فهرست
مالیاتت را بده، کاری با سرپرست نداشته باش!
مالیاتت را بده، کاری با سرپرست نداشته باش!

مالیاتت را بده، کاری با سرپرست نداشته باش!

آی اسپورت - بالاخره تکلیف نیمکت تیم ملی کشورمان هم روشن شد و مارک ویلموتس بلژیکی جای کارلوس کی‌روش را گرفت. امیدواریم او هم آنقدر موفق باشد که مثل کی‌روش 8سال در ایران بماند. بعد از نهایی‌شدن توافق، چند نکته متفاوت در مورد ویلموتس می‌تواند وجود داشته باشد.

برخلاف کارلوس کی‌روش که اصالت موزامبیکی داشت و پرتغالی شناخته می‌شد، ویلموتس اصالتا هم بلژیکی است. بنابراین از همین حالا یک سلاح مهم از کف دشمنان او رفته است. برخی منتقدان کی‌روش به او لقب «دلال موزامبیکی» داده بودند، اما بعید است از عبارت «دلال بلژیکی» استقبال شود. زیاد آهنگ ندارد!

با تعیین تکلیف سرمربی جدید تیم ملی انتظار می‌رود روند مصاحبه‌های آتشین کارلوس کی‌روش علیه فدراسیون فوتبال ایران هم به پایان برسد. بنده خدا طاقت نداشت مربی دیگری را روی صندلی خودش ببیند و بس که ایران را دوست داشت، به آب و آتش زد که نیمکت تیم ملی به غریبه‌ها نرسد، اما نشد که نشد. کم مانده بود طرف در بیانیه‌اش بنویسد در ایران نان هم برای خوردن پیدا نمی‌شود. آنجا نروید.

ما که چشم‌مان آب نمی‌خورد، اما کاش حداقل توانسته باشیم ویلموتس را قانع کنیم که مالیاتش را خودش بدهد. در مورد کی‌روش و برانکو و یک دو جین مربی خارجی و داخلی دیگر که نتوانستیم به این التزام جهانی وفادار بمانیم، اما کاش این بار خرق عادت کرده باشیم. باور کنید اگر طرف خارجی را به دادن مالیات ملزم کنیم، ‌شأن کشور و قوانین خودمان را بالا برده‌ایم.

خوب است همین اول کاری یک نفر ویلموتس را کنار بکشد و در گوشش بگوید: «داداش لباس کار بپوش، نه لباس جنگ!» کاش به او بگویند در 8سال گذشته از صدقه‌سری کی‌روش آنقدر در فوتبال ایران دعوا داشته‌ایم که دیگر حال‌مان دارد به هم می‌خورد. کاش به او بگویند عزل و نصب سرپرست و دبیر‌کل فدراسیون و مدیر ورزشگاه آزادی در حوزه اختیاراتش نیست و در ضمن زیر بار هرچه برویم، دیگر مدیر رسانه‌ای بلژیکی را قبول نخواهیم کرد!

تنها حسن تعطیلی برنامه نود این است که عادل فردوسی‌پور لقب جدیدی براساس اسم ویلموتس دریافت نخواهد کرد. او همیشه موافق حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران بوده و به‌نظر می‌رسد اگر الان برنامه داشت، از ویلموتس حمایت می‌کرد. در این صورت محمد مایلی‌کهن با قریحه استثنایی‌اش باید می‌گشت و یک لقب جدید برای او پیدا می‌کرد. حاجی قبلا عادل را به‌خاطر حمایت از سرمربی پرتغالی تیم ملی «کی‌روشی‌پور» لقب داده بود، اما انصافا پیدا‌کردن لقب با اسم ویلموتس راحت نیست.

همشهری ورزشی

۴ ۱  
آی اسپورت
2019-05-16 21:39:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
یک بدبخت مجبور به زندگی با برره ای ها هستم
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۵۱
حوصله تمرار مکررات در خزعبل نویسی اقایون ندارم ولی در بلاهت روزنامه نگاران همین بس کههنوز نمی فهمند اونکه درخواست پرداخت مالیات از طرف فدراسیون/باشگاه می کنه ما هستیم نه اونها!

برای برانکو، شفر، کیروش، ویلموتس فرق نداره مالیات ایران جقدره ... اونها میگن من مثلا یه تومن میخوام .... هر چقدر مالیات داری بهش اضافه کن تو برگه قرارداد بنویس من خودم بعدا میپردازمش.
بدبختی اینه مدیراهای ما ترجیح میدن اون پول رو‌نذارن توش، چون دستشون بازه بعدا از زیرش در برن و اداره ی مالیات جرات برخورد با اونها رو‌نداره.... اون‌کسی که سر ما کلاه میزاره مدیرهامون هستن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر