولی نمی ‌دانم بین اسپانسر ما، پرسپولیس و تراکتورسازی و صدا و سیما چه اتفاقی رخ داده که به ما دستور می ‌دهند مصاحبه نکنید. این هفته قبل از بازی با السد، اسپانسر را صدا می‌ کنم. شما در رئال و بارسلونا هم نمی ‌بینید که اسپانسر اینگونه برخورد کند. من تا از میکسدزون رد می ‌شوم برایم نامه می‌ آید و باید به باشگاه بروم. مصاحبه کردن بازیکن فضای فوتبال و نشاط در آن را تغییر می ‌دهد».

۶ ۱  
آی اسپورت
2017-02-01 19:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
منصوریان
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۱۷
حمایت تا قیامت :)))
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر