فهرست
فینال کوپاآمریکا؛ آن روی پرو
فینال کوپاآمریکا؛ آن روی پرو

فینال کوپاآمریکا؛ آن روی پرو

آی اسپورت - چهل‌وششمین دوره رقابت‌های کوپاآمه‌ریکا، بامداد فردا به‌وقت تهران به پایان می‌رسد. برزیل و پرو که در گروهA مسابقات همگروه بودند، حالا برای دومین‌بار در این تورنمنت مقابل یکدیگر به‌میدان می‌روند تا این بار تکلیف چهره قهرمان جام‌ملت‌های آمریکای‌جنوبی را مشخص کنند. بازی نخست این دو در مرحله گروهی با برتری ۵-۰ برزیل همراه بود. کاسمیرو، فیرمینیو، اورتون، دنی آلوس و ویلیان گل‌های میزبان را در آن مسابقه به‌ثمر رساندند. البته باید حساب بازی فینال را از آن بازی جدا دانست، ولی در محاسبه‌های روی کاغذ، می‌توان اینگونه گفت که شانس سلسائوی میزبان از حریف بسیار بیشتر است. پرو و برزیل در بازی نیمه‌نهایی‌شان، شیلی و آرژانتین، فینالیست‌های ۲ دوره قبلی کوپاآمه‌ریکا را شکست داده‌اند.

پرو با برتری ۳-۰ مقابل شیلی، مدافع عنوان قهرمانی ۲ دوره گذشته نشان داد که می‌تواند برای برزیل هم حریف خطرناکی باشد و همگان باید آن شکست سنگین مرحله گروهی را به‌دست فراموشی بسپارند. برزیلی‌ها اما مقابل آرژانتین و مسی با ۲ گل به برتری دست یافتند. در ترکیب تیم تیته، ویلیان مصدوم است و به بازی فینال نمی‌رسد. ریچارلیسون، فیلیپه لوئیس و فرناندینیو هم آسیب‌هایی دیده‌اند اما شانس‌ خوبی برای حضور مقابل پرو دارند. در مقابل و در ترکیب تیم ریکاردو گاره‌کا، جفرسون فارفان تنها مصدوم بوده و حضورش در بازی نهایی مشخص نیست. اورتون سوارس، فیلیپه کوتینیو و روبرتو فیرمینو از برزیل و ادینسون فلورس و پائولو گوئره‌رو از پرو با زدن ۲گل، بهترین گلزنان ۲ تیم هستند. برزیلی‌ها در راه رسیدن به فیمال ۲۰۱۹، گلی را دریافت نکرده‌اند و آلیسون بکر، سنگربان این تیم ۴۸۰ دقیقه دروازه‌اش را بسته نگه داشته است. پرو هم اگر بازی با برزیل را به‌حساب نیاوریم، خط دفاع خوبی در این رقابت‌ها داشته است. آنها مقابل بولیوی، اروگوئه و شیلی دروازه‌شان را بسته نگه داشتند و تنها مقابل بولیوی، یک گل دریافت کردند. به‌نظر می‌رسد که طلایی‌پوشان پس از ۱۲ سال بار دیگر در آستانه فتح کوپاآمه‌ریکا قرار گرفته‌اند.

۲ تیم پرو و برزیل در تاریخ، ۴۵ بار مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند که ۳۲ پیروزی برای سلسائو و ۴ برد برای بلانکویی‌روخا به‌ثبت رسیده است. جالب اینکه نیمی از پیروزی‌های پرو در خانه برزیلی‌ها به‌دست آمده است! «روبرتو توبار» از شیلی این بازی را که ۳۰ دقیقه بامداد دوشنبه به وقت تهران در ورزشگاه ماراکانای شهر ریودوژانیرو آغاز می‌شود، قضاوت خواهد کرد.

۱    
آی اسپورت
2019-07-08 00:01:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر