فهرست
ذوب آهن 1 - پیکان صفر: یحیی هم رنگ برد را دید
ذوب آهن 1 - پیکان صفر: یحیی هم رنگ برد را دید

ذوب آهن 1 - پیکان صفر: یحیی هم رنگ برد را دید


هفته هشتم لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس
ذوب آهن یک -پیکان صفر

ورزشگاه: فولادشهر
تماشاگر: هشتصد نفر
گل: مصطفی شجاعی دقیقه ۷۷ برای ذوب آهن
اخطارها: محمد باقر صادقی، قاسم حدادی فر از ذوب آهن، سیامک نعمتی، میلاد نوری، معمر سوراکا از پیکان


ذوب آهن: محمد باقر صادقی، مهرداد قنبری، حجت حق وردی، هادی محمدی، علی حمام، قاسم دهنوی، اکبر ایمانی، قاسم حدادی فر، مهدی رجب زاده (۸۸-دانیال اسماعیلی فر)، اسماعیل فرهادی (۵۹-مرتضی تبریزی) و مسعود حسن زاده (۶۵-مصطفی شجاعی)
سرمربی: یحیی گل محمدی


پیکان: مهدی رحمتی، محمد نصرتی، آرمان قاسمی، حمید دیوسالار، سیاوش یزدانی، جی لوید ساموئل، سیامک نعمتی (۲۹-مجید خدابنده لو)، معمر سوراکا، میلاد نوری، امیرحسین فشنگچی (۷۹-کیوان وحدانی) و میت اترویچ (۶۲-سعید دقیقی)
سرمربی: منصور ابراهیم زاده


کادر داوری: محمدرضا اکبریان- محمدرضا امینی- امیررضا آشورماهانی- جواد شرفی
ناظر داوری: حاتم بک پور


شرح بازی:
ذوب آهن با یحیی گل محمدی در حالی میزبان منصور ابراهیم زاده و پیکان بود که هر دو تیم در هفت هفته گذشته از رقابت‌های لیگ برتر نتایج قابل قبولی کسب نکرده بودند و همانطور که ذوب آهنی‌ها رنگ برد در لیگ برتر را ندیده بودند در مقابل هم خط حمله پیکان با یک گل زده ضعیف‌ترین خط حمله لیگ برتر بود.
غیبت سینا عشوری و کارلوس سانتوس گل محمدی را وادار کرد تا حجت حق وردی را برای اولین بار در مرکز خط دفاعی قرار دهد. بازی در بیست دقیقه ابتدایی چنگی به دل نزد و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود اما هر چه به پایان نیمه اول نزدیک شدیم مهاجمان پیکان و ذوب آهن خطراتی را بر روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند و حتی دو توپ را به تیر دروازه کوبیدند که در نهایت گلی به ثمر نرسید و دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شدند.
با آغاز نیمه دوم ذوب آهنی‌ها با انگیزه بیشتری بازی را آغاز کردند و با فشاری همه جانبه بر روی دروازه رحمتی قصد رسیدن به گل را داشتند و در مقابل پیکان هم با چشم داشتن به ضد حملات و استفاده از شوت‌های از راه دور داشت. گل محمدی در این دقایق با فرستادن مرتضی تبریزی و مصطفی شجاعی خط حمله‌اش را تقویت کرد و سرانجام مصطفی شجاعی بر روی تیزهوشی خودش با یک ضربه دقیقه و فنی از داخل محوطه جریمه گل برتری ذوب آهن را به ثمر رساند تا فشار بازی تا حدودی از روی دوش بازیکنان ذوب آهن برداشته شود. بعد از گل ذوب آهنی‌ها به جای انجام یک دفاع منطقی و احساسی توپ را در میانه میدان به چرخش انداختند و نبرد هافبک‌های ذوب آهن با میلاد نوری اجازه بازی‌سازی به هافبک طراح پیکان نداد.


شرح گل:
( یک- صفر ذوب آهن)دقیقه۷۷: پاس مرتضی تبریزی در داخل محوطه جریمه به شجاعی رسید تا مهاجم تعویضی ذوب آهن با یک استپ خوب و ضربه ای دقیق دروازه رحمتی را باز کند.
دقایق حساس:
دقیقه ۱۷- پاس دیوسالار در داخل محوطه جریمه با فشنگچی رسید و ضربه این بازیکن به بالای دروازه ذوب آهن رفت.
دقیقه ۱۸-پاس عمقی قاسم حدادی فر به داخل محوطه جریمه پیکان قبل از اینکه به حسن زاده برسد با خروج به موقع رحمتی کنترل شد.
دقیقه۲۰- سانتر حمام از راست و ضربه سر فرهادی از روی نقطه پنالتی به بالای دروازه رحمتی رفت.
دقیقه ۲۳-سانتر دیوسالار از جناح چپ در آستانه ورود به دروازه توسط محمدباقر صادقی کنترل شد.
دقیقه ۲۸-شوت سوراکا از پشت محوطه جریمه به کنار دروازه ذوب آهن رفت.
دقیقه ۳۴- شوت خدابنده لو را محمدباقر صادقی دفع کرد اما در ریباند دروازه ذوب آهن توسط فشنگچی باز شد که کمک داور دوم اعلام آفساید کرد.
دقیقه۳۹-ضربه مهرداد قنبری به تیر دروازه پیکان برخورد کرد.
دقیقه۴۲: شوت مت آتروویچ به تیر دروازه ذوب آهن خورد و به زمین برگشت.
دقیقه۴۹- شوت میلاد نوری را محمد باقر صادقی در دو ضرب مهار کرد.
دقیقه۵۸- فرار اسماعیل فرهادی از چپ و پاس زمینی او به دهانه دروازه موقعیت مناسبی را نصیب حسن زاده کرد ولی تعلل این بازیکن باعث شد تا موقعیت از دست ذوب آهن خارج شود و در نهایت ضربه دهنوی به بالای دروازه رفت.
دقیقه۶۶-امیر حسین فشنگچی با یک پاس زمینی توپ را به پشت محوطه جریمه فرستاد تا معمر سوراکا با یک ضربه فنی و دقیق توپ را به تیر افقی دروازه ذوب آهن بکوبد.
دقیقه۷۳-پاس عمقی حمام در داخل محوطه جریمه به تبریزی رسید ولی ضربه این بازیکن توسط مهدی رحمتی جمع شد.


اتفاق ویژه:
ذوب آهن برای برد در لیگ برتر هشت هفته انتظار کشید تا سرانجام با گرفتن سه امتیاز از پیکان تا حدودی به آرامش رسید.


بهترین بازیکن:
ذوب آهن سه امتیاز این مسابقه را مدیون بازیکنی مثل مصطفی شجاعی است که با ۲۵ دقیقه بازی طلسم ناکامی مهاجمان ذوب آهن را شکست. حجت حق وردی هم در اولین بازی خودش عملکرد خوبی داشت.  

     
آی اسپورت
2014-09-12 23:26:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر