فهرست
رقابت هواداران سلتیک و رنجرز در همه پرسی استقلال اسکاتلند
رقابت هواداران سلتیک و رنجرز در همه پرسی استقلال اسکاتلند

رقابت هواداران سلتیک و رنجرز در همه پرسی استقلال اسکاتلند

آی اسپورت-  همه پرسی جدایی اسکاتلند از بریتانیا هفته ی آینده برگزار خواهد شد و فوتبال در این میان، نقش بزرگی را بازی می‌کند.این جدایی می‌تواند تبعات زیادی برای اسکاتلندی ها داشته باشد. امروز چند بانک بریتانیایی اعلام کردند که در صورت رای مثبت به جدایی اسکاتلند، آنها از این کشور خارج خواهند شد و مسلما این اتفاقات، تاثیر زیادی بر اقتصاد و آینده این کشور خواهد گذاشت.

در اسکاتلند، دو تیم رنجرز و سلتیک، رقیبان دیرینه ای هستند و دشمنی هواداران این دو تیم، به فراتر از فوتبال کشیده شده است. برای مثال، هواداران سلتیک کاتولیک هستند و رنجرزی ها پروتستان، یا هواداران سلتیک برای حمایت از فلسطین با پرچم این کشور در استادیوم ظاهر می‌شوند و رنجرزی ها، بدون هیچ دلیل سیاسی و فقط برای مخالفت با سلتیک، در ورزشگاه‌های خود پرچم اسرائیل را تکان می‌دهند.

حال، با همه پرسی پیش رو، سلتیکی ها تصمیم گرفتند که همگی در انتخابات شرکت کرده و رای آری بدهند. رنجرزی ها نیز فقط برای مخالفت با سلتیک، متحد شدند که همگی رای نه در صندوق ها بیاندازند. مسلما چنین تصمیم عجیبی ، می‌تواند سرنوشت اسکاتلند را تحت تاثیر قرار دهد ولی فوتبال و هوادارانش، توجهی به این مسائل ندارند.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-12 19:03:20
نظر دهید

۱ نظر
football for ever
جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۴۶
نویسنده این مطلب بهتره توو رجا نیوز و امثالهم مطلب بنویسه...واقعا شعور مخاطبتاتون و در حد چی فرض کردین؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر