فهرست
یادداشت روز: دیگو کاستا و مشکل عدم انطباق با سبک دل بوسکه
یادداشت روز: دیگو کاستا و مشکل عدم انطباق با سبک دل بوسکه

یادداشت روز: دیگو کاستا و مشکل عدم انطباق با سبک دل بوسکه

بن هیوارد


آی اسپورت - دیگو کاستا همچنان در تیم ملی اسپانیا جواب نمی دهد در حالی که عملکرد او در تیم های باشگاهی اش خارق العاده بوده است. کاستا در چلسی زیر نظر ژوزه مورینیو روزهای فوق العاده خوبی را سپری می کند و توانسته است خیلی سریع خودش را با فضای لیگ برتر انگلیس و همچنین سبک کاری ژوزه مورینیو انطباق دهد. اما شرایط در تیم ملی اسپانیا و زیر نظر ویسنته دل بوسکه کاملا متفاوت دنبال می شود.

کاستا در جام جهانی 2014 برزیل در 2 بازی برابر هلند و شیلی ضعیف ترین نمایش های خود را طی سالیان اخیر ارائه داد تا در نهایت اسپانیا در امر گلزنی دچار مشکل شود. تنها نکته مثبت او در جام جهانی پنالتی بود که در دیدار نخست مقابل هلند برای تیمش به دست آورد که در آن صحنه نیز داور مسابقه دچار اشتباه شده بود.

مهاجم 25 ساله کار خودش را در تیم ملی اسپانیا در دیداری دوستانه مقابل ایتالیا در ماه مارس میلادی آغاز کرد و از همان زمان به بعد همچنان در حسرت نمایشی قابل قبول برای تیم ملی کشورش قرار دارد. دل بوسکه در رابطه با وضعیت کاستا تاکید کرده بود: \" کاستا خودش را پله پله با تیم منطبق خواهد کرد. من مطمئن هستم که او چیزهای زیادی  را با خود برای تیم ملی به ارمغان می آورد.\"

دیگو سیمئونه سرمربی اسبق کاستا در اتلتیکو مادرید پیرامون نمایش های نه چندان جالب کاستا در تیم ملی اسپانیا نظرات جالبی دارد: \" اسپانیا تیمی است که با یک ریتم خاص و با یک روند حرکتی مشخص در طول بازی حرکت می کند. کاستا بازیکنی است که توانایی های متفاوتی دارد و شما اگر نتوانید از توانایی های متفاوت او بهره ببرید او را در بازی محو خواهید کرد. کاستا مهاجمی است که علاقه دارد از فضاهای خالی میان مدافعان بهره ببرد و با حرکات عمقی خودش را به پاس نهایی برساند در حالی که تیم ملی اسپانیا علاقه به ارائه بازی فشرده دارد.\"کاستا زیر نظر دیگو سیمئونه در اتلتیکو مادرید توانست در مجموع 52 بازی در فصل 2014-2013، 36 گل به ثمر برساند که آماری فوق العاده محسوب می شود. کاستا در استمفوردبریج نیز توانسته در 3 بازی اولش 4 بار برای چلسی و ژوزه مورینیو گلزنی کند که این آمار او نیز فوق العاده است. عملکرد کاستا رضایت مورینیو را در هفته های ابتدایی لیگ انگلیس در پی داشته است: \" کاستا تنها می تواند 10 لغت انگلیسی را به زبان بیاورد اما خوشبختانه آن قدری باهوش است که هر آن چه را به او می گویم مو به مو در زمین انجام می دهد.\"

اتلتیکو مادرید و چلسی علاقه خاصی به ارائه بازی عمقی و سریع به خصوص در ضد حملات دارند در حالی که تیم ملی اسپانیا نمایشی مبتنی بر حفظ مالکیت توپ از خود ارائه می دهد و این 2 سبک دقیقا در نقطه مقابل یکدیگر قرار گرفته اند. همین مسئله کار را برای مهاجمی همچون کاستا دشوار می کند چرا که وی در یافتن فضاهای مورد نیازش در بین مدافعان حریف به شدت دچار مشکل می شود. کاستا در همین رابطه پنج شنبه هفته گذشته تاکید کرده بود: \" من واقعا دوست دارم برای اسپانیا گلزنی کنم. هافبک های ما علاقه دارند توپ را به مدت زیادی در اختیار داشته باشند و من هنوز برای انطباق خود با این سبک نیاز به زمان دارم.\"

دیگو کاستا این فرصت را در اختیار دارد تا در ادامه رقابت های مقدماتی یورو2016 در ماه اکتبر مقابل تیم هایی همچون اسلواکی و لوکزامبورگ شانس خودش را برای گلزنی در تیم ملی اسپانیا امتحان کند. مطمئنا درخشش در برابر این 2 حریف می تواند سکوی پرتاب کاستا در تیم ملی باشد و این همان مسئله ای است که کاستا در کوتاه مدت به آن نیاز دارد چرا که 5 نمایش نخستش  برای تیم ملی کشورش حقیقتا ناامید کننده بوده است.

     
آی اسپورت
2014-09-12 19:19:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر