فهرست
بارسلونا باید بترسد
بارسلونا باید بترسد

بارسلونا باید بترسد

آی‌اسپورت- بارسلونا در یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان به تیمی خورده که خاطرات خوبی را برایش تداعی می‌کند. آبی اناری‌ها در فینال سال ۲۰۰۹ با دو گل تیم سر الکس فرگوسن را بردند و در سال ۲۰۱۱ منچستریونایتد را ۳-۱ شکست دادند. در عین حال، نوکمپ هم برای اوله گونار سولشر یادآور زیباترین شب زندگی‌اش است در فینال سال ۱۹۹۹ که با گل‌ وقت‌های تلف‌شده او یونایتد به قهرمانی رسید. حالا به‌عنوان مربی شیاطین سرخ، این تیم را احیا کرده و به دلایلی می‌تواند بارسلونا را تهدید کند.

قدرت هوایی 

اگر یک جنبه باشد که یونایتد برتری محسوسی دارد، قدرت هوایی است. کریس اسمالینگ و نمانیا ماتیچ ۱۹۴ سانتیمتر، اسکات مک تامینای ۱۹۳ سانتیمتر، پل پوگبا ۱۹۱ سانتیمتر، روملو لوکاکو ۱۹۰ سانتیمتر، داوید دخئا ۱۸۹ سانتیمتر، ویکتور لیندلوف و اریک بایی ۱۸۷ سانتیمتر و مارکوس رشفورد ۱۸۵ سانتیمتر قد دارند. این ویژگی البته برای یونایتد به گل تبدیل نشده چون این تیم در رقابت‌های مختلف این فصل تنها پنج گل با ضربه سر داشته اما بارسلونا باید مراقب باشد.

حس شکست‌ناپذیری

پیروزی در پارک دپرنس با ۱۰ بازیکن مصدوم و جبران باخت ۲-۰ خانگی، اعتماد به نفس فوق‌العاده‌ای به تیم داده. بعد از آمدن سولشر، بازیکنان احساس شکست‌ناپذیری می‌کنند و آمار این را نشان می‌دهد. در ۱۸ بازی این تیم  ۱۴پیروزی، ۲تساوی و تنها  ۲باخت داشته. تیمی که با مشکلات زیادی مواجه بوده، تنها به آرسنال و پاری‌سن‌ژرمن باخته، امثال چلسی و تاتنهام را در خانه‌شان برده و با لیورپول مساوی کرده.

پوگبای فوق‌العاده 

پوگبا بهترین نمونه برای تحلیل شاخص رشد افراد در دوران سولشر است. با ژوزه مورینیو، او در ۲۰ بازی ۵گل زد و ۴تا ساخت. با مربی نروژی، او ۸ گل و ۶پاس گل در ۱۴ بازی ثبت کرده چون آندر اررا و ماتیچ به‌عنوان بادیگاردهای او فعالیت می‌کنند و اجازه می‌دهند با آزادی بیشتری بازی کند. روزنامه نگارها دارند برای توصیفش، صفت کم می‌آورند.

شماره ۹ یا ۹ کاذب؟ 

این سوال مهمی است که سولشر باید تا موقع بازی با بارسلونا برایش جواب پیدا کند: آیا به سراغ شماره ۹ کاذب مثل جسی لینگارد برود یا مهاجم نوک کلاسیک مثل لوکاکو را انتخاب کند؟ وقتی آمد به لینگارد اعتماد کرد اما لوکاکو از مصدومیت‌ها بهره گرفت و در 4 بازی آخرش شش گل زده که کنارگذاشتنش را سخت می‌کند.

ضدحملات مرگبار

یونایتد مثل زمان مورینیو منفعل و واکنش‌پذیر نیست، تلاش می‌کند برای خودش حمله بسازد اما مشخص است که هنوز در شروع حمله مشکل دارد. بارسلونا ابتکار عمل را به دست می‌گیرد اما یونایتد منتظر کوچکترین اشتباه است تا ضدحمله بزند. در دیدار با پاری‌سن‌ژرمن از سه اشتباه استفاده کردند و با چهار شوت به سه گل رسیدند. در انتقال فاز از دفاع به حمله، بازیکنان سرعتی خوبی دارد با تخصص ضدحمله مثل لینگارد، رشفورد، آنتونی مارسیال، لوکاکو و پوگبا.

امنیت دروازه
عملکرد داوید دخئا در جام جهانی ۲۰۱۸ برای تیم ملی اسپانیا نباید موجب گمراهی شود. او یکی از بهترین دروازه‌بان‌های لیگ برتر و جهان است. تصادفی نیست که 1۱۰۰00 کلین‌شیت در لیگ برتر داشته و چهار بار بازیکن سال منچستریونایتد شده. دروازه‌بان سابق اتلتیکومادرید خودش برگ برنده است و در برد مقابل تاتنهام ۱۱سیو فوق‌العاده داشت.

منبع: مارکا

۱    
آی اسپورت
2019-03-17 18:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر