فهرست
ایکر کاسیاس؛ 15 سال حضور در رئال و تنها یک شکست در دربی مادرید
ایکر کاسیاس؛ 15 سال حضور در رئال و تنها یک شکست در دربی مادرید

ایکر کاسیاس؛ 15 سال حضور در رئال و تنها یک شکست در دربی مادرید

آی اسپورت- در چنین روزی، 15 سال پیش ، ایکر کاسیاس اولین بازی اش برای رئال را مقابل اتلتیکومادرید در سن مامس انجام داد. او در اوایل با فرناندو ایه رو هم اتاقی بود که حالا به عنوان دستیار آنچلوتی روی نیمکت رئال می‌نشیند.

امروز، 12 سپتامبر، او با همان فشاری که سالهاست روی خود احساس می‌کند، از خواب بیدار می‌شود. با این تفاوت که او حالا در شانزدهمین فصلش، یک اسطوره شده و 638 بازی برای رئال انجام داده است. دربی مادرید، مسلما یکی از مهم ترین بازی هاست که او تنها یک بار طعم شکست در آن را چشیده است.


هیچ دروازه بان دیگری در تاریخ، چنین سابقه طولانی ندارد. جک ایکر 346 بازی،  بویو 454 بازی، گاررسیا رومن 13 فصل و 231 بازی، خوانیتو آلونسو 296 بازی و ... . کاسیاس پس از مانوئل سانچیس (710 بازی در 18 فصل) و رائول (741 بازی در 16 فصل) سومین بازیکن رئال از تعداد لحاظ بازی برای رئال است. بعضی از رکوردها می‌توانست تا به حال شکسته شود، اگر مورینیو و آنچلوتی در دو فصل اخیر او را نیمکت نشین نمی‌کردند.

با وجود انتقال کیلور ناواس، ششمین دروازه بان خارجی سپیدپوشان، کاسیاس این فصل توسط سرمربی ایتالیایی در درون دروازه رئال فیکس خواهد بود. او در حال حاضر در رقابت با زاموراست که 80 سال پیش، در درون دروازه قرار گرفت، یا دومینگز که به جای خوانیتو آلونسو بداخلاق به برنابئو آمد ولی ایکر همچنان به راهش ادامه می‌دهد....\"J.L.Guerrero\"

خوسه لوئیس گوئررو

آ.اس

     
آی اسپورت
2014-09-12 15:57:23
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر