فهرست
بهترین ترانسفر دهه را مدیون تو هستیم/ کریمِ بنزِ ما
بهترین ترانسفر دهه را مدیون تو هستیم/ کریمِ بنزِ ما

بهترین ترانسفر دهه را مدیون تو هستیم/ کریمِ بنزِ ما

آی‌اسپورت- سال‌ها پس از آنکه با  لژیونر شدن علی کریمی‌ها و علی دایی‌ها، احساسات هواداران فوتبال در ایران به وجد آمد حالا یک باشگاه بزرگ طالب یک بازیکن ایرانی شده، تیمی که اخبارش نه فقط در یونان بلکه در اکثر شبکه‌های خبری فوتبال در اروپا با دقت و وسواس پیگیری می‌شود.

در دورانی که دیگر نام ایرانی‌ها در لیست خرید تقریبا هیچ باشگاه اروپایی دیده نمی‌شود، کریم پاداش استمرار و تلاش خود را می‌گیرد. او ستاره‌ای است که با وجود بازی در یکی از دو باشگاه بزرگ تهران، محبوبیت و معروفیت را به کناری می‌گذارد و برای رسیدن به سطح فوتبال اروپا، راه سخت را در پیش می‌گیرد. تابستان همین امسال که با او هم صحبت شده بودم، اصرار می‌کرد قطعا روزی به یک باشگاه بزرگ‌تر خواهد پیوست. استدلالش هم این بود که باشگاه‌های اروپایی به دلیل حق جذب تنها سه بازیکن غیر اروپایی، بیشترسراغ بازیکنان برزیلی و آفریقایی می‌روند و ایرانی‌ها در این لیست بلند بالا تقریبا هیچ شانسی ندارند.

کریم انصاری فرد در المپیاکوس
کریم انصاری فرد در المپیاکوس

مهدی طارمی در این باره مثال واضحی است. بازیکنی که با وجود یک قرارداد خوب و شرایط ایده‌آل برای پیشرفت در فوتبال ترکیه، کم شدن فالوئرهای اینستاگرام خود را در اولویت قرار داد و برای فرار از زحمت و تلاش به فوتبال ایران برگشت. دنبال کننده‌های کریم انصاری فرد اما به گرد پای مهدی طارمی نمی‌رسد، اما همین حالا اگر نام کریم را در اینترنت سرچ کنید، حتما متوجه خواهید شد، دنیا بیش از آنچه تصورش را بکنید به نام کریم است؛ ستاره‌ای که مهم‌ترین ترانسفر دهه ۹۰ فوتبال ایران به تلاش و صبر و دید ویژه‌اش گره خورده است.

صدرا محرابی

 

 

۱۸ ۹  
آی اسپورت
2017-01-14 21:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
سید
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۱۷
آفرین به کریم ساوالان اسطوره تراکتور
برزو(گفتم نرو_محمد عليزاده)
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۵:۲۴
زامبي هاي ايراني اينستاگرام هركي از مادرش قهر كرده رو سلبريتي كردند.
۱
pers
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۲۳
واقعا اون تیکه درباره طارمی درسته که مهدی اشتباه کرد ولی اشتباهش برگشتن زا ترکیه نبود اشتباهش نرفتن به لگانس بود که حاضر نشد برای پیشرفت پول کمتری بگیره
یوهان کرایف
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۲:۳۱
مهدی طارمی با وجود داشتن بک قرارداد خوب و شرایط ایده آل؟؟؟؟!!!!!!یعنی چی کل جامعه فوتبالی گفتن این انتقال یه پسرفت بعد شما چون الان تو جو این انتقالی میگی قرار داد خوب و شرایط ایده
علی
شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵، ۲۳:۰۶
تیمی که اخبارش نه فقط در یونان بلکه در اکثر شبکه‌های خبری فوتبال در اروپا با دقت و وسواس پیگیری می‌شود.
قطعا از تیم هایی مثل پانیونیوس (درست گفتم؟!) سر شناس تره ولی حتی تیم های درجه دو لیگ های معتبر مثل سویا و لیورپول و تاتنهام هم بیشتر از صدرنشین های شرق اروپا شهرت و محبوبیت دارن.
بهراد
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۲۶
لیبرپول، تاتنهام ، سویا.. باشگاهای درجه دوم؟؟؟؟!!!!!!!!!, واقعا در حال حاضر فوتبالیستی داریم تو ایران که در حد قرار گرفتن تو ترکیب ثابت این سه تا تیم درجه دوم؟؟؟؟!!!! باشه.؟ قطعا نه
۳
پیروزی
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۲:۰۳
برای تیم پیروزی از نام طاغوتی پرسپولیس استفاده نکنید این مغایر فرهنگ اسلامی ماست
۶ ۲
بهراد
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۰۸:۳۰
خیلی مشکوکه این کامنت. لطفا کسایی که میخوان نظر بدن دقت کنن و مسوولین سایت به خصوص حواسشون باشه به کامنتا و هر کامنتی رو را اجازه ندن بهش و بهانه ندن برای توقیف سایت.
۴
آرش
يكشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵، ۱۰:۳۰
یه لطفا هم بگو لااقل
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر