فهرست
لوپتگی و تاکتیک‌هایی برای سوپرجام
لوپتگی و تاکتیک‌هایی برای سوپرجام

لوپتگی و تاکتیک‌هایی برای سوپرجام

آی‌اسپورت - تیم‌های رئال مادرید و اتلتیکومادرید امشب در ورزشگاه 15 هزار نفری «آ. له کوک آرنا» در شهر تالین در کشور استونی و به قضاوت «شیمون مارسینیاک» از  لهستان، در دیدار سوپرجام اروپا مقابل هم صف‌آرایی می‌کنند. جالب اینکه با برتری قوهای سپید اسپانیا مقابل لیورپول در فینال لیگ قهرمانان اروپا در فصل گذشته و همچنین پیروزی اتلتیکومادرید مقابل المپیک مارسی در فینال لیگ اروپا، برای اولین بار در تاریخ، در بازی سوپرجام اروپا شاهد برگزاری یک دربی خواهیم بود. بد نیست بدانید که سوپر جام اروپا با تقابل تماماً اسپانیایی غریبه نیست چرا که پیش از این 4 نبرد بین دو نماینده این کشور را تجربه کرده؛ 2 بار در قالب جدال سویا و بارسلونا و دو بار هم در هیبت تقابل سویا و رئال مادرید. در واقع جدال سوپر جام امشب، اولین دربی تاریخ در این بازی و پنجمین جدال تماماً اسپانیابی تاریخ این رقابت‌ها است.

اما در این بین با توجه به ترکیب پر از ستاره رئال مادرید، خولن لوپتگی برای انتخاب ترکیب اصلی تیم‌اش برای بازی امشب، سردرد شیرینی گرفته و به دردسر افتاده، دردسری که البته هر سرمربی‌ای آرزویش را دارد. واقعیت این‌ست که لوپتگی در فاز هجومی ستاره‌های متعددی در اختیار دارد که همین امر انتخاب  ترکیب مناسب برای تقابل با روخی‌بلانکو را سخت کرده است. سرمربی جدید کهکشانی که سودای ثبت یک هت‌تریک با رئال در سوپرجام اروپا را در سر می‌پروراند، به چند طریق می‌تواند فاز هجومی تیم‌اش را به زمین بفرستد که آنها را با هم مرور می‌کنیم:

کاسمیرو روی نیمکت

این شاید هجومی‌ترین و البته انقلابی‌ترین ترکیب ممکن برای رئالی‌ها باشد، ترکیبی متفاوت نسبت به آنچه در سال‌های اخیر از کهکشانی به تصویر کشیده شده. این یک حقیقت کتمان نشدنی‌ست که حضور کاسمیرو تعادل خوبی به خط میانی رئال می‌بخشد اما حضور هم‌زمان ایسکو، کروس، مودریچ در ترکیب، به اندازه‌ای اغواکننده است که شاید لوپتگی را به سمت استفاده از این سیستم سوق دهد. در این صورت، 3 بازی‌ساز بسیار حرفه‌ای، آسنسیو، بیل و بنزما یعنی مثلث جدید «BBA» را تغذیه خواهند کرد.

آسنسیو روی نیمکت

با توجه به بازی‌های فصل گذشته و البته بازی‌های پیش‌فصل، بر همگان واضح است که نیمکت‌نشین کردن مارکو آسنسیو، کاری بسیار سخت خواهد بود اما از سوی دیگر، لوپتگی که به خوبی از نتایج فصل گذشته رئال در زمان غیبت کاسمیرو باخبر است شاید در ابتدای فصل تصمیم به استفاده از ترکیب آشنای بازیکنان بگیرد و در این راه، آسنسیو جوان روی نیمکت قرار بگیرد.

البته در این صورت از قدرت هجومی رئال مادرید نسبت به سیستم قبل، کاسته خواهد شد و سرعت تیم مطمئناً با کاهش زیادی مواجه می‌شود. ضمن اینکه آسنسیو از قدرت شوت‌زنی بسیار بالایی برخوردار است و نبود او در ترکیب اصلی می‌تواند از این جنبه نیز به ضرر رئال باشد.

بنزما روی نیمکت

در نظرسنجی مارکا، هواداران رئال مادرید با قاطعیت بالا خواستار نیمکت‌نشینی کریم بنزما و حضور لوکا مودریچ در ترکیب اصلی بازی حساس امشب شده بودند. در صورتی که سرمربی رئال به خواسته مادریدیسموها پاسخ مثبت دهد، شاهد ترکیب جالبی از قوهای سپید اسپانیا خواهیم بود. به این شکل که آسنسیو و بیل، در نقش 2 مهاجم تیم به میدان خواهند رفت و کمربند خط میانی تیم، در اختیار 4 ستاره تیم یعنی ایسکو، کروس، کاسمیرو و البته مودریچ قرار می‌گیرد.

واقعیت این‌ست که رئال مادرید، فصل گذشته قهرمانی در لالیگا را در همان هفته‌های ابتدایی از دست داد، هفته‌هایی که رقیب پیروز میشد ولی رئال امتیازات لازم را به اندازه کافی کسب نمی‌کرد، هفته‌هایی که کریم بنزما به هیچ عنوان در فرم آرمانی‌اش قرار نداشت و این عدم آمادگی و حضور مدام در تمام بازی‌ها باعث از دست رفتن قهرمانی شد.

کریم مهاجم بسیار فرصت‌طلبی‌ست اما زمانی که در فرم ایده‌آل خود قرار نداشته باشد، یک گل‌بخودی بزرگ محسوب می‌شود و گویی مادریدی‌ها به جای 11 بازیکن، با 10 نفر مقابل رقیب به مبارزه می‌پردازند. به همین دلیل شاید تجربه نیمکت‌نشین کردن کریم و چیدن سیستم تیم بدون حضور او، ارزش آزمون و خطا را داشته باشد.

مودریچ روی نیمکت

با وجود تمام تاکتیک‌های فوق، اصلاً بعید نیست لوپتگی باز هم از بازی‌ساز کروات خود در ترکیب اصلی استفاده نکند و به دلیل دیر ملحق شدن او به تمرینات تیم، او را روی نیمکت بنشاند. فراموش نکنید که با توجه به اینکه لوکا پا به 32 سالگی گذاشته و همچنین حضور بازیکنان بسیار جوان در تیم، شاید ستاره کروات این فصل با نیمکت‌نشینی‌های زیادی مواجه شود.

ضمن اینکه این روزها شایعات بسیار زیادی مبنی بر خروج مودریچ از سانتیاگو برنابئو و پیوستن‌اش به اینتر به گوش می‌رسد و شاید همین شایعات موجب شود لوپتگی از حالا قید او را بزند و تیم را بر اساس جدایی او از باشگاه به میدان بفرستد.

۷    
آی اسپورت
2018-08-15 14:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر