فهرست
چه تیمی جرات بازی با کرونایی‌ها را دارد؟
چه تیمی جرات بازی با کرونایی‌ها را دارد؟

چه تیمی جرات بازی با کرونایی‌ها را دارد؟

آی اسپورت - سهیل مهدی و همکارانش در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال همچنان عزم خود را جزم کرده اند تا تحت هر شرایطی لیگ برتر را به پایان برسانند که البته این در حرف ممکن و در صورت رسیدن به هدف در نظر گرفته شده عالی است ولی در عمل اتفاقاتی رخ داده که مشخص می کند مثل برخی قوانین خلق الساعه گذشته تدبیر کامل و جامعی پشت این تصمیم نبوده است! نمونه بارز این تصمیمات را در تعیین قهرمان سوپرجام گذشته دیدیم که برای شرایط قهرمان مشترک لیگ و حذفی از قبل پیش بینی نشده بود!

اما در تازه ترین تصمیم سازمان لیگ در دوران پساکرونا این است که اگر تیمی کمتر از ۲۵ درصد بازیکنانش دچار ویروس کرونا شده باشند باید در مسابقات لیگ شرکت کند! چه متر و معیاری برای تعیین این ۲۵ درصد وجود دارد. این مقدار در هر تیم لیگ برتری چیزی در حدود ۶ بازیکن از هر تیم را مشخص می کند. اگر بین این ۶ نفر هر سه دروازه بان تیمی دچار بیماری کرونا شده باشند چنین تیمی چطور می تواند در مسابقات شرکت کند؟ اگر اعضای کادر فنی اعم از سرمربی و مربی و مربی بدنساز کرونا بگیرند تکلیف چیست؟

روز گذشته تمرینات تیم الاهلی عربستان به دلیل ابتلای دو تن از بازیکنانش به مدت ۱۴ روز تعطیل شد برای چه؟ چون تا پیش از آن همه نفرات کنار هم حضور داشتند. تیمی که ۵ یاحتی یک بازیکن کرونایی داشته که تا پیش از تست نمی دانسته ناقل است و با همه اعضای تیم در تمرینات شرکت می کرده مشکوک به کرونا نیست؟ در اسفند ماه سال گذشته پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای سرمربی آرسنال همه اعضای تیم را به قرنطینه بردند!

آیا رویارویی با تیمی که ۲۵ درصد اعضایش کرونا داشته اند خطری برای حریف روبرویی اش ایجاد نمی کند؟ کدام تیم حاضر می شود مقابل تیمی که ۷۵ درصد اعضایش تا روز قبل از مسابقه با کرونایی ها تمرین می کردند تنه به تنه شده و نفس به نفس یارگیری کند؟ سازمان لیگ و مسئولانش چه راهکاری برای تیمی دارند که ۶ بازیکن اصلی اش کرونا گرفته باشند؟ آیا بهتر نیست در چنین شرایطی که آمار ابتلا به کرونا روزانه تا ۲۵۰۰ نفر افزایش یافته و از روزهای اوج قبلی به مراتب وضعیتی خطرناکتر در جامعه حاکم است فوتبال را تعطیل کنیم.

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-07-07 20:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۵۲
ما اصرار داریم بازیکنای استقلال بیان هومن افاضلی رو ببوسن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر