فهرست
تویی که نمی‌شناسمت!
تویی که نمی‌شناسمت!

تویی که نمی‌شناسمت!

آی‌اسپورت- اینکه صحبت‌های فرهاد مجیدی علیه پرویز مظلومی با چه هدفی رسانه‌ای شده و چرا، پرسش بی‌پاسخی است اما حرف‌های سرمربی سابق استقلال فارغ از تمام بی‌احترامی‌هایش پر از ایراد و اشکال فنی است. قرار بود فرهاد مجیدی سرمربی استقلال شود، البته با این شرایط که تیم را خودش ببندد و بازیکنان جدید بعد از هماهنگی با او جذب شوند. این فایل صوتی که در فضای مجازی منتشر شده، دست به دست چرخیده و کلی هم واکنش به همراه داشته، مربوط به چند هفته قبل است. زمانی که مجیدی امیدوار بود سرمربی استقلال بماند و تیم را برای لیگ نوزدهم ببندد. اما متن این فایل صوتی، البته با کمی سانسور. شما هم بخوانید تا بیشتر ابهام‌ها را درک کنید: «مظلومی حرف زده و گفته رفتیم با حسینی صحبت کردیم. بیخود کردید رفتید با حسینی صحبت کردید. کی به شما گفته بروید با حسینی، بازیکن ذوب‌آهن مذاکره کنید؟ من اصلا این بازیکن را نمی‌خواهم و به درد تیم ما هم نمی‌خورد. ما امیر کاراییه را در دفاع راست داریم که ۱۰۰ برابر بهتر از حسینی بازی می‌کند. اصلا اینها بیخود می‌کنند بدون هماهنگی می‌روند و با بازیکن صحبت می‌کنند. من مصاحبه‌ای تنظیم می‌کنم و علیه‌شان حرف می‌زنم تا بدانند با کی طرف هستند. هی چیزی نمی‌گوییم و احترام نگه می‌داریم، فکر می‌کنند چه خبر است.» 
 
فرهاد مجیدی در این فایل صوتی حرف‌های جالبی به زبان می‌آورد و به پرویز مظلومی می‌تازد. اینکه مظلومی با بازیکنی مذاکره کرده، باید هم مورد مواخذه سرمربی قرار بگیرد اما آیا مدیران باشگاه استقلال در آن مقطع، مجیدی را به‌عنوان سرمربی انتخاب کرده و یا وظیفه جذب بازیکن را به او سپرده بودند؟ این نخستین سوال است که قطعا مدیران باشگاه استقلال به آن پاسخی نخواهند داد. مجیدی در این مکالمه که مشخص نیست طرف مقابلش چه کسی است، از حسینی حرف زده و اینکه بازیکن ذوب‌آهن اصلا به درد او و استقلال نمی‌خورد. مجیدی حتی عنوان کرده که استقلال در دفاع راست، بازیکن جوانی در اختیار دارد که بهتر از حسینی بازی می‌کند. چند ایراد به صحبت‌های فرهاد مجیدی وارد است. ایرادهایی که مستقیم متوجه اوست. کسی که قرار بود به‌عنوان نفر اول، هدایت استقلال در لیگ نوزدهم را بر عهده بگیرد.
 
فرهاد مجیدی نیم‌فصل روی نیمکت استقلال نشست. مدتی به‌عنوان دستیار ایرانی وینفرد شفر و بعد هم سرمربی. استقلال در این مدت یک بار هم مقابل ذوب‌آهن بازی کرد، هفته هفدهم و در تاریخ ۵اسفند ۱۳۹۷. محمدرضا حسینی در ترکیب اصلی ذوب‌آهن حضور داشت و دقیقه ۶۹ جای خود را به رضا حبیب‌زاده داد. ستاره ذوب‌آهن در آن بازی، بال راست تیمش بود و میلاد فخرالدینی هم عقب‌تر از او نقش دفاع راست را ایفا کرد. سوال از مجیدی این است که چطور حسینی را به‌عنوان دفاع راست ذوب‌آهن معرفی کرده؟ آیا فیلم بازی‌های ذوب‌آهن را به‌عنوان مربی استقلال ندیده و آن را آنالیز نکرده؟ یا اینکه روی نیمکت استقلال حضور نداشته و ۶۹ دقیقه تشخیص نداده که حسینی دفاع راست نیست؟
 
نکته جالب‌تر اینکه فرهاد مجیدی، دفاع راست جوان استقلال را نیز به اشتباه معرفی می‌کند. تا جایی که ذهن‌مان یاری می‌کند و مدارک هم موجود است، استقلال بازیکنی به نام امیر کاراییه در اختیار ندارد. به احتمال فراوان منظور مجیدی، امیرحسین کارگر است که حتی در زمان سرمربیگری مجیدی هم نتوانست فرصتی برای عرض‌اندام در ترکیب استقلال به‌دست بیاورد.
 
فرهاد مجیدی پیشتر هم نشان داده بود در شناخت بازیکنان با مشکلات عدیده‌ای روبه‌روست. یادمان نمی‌رود مجیدی در برنامه نود، وقتی با نام علیرضا جهانبخش- بازیکن تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ مواجه شد، تأکید کرد که او را نمی‌شناسد و نامش را هم نشنیده است. برای مجیدی که با این اطلاعات ناقص مربیگری در تیم امید را پذیرفته، بهتر است بیشتر تحقیق کند و این مشکل بزرگ را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل کند. وقتی مجیدی ستاره‌های لیگ را نمی‌شناسد و در این زمینه کم‌اطلاع یا بهتر بگوییم بی‌اطلاع است، در تیم امید که نیاز به تحقیق بیشتر پیرامون بازیکنان جوان دارد، کار به مراتب سخت‌تری پیش رو خواهد داشت. شاید به همین دلیل است که خیلی‌ها معتقدند فرهاد مجیدی انتخاب خوبی برای تیم امید محسوب نمی‌شود. مربی جوانی که متأسفانه اطلاعات کاملی در زمینه شناخت بازیکنان فوتبال ایران ندارد.
 
۲۴ ۵  
آی اسپورت
2019-06-15 15:19:00
نظر دهید

۵ نظر
###
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۷:۰۴
شماها همونایی بودین که با یه 4 نشون دادن که خودتون هم نمیدونید دلیلش چی بود از مجیدی اسطوره ساختین و شان خودتون رو درحد هوادارای تین ایجری مثل عسل کاجی 13 ساله پایین اوردین. چرا نمیشناسید وقتی فقط دوبار تیم خودتون رو گذاشت و رفت؟
HHEE
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۱۲
:)))فقط اونجا که اسطوره تمام دورانشون میگه من یه مصاحبه تنظیم میکنم بالا و پایینشون رو یکی میکنم که بفهمن با کی طرفن:)))
بعد وقتی به احمق کیسه کش میگیم شماها اسکل اخبار جهت دهی شده رسانه هاتون شدید میگن نه وزیر پرسپولیسیه.
امیرعباس
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۹:۳۷
سوال مهمتر اینه که چه کسانی و با چه اهدافی صدای فرهاد را ضبط و سپس منتشر کردند و او را در اختیار زامبی های رسانه ای قرار دادند؟؟پاسخ به این سوال کلید حل کلیه گرفتاری های استقلال است!
۱
وقیح و پررو مثل امیرعباس
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۲۰
مهم نیست کی لو داده..
مهم لو رفتن ادبیات چسطوره س!
کسی که ازش بت ساختین ولی طبل توخالی بود:)))
شاهین
يكشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۱۷
" من مصاحبه‌ای تنظیم می‌کنم و علیه‌شان حرف می‌زنم تا بدانند با کی طرف هستند"
ماشین لباسشویی رو خودت روشن می کنی؟!
اسطوره گفته بالا و پایینشو یکی می کنم :)))))

نمی شناسین ایشان را؟!
ما می شناختیم و البته باور داشتیم باشگاه استقلال سزاوار چنین اسطوره ای ست:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر