فهرست
آرسنال ۱-۴ سیتی؛ صعود مقتدرانه آبی‌ها
آرسنال ۱-۴ سیتی؛ صعود مقتدرانه آبی‌ها

آرسنال ۱-۴ سیتی؛ صعود مقتدرانه آبی‌ها

آی اسپورت - شاگردان پپ گواردیولا که میهمان آرسنال بودند، امشب با گل‌های گابریل ژسوس، ریاض محرز، فیل فودن و آیمریک لاپورته به پیروزی رسیدند و راهی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی شدند. سیتی بازی را بهتر آعاز کرد و خیلی زود به گل رسید. در دقیقه ۳ بود که ارسال خوب اُلکساندر زینچنکو از سمت چپ در دهانه دروازه به ژسوس رسید و او هم با یک ضربه سر خوب، حساب کار را ۱-۰ کرد. بعد از این گل آرسنالی‌ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و یکی دو موقعیت خوب روی دروازه سیتی ایجاد کردند اما نتوانستند به گل برسند. پس از آن نوبت بازیکنان سیتی بود که چند بار تا آستانه زدن گل دوم پیش بروند اما ضربات آنها راهی به چهارچوب دروازه آرسنال پیدا نکرد. حملات دو تیم ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه ۳۱، آرسنال به گل تساوی رسید. حرکت خوب مارتینلی و ارسال او به دهانه دروازه را الکساندر لاکازت با ضربه سر تبدیل به گل کرد. پس از این گل بازی متعادل پیش رفت و در دقیقه ۴۱، این سیتی بود که می‌توانست به گل دوم برسد اما گابریل ژسوس در موقعیت تک به تک با رونارسون، نتوانست دروازه آرسنال را باز کند.در ثانیه‌های پایانی نیمه اول، اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد و این نیمه با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم را هم سیتی بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۵۴ بود که این تیم به گل دوم رسید. روی یک ضربه آزاد بود که ریاض محرز پشت ضربه قرار گرفت و شوت نه چندان محکم او با اشتباه رونارسون همراه شد و توپ با لغزش از بین دستان این دروازه‌بان جوان، وارد دروازه توپچی‌ها شد. تنها ۵ دقیقه بعد سیتی به گل سوم رسید. روی یک حرکت از سمت چپ، فیل فودن با پاس فرناندینیو صاحب موقعیت شد و با یک ضربه حساب شده، توپ را وارد دروازه رنارسون کرد. البته این گل مشکوک به آفساید بود با توجه به استفاده نشدن از VAR در این رقابت‌ها، داور گل را پذیرفت.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۷۳، سیتی به گل چهارم رسید. این بار روی یک ضربه کرنر بود که ارسال فودن مقابل دروازه به لاپورت رسید و او هم با ضربه سر کار را تمام کرد. در ادامه بازی برای دقایقی متعادل شد اما در دقایق پایانی بازیکنان سیتی تلاش زیادی کردند تا به گل پنجم برسند اما این اتفاق رخ نداد و بازی با برتری ۴-۱ سیتی به پایان رسید.

     
آی اسپورت
2020-12-23 02:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر