فهرست
سوال روز؛ پرچم پنجاه متری واقعیت داشت؟
سوال روز؛ پرچم پنجاه متری واقعیت داشت؟

سوال روز؛ پرچم پنجاه متری واقعیت داشت؟

آی اسپورت - امیر حسین صادقی معتقد است باخت استقلال در بازی مقابل النصر دلیل خاصی داشته است. استقلالی ها در آن بازی دو بر یک به النصر باختند و دلیلش در حقیقت باز کردن یک پرچم ۵۰ متری سیاسی در استادیوم بوده که جو ورزشگاه را متشنج کرد. صادقی بی آنکه اسمی آورده باشد طوری حرف‌هایش را زده که انگشت اتهام به سوی عزیز محمدی رئیس وقت سازمان لیگ باشد.

عزیز اما می‌گوید اصلا این خاطره را به یاد نمی آورد و البته ورود چنین پرچمی هم تنها با همراهی نیروهای برگزاری بازی مقدور است. نکته دیگر اما این است که آیا آن زمان حساسیت های بین ایران و عربستان در سوریه به شدتی بود که اختلافات میان ایران و عربستان در آن برجسته باشد؟

بازی استقلال و النصر در اردیبهشت ۱۳۹۰ بوده و شروع درگیری‌ها در سوریه همزمان با آنچه بهار عربی در کشورهای مصر و تونس رخ داد ، در زمستان سال۸۹ و بهار ۱۳۹۰. اما آن زمان این درگیری ها خیلی اختلاف سیاسی میان ایران و عربستان نبود و شاید به همین دلیل است که عزیز محمدی و نزدیکانش در خاطره امیرحسین حداقل برای آن سال تشکیک ایجاد می کنند اما می توان با بررسی اسناد و اخبار دقیق‌تر از آن بازی دریافت آیا این خاطره واقعیت دارد؟

 

خبر آنلاین

۴ ۵  
آی اسپورت
2018-12-03 09:45:00
نظر دهید

۵ نظر
محسن بلو
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۲
من اون بازی رو تو استادیوم بودم
اون موقع شروع تظاهرات مردم بحرین و سرکوبشون توسط دولت بحرین با همکاری عربستان بود.
تعداد زیادی از افرادی از یک طیف خاص که هیچ ربطی به فوتبال نداشتن کاملاً سازماندهی شده اومده بودن استادیوم و تو یه جایگاه نشسته بودن.
پرچم 50 متری من ندیدم ولی یهو وسطای نیمه اول تو اوج حملات استقلال، یه دفعه اون افراد پرچمهای بحرین درآوردن و شروع کردن به دادن شعارای سیاسی.
قشنگ مشخص بود بازیکنای استقلال یه دفعه شوکه شدن و تو همین موقع، النصر از این غافلگیری استفاده کرد و تو ضد حمله اومد و گل زد.
بازی رو هم استقلال نباخت، فکر کنم دو یک برد. یادمه گل دوم رو هم هوار ملا محمد زد. ولی نیاز داشت با اختلاف دو گل ببره.
حدود دقیقه 75 بازی هم اون افراد خاص رو با اسکورت ویژه بردن از استادیوم بیرون تا از عصبانیت هوادارا گزندی بهشون نرسه
پرسپولیس
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۴۱
بهانه اندر بهانه .مقصر اندر مقصر .همش بعد باخت دنبال مقصر و قاتل بروسلی
مصطفی
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۴
یعنی جماعت استقلالی اعم از هوادار وبازیکن ومدیر فوق تخصص ساختن بهانه ودلیل واسه باختن هستن پرچم یه کشور دیگه بازشده اینا بازی رو باختن مگه فحش ناموسی بهتون داده بودن با هو کردنتون که شما روحیتون رو باختید
ایــــــــــران
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۳:۱۳
اگه پرچمی هم باز شده باید تمرکز رو از تیم مقابل میگرفت نه شما؛ خداوکیلی یه بار شد یه استقلالی واسه ناکامی هاش دنبال بهانه نباشه؟
۷
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷، ۱۴:۵۰
کاشیما ⁦
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر