فهرست
این رئالِ مهارنشدنی
این رئالِ مهارنشدنی

این رئالِ مهارنشدنی

آی اسپورت- رئال مادرید دوباره این کار را انجام داد. با وجود پیش‎فصلی ناامید کننده که در آن این تیم در هیچ یک از 4 بازی‎اش برنده نشد، این تیم توانست در سوپرکاپ اروپا منچستریونایتد را 2 بر یک شکست دهد و قهرمان شود. ژوزه مورینیو درست می‎گفت، رئال واقعا سطحی متفاوت دارد.

ماه گذشته مادرید و یونایتد در کالیفرنیا دیدار کردند و نتیجه دیدار دو تیم 1 – 1 مساوی بود و تیم انگلیس توانست در ضربات پنالتی به برتری برسد. اما قبل از آن بازی سرمربی پرتغالی گفت:«باید سعی کنی در فوتبال تفاوت‎ها در کیفیت را با تاکتیک جبران کنی و این طور می‏توان پیروز شد. یک تیم می‎تواند مدتی طولانی در اوج بوده و شرایط خوب داشته باشد، اما در یک بازی فقط قسمت‎هایی خاص مهم هستند. به همین دلیل سعی می‎کنیم خودمان را با آن‎ها مقایسه نکنیم».

این صحبت‎ها بوی قبول کردن شکست از سوی مربی‎ای را می‎داد که بارها برنده بوده است. از طرفی تیم او گران‎تر از رئال مادریدی بود که به میدان رفت. بنا به گزارش مارکا بازیکنانی که در اسکوپیه برای یونایتد به زمین رفتند 413 میلیون یورو ارزش داشتند و ارزش تیم مادرید 273 میلیون یورو بود که 100 میلیون یورو آن به تنهایی ارزش گرت بیل بود. 

در زمین بازی اما این مادرید بود که راحت‎تر از حریفش بود. حتی در شرایطی که کریستیانو رونالدو هم روی نیمکت بود. البته بازی یکطرفه هم نبود. گل کاسمیرو آفساید بود و روملو لوکاکو هم بارها صاحب موقعیت گلزنی شد. اما صحبت‎های اخیر مورینیو درست بود. رئال بازیکنان بهتری داشت و بازی با توپشان به مراتب از بازیکنان یونایتد بهتر بود.

از زمانی که مورینیو را به بازگشت به برنابئو نسبت می‎دادند مدت زیادی نمی‎گذرد. وقتی آنچلوتی در تابستان 2015 اخراج شد، قبل از آمدن رافا بنیتس این مربی پرتغالی یکی از اصلی‎ترین گزینه‎ها بود.  وقتی هم بنیتس اخراج شد یک بار دیگر صحبت از مورینیو به میان آمد.

اما از آن زمان تا به حال رئال پیشرفت زیادی داشته است. البته که مورینیو هم درست گفته بود که تا قبل از رفتن او به رئال، این تیم حتی به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان‎ها هم نمی‏رسید. راموس درباره این اظهار نظر او گفته:«چیزی که گفته درست است. وقتی او آمد ما شروع کردیم به پشت سر گذاشتن یک چهارم‎ها و حالا 3 بار قهرمان لیگ قهرمانان شدیم». دو قهرمانی از این 3 قهرمانی هم مربوط به دوران مربی‎گری زیدان بوده است.

ستاره اسطوره‎ای فوتبال فرانسه حالا 6 جام قهرمانی با رئال کسب کرده، یعنی دو برابر مورینیو. واقعیتی که نمی‎توان آن را انکار کرد هم این است که مورینیو هرگز یکی از موفق‎ترین مربیان رئال مادرید نبوده است. حالا باید صبر کنیم و ببینیم او در اولدترافورد چه می‎کند.

در سوپرکاپ اروپا اما در شرایطی که یونایتد بازی را باخت و موقعیت‎های زیادی هم از دست داد، رئال مادرید با وجود این که پیش‎فصلی ضعیف پشت سر گذاشته بود توانست به برتری برسد و قهرمان شود. این تیم از دوران مورینیو عبور کرده است.

حالا در بازی‎های بعدی پیش رو این تیم باید در دو بازی رفت و برگشت به مصاف بارسا برود و این یعنی یک شانس دیگر برای بردن یک جام.

۱۲    
آی اسپورت
2017-08-09 15:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر