فهرست
تعویض‌های تیم بی‌چاره کن!
تعویض‌های تیم بی‌چاره کن!

تعویض‌های تیم بی‌چاره کن!

آی‌اسپورت- شروع شد! مسابقه‌های لیگ آسیا شروع شد! نمایش میدان‌ندیدگی تیم‌های لیگ برتری ما و بی‌تجربگی بخش اعظمی از خوب‌ها و بهترهای فوتبال ما شروع شد!آیا از بازی‌های چهارگانه‌ای که انجام دادیم به اندازه کافی درس گرفته‌ایم؟ آیا توان قبول اشکالات واقعاً موجود، در تیم‌های خود را داریم؟ و آیا عزم و عرضه رفع این اشکالات و عمده مشکلات بازی خراب‌کن را داریم؟

به عنوان مثال از تعویض‌های معکوس که نتیجه وارونه به بار آورد حرف می‌زنیم! تعویض‌هایی که چون انجام شدند، موجبات برتری بیشتر حریف را فراهم آوردند و دلیل عمده‌ای شدند برای گل خوردن و از دست دادن بازی و نتیجه بازی! این اتفاق در بازی استقلال – الاهلی، به سود الاهلی، توسط استقلال حادث شد! نظیر این وارونه‌کاری را در بازی پرسپولیس – الهلال هم دیدیم که دلیل گل خوردن تیم جناب آقای برانکو شد! رفتاری همانند همین، برتری یک بر صفر ذوب‌آهن را از بین برد! تعویض‌های تیم‌های ما، در لیگ آسیا هم خواست‌اندیشانه است و مداخله‌جویانه! تنها استقلال خوزستان را گرفتار به این عادت (تعویض‌های عوضی) ندیدیم!

تنها استقلال خوزستان تنها و رها شده به حال خود را گرفتار این غلط‌های کوچینگ و این دخالت‌های نالازم نبود! از قضا و البته نه از سر تصادف و نه به طور تصادفی، تنها تیمی که اواخر مسابقه، کم نیاورد و گل نخورد، «همین» استقلال بود! یعنی تیم استقلال خوزستان که فوتبالی بازی  می‌کند، هنوز غریزی! هنوز «یله»،‌ هنوز رها، هنوز بند نخورده!

پرسپولیس برابر الهلال عربستان، منهای تعویض‌های مسئله‌دارش، نقطه‌های روشن و نقاط قوت هم داشت! از جمله بازی توپ‌گرا و از جمله بازی توپ‌دارانه که البته فرق دارد با آنچه که بازی مالکانه نام پیدا کرده است! خونسردی و نظم حرکتی پرسپولیس، در روزی که «بزن در رو» بازی نمی‌کرد اما خود را به نفع حریف کند هم نکرده بود – درست برخلاف استقلال تهران، در نیمه اول- چشمگیر و از نوآورده‌های حرکتی‌اش بود! پرسپولیس باز هم برخلاف استقلال، دست و پای خود را نبست و میان بازی با حوصله و بازی کند، علامت مساوی نگذاشته بود! ولی پرسپولیس هم مثل استقلال برای حمله‌ور شدن و برای وارد شدن به محوطه 18 قدم حریف، هیچ آدرسی درست و سرراستی در دست نداشت! پرسپولیس، ‌در حالی که وحید امیری و مهدی طارمی را داشت، یک حرکت پرفشار که دفاع الهلال را سرآسیمه و دست‌پاچه کند نداشت! انگار که اصلاً مهاجم نداشت! پرسپولیس از سروش رفیعی، از رامین رضاییان و از محسن مسلمان – که چه  مثلث کارآمدی را هنوز درست نکرده‌اند- هم بد بازی گرفت! بد؛ هم در خدمت دو مهاجم نوک! و بد، هم در خدمتی که به خط هافبک‌شان یعنی به خودشان نرساندند! آنقدر بد که هر سه این سه نفر را، با همه هنرشان که نمودی نداشت، تعویض کرد! از آن تعویض‌ها که ذکرش رفت! از آن تعویض‌ها که هدیه‌ای است تقدیم به حریف! هدایایی که استقلال هم خوب کادوپیچ می‌کند تا مثلاً به الاهلی امارات ببازد! البته این بار برانکو باهوش‌تر بود و بازی برده را نباخت! فقط مساوی کرد!

دست در دست هم نهیم به مهر! تیم‌های خود را از شر و شور دور کنیم!

۷ ۴  
آی اسپورت
2017-02-24 20:09:00
نظر دهید

۴ نظر
مسعودم
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵، ۲۰:۴۴
بنظر که بحث نتیجه گیری تیم های ایرانی در آسیا..فارغ از بحث رنگی..کوچینگ..بازیکنان غیر حرفه ای و کم تجربه..امکانات محدود..و فیر پلی مالی میباشد..کوچینگ که سطح مربیان ما را با مربیان تیم های رقیب کافیست بسنجیم..بهترین و با تجربه ترینش برانکوست..که سطحش با مربیان رقیب چقدر متفاوت است..رامون دیاز مربی الهلال مربی ریور پلاته و سرمربی پاراگوعه ..بازیکنان هم که همیشه عنوان میشود در مطالب تان که عالی اند کدامشان در حد بازیکنان الهلال و السد و الاهلی میباشند؟؟ژاوی را در نظر بگیرید با نور افکن خودمان..آنها بهترین بازیکنان را میخرند در جهت قوی شدن..و ما بهترین بازیکنانمان میروند به اروپا و سوگلی تیم هایشان میشوند سردار و کریم انصاری فرد و...؟؟امکانات هم که زمین های تمرینمان..پرواز های مان..وصعیت بدهی باشگاهیمان را بگیرید الی ماشالا..مثلا اللهلی چند زمین تمرین دارد؟؟استقلال راستی کجا تمرین میکند؟؟یا الهلالی ها با جت اختصاصی میایند و پرسپولیسی ها معلوم نیست چند ساعت در فرودگاه منتظر پروازشان معطل میشوند..فیر پلی هم که میشود به قیمت بازیکنان که قیمت یک بازکن الاهلی از کلی باشگاه استقلال گرانتر است...ریبرو فقط یک بازکن آنهاست چهل ملیارد تومان.بجای دادن امید واهی..سعی کنیم رو به حرفه ای شدن بر داریم..همین شما آقای اردشیر..قبل از بازی استقلال و پرسپولیس..مطالبی نوشتید کاملا احساسی و شور انگیز..که چنان و چنین میکنیم..و بعد از بازی دیدیم که رویایی بیش نبود آن حرف ها..نمیشود فقط با شانس و اقبال و جرقه ای که هر از چند گاهی زده میشود در تیم های باشگاهی جلو رفت..و برای همین است کسی از آخرین قهرمانی مان چیزی در ذهن ندارد..خاطره ای که به وصوح لمس کنیم و افتخار ..وقت بیداری از خواب غفلت است..وقت پراندن رویاهاست..وقت بیداریست..
مجید 22
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۰۲:۱۹
درخشیدن در آسیا ابزار میخواد و همین جوری نمیشه.از مربی با دانش بگیر تا زمین تمرین مناسب و بازیکن سطح بالا و امکانات سخت افزاری و از همه مهم تر پول و اسپانسر خوب.وقتی ما اینا رو نداریم و اونا دارن اگه نتیجه بگیریم باید به فوتبال شک کرد.بحث غیرت و از خود گذشتگی و انتقام ماله ی بازیه نه یک تورنمنت. اگه مقام میخوای و نتیجه باید خرج کنی نه مثله استقلال خوزستان با پول قرضی و من بمیرم تو بمیری بری بازی کنی
۴
واقع بين
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۰۹:۲۰
به نظر من عمده ضعف استقلال امشال در كوچينگ و مخصوصا تعويضهاي جناب منصوريان بوده .. در همين بازي با الاهالي تيم يك گل عقبه .. بهتين هافبك هجوميش رو ميكشه بيرون بدترين هافبك دفاعيش رو مياره داخل !!!! و يا اينكه بازي مساويه باز دوباره يه مدافع مياره به جاي يه هافبك ... اصلا نميدونه كه دفاع كردن فقط درون محوطه خودمون نيست !! بايد از جلوي مدافعان حريف و توسط مهاجمان و هافبكهاي خودمون شروع بشه !!!
۲
مهدي
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵، ۱۲:۲۳
آقاي لارودي برانكو كه تا سه هفته پيش استراتژيست بود كه!!!!!!!!!!عجب،،،،،
عجببببببببب،،،،
عججججججببببببب،،،،
شما هم مثل همه اونايي كه توي اين چند ماهه از پيروزي برانكو مقابل مرفاوي و سعداوي و جنااازه تراكتور جوگير شده بودند سر از پا نميشناختين. هرچي ما گفتيم آغااااا اين برانكو مربي نيست!!!! اين نهايتا توي ليگ ي خودي نشون بده. مقابل الهلال دقيقا مثل حريفاي خودش توي ليگ بازي ميكرد. حالا شما بگو استراتژييييييييسته. اين آقا دو ساله با خريدها و تعويض هاش پدر تيمو دراورده و هر بازي با تعويضش تيم رو فلج ميكنه.كاش روي حرفتون بمونيد!!!!دو تا بازي نتيجه نگيره خود شماها ميكوبيدش،،،.استراتژيييييييست بود اين
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر