فهرست
گزارش روز:چولو سیمئونه و پایان تحقیرهای 14ساله
گزارش روز:چولو سیمئونه و پایان تحقیرهای 14ساله

گزارش روز:چولو سیمئونه و پایان تحقیرهای 14ساله

آی اسپورت - چولو سیمئونه مربی آرژانتینی اتلتیکو در ژانویه سال 2012، هدایت اتلتیکو مادرید را پذیرفت. او پیش از این در دهه 90 برای این تیم بازی می کرد.

سیمئونه در شرایطی مربی اتلتیکو شد که این تیم 13 سال بود که در هیچ کدام از دربی های مادرید نتوانسته بود بر رقیب همشهری خود رئال غلبه کند.

سیمئونه در اولین دربی خود با نتیجه 4-1 در کالدرون مغلوب رئال مورینیو شد. فصل بعد و در دو دیدار رفت و برگشت باز هم نتوانست در مقابل رئال مورینیو توفیقی کسب کند و با نتایج 2-1 و 2-0 مغلوب شد.

اما پایان کابوس های اتلتیکو، در فینال کوپا دل ری سال 2013 بود. جاییکه اتلتیکو موفق شد تا پس از 14 سال رئال را شکست دهد. اتلتی در وقت اضافه با نتیجه 2-1 رئال را مغلوب کرد و قهرمان کوپا دل ری شد.

پس از آن، چولو سیمئونه یک بار دیگر در برنابئو و در دیدار رفت لالیگای فصل گذشته موفق شد تا اتلتیکو را در مقابل رئال برنده بازی کند. این بار آنچلوتی روی نیمکت رئال حضور داشت و کاستا با تک گل خود در برنابئو یک پیروزی دیگر را تقدیم اتلتیکو کرد.

با این وجود، رئال مادرید در دو دیدار رفت و برگشت کوپا دل ری، انتقام دو شکست قبلی را از اتلتیکو گرفت. تیم سیمئونه با نتیجه 5-0 در مجموع دو دیدار، مغلوب رئال شد.

پس از آن، در بازی برگشت لالیگا، رئال با نتیجه 2-2 مقابل همشهری خود متوقف شد و بدین ترتیب نتوانتست در دو دیدار لالیگایی خود بیش از یک امتیاز از اتلتیکو بگیرد. همین مساله یکی از عوامل تاثیر گذار در قهرمانی اتلتیکو در لالیگا بود.

بازی بعدی این دو تیم در فینال لیگ قهرمانان بود. جاییکه رئال با نتیجه 4-1 اتلتیکو را شکست داد و قهرمان اروپا شد. ال چولو اما در سوپرجام اسپانیا انتقام این شکست را گرفت.

یک تساوی 1-1 در برنابئو و برتری 1-0 در کالدرون، سوپرجام اسپانیا را به خانه اتلتیکو برد. بدون شک هواداران اتلتیکو همواره قدردان سیمئونه خواهند بود. نه فقط بخاطر افتخارات زیادی که در این سه فصل برای آنها به ارمغان آورده، که بخاطر بازگرداندن توازن در دربی های شهر مادرید. جایی که 14 سال آنها مورد تحقیر هواداران رئال قرار داشتند.

  ۳  
آی اسپورت
2014-09-11 13:58:39
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۲۷
واقعا ب مربیایی مث سیمیونه باید گفت مربی.... اون نشون داده با خریدای کم سروصدا و ارزون برعکس همشهری پرسرصدا هم میشه نتیجه گرفت
نادر
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۱۶:۰۰
واقعا معجزه کرده، با این تیم بی ستاره همه افتخارات رو کسب کرده
باید به افتخارش کلاه رو از سر برداشت
یوهان کرایوف
پنجشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۱۲
به عنوان یک طرفدار بارسلونا میگم این اتلتیکو بازیاش خیلی دیدن داره مخصوصا که حالا آلسیو چرچی رو هم گرفتن بعلاوه اون مانزوکیچ و گریزمان و خیمنز و انسالدی و ستاره هایی که داشتن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر