فهرست
کارلوس مویا مربی نادال شد
کارلوس مویا مربی نادال شد

کارلوس مویا مربی نادال شد

آی اسپورت- رافائل نادال، تنیس‌باز صاحب نام اسپانیایی، کارلوس مویا، شماره یک سابق تنیس جهان را به تیم مربیان خود اضافه کرد. رافائل نادال که در حال حاضر در جایگاه نهم رده‌بندی جهانی قرار دارد، ساعاتی پیش خبر پیوستن کارلوس مویا به جمع مربیان فعلی خود، تونی نادال و فرانسیسکو رویگ را اعلام کرد. کارلوس مویا اهل مایورکا، زادگاه نادال است. او در سال ۱۹۹۸ قهرمان آزاد فرانسه شد و یک نایب قهرمانی در آزاد استرالیا را نیز در کارنامه دارد. مویای ۴۰ ساله، الگوی دوران کودکی نادال بوده و نقش بسزایی در شکل‌گیری شخصیت حرفه‌ای او ایفا کرده است.

نادال  گفت: “خیلی هیجان‌زده هستم که اعلام کنم کارلوس مویا به تونی نادال و فرانسیسکو رویگ ملحق خواهد شد. همراه داشتن شخصی مثل کارلوس که نه تنها یک دوست خوب، بلکه فرد مهمی در زندگی ورزشی من بوده، اتفاق ویژه‌ای است. کارلوس از این به بعد در تمرینات و مسابقات در کنار من خواهد بود. او هم‌چنین به کادر فنی آکادمی تنیس رافائل نادال نیز اضافه می‌شود.”

با این حساب نادال بالاخره به استفاده از یک ابر مربی در کادر فنی خود تن داد؛ کاری که رقبای او از چندین سال پیش آغاز کردند و نادال همیشه در برابر آن مقاومت می‌کرد. اندی ماری از پیشگامان این حرکت در سال‌های اخیر بوده است؛ او در سال ۲۰۱۲ از ایوان لندل که خود یکی از قهرمانان بزرگ تنیس بود، دعوت به همکاری کرد و  پس از او، نواک جوکوویچ و راجر فدرر به ترتیب با استخدام بوریس بکر و استفان ادبرگ این روند را ادامه دادند.

کارلوس مویا که در فصل گذشته هدایت میلوش رائونیچ را به عهده داشت، حدود یک ماه پیش به همکاری‌اش با این بازیکن کانادایی پایان داد. مویا در خصوص پیوستن به تیم نادال گفت: “وقتی در مسابقات IPTL حضور داشتم، تونی با من تماس گرفت. خودم هم خیلی بابت این همکاری هیجان‌زده هستم. رافا بازیکن بزرگی است و مهم‌تر از همه، انسان و دوست فوق‌العاده‌ای است. من مطمئنم که رافا دوباره می‌تواند در مسابقات مهم قهرمان شود.”

     
آی اسپورت
2016-12-18 10:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر