فهرست
زیدان، عنصر شکست ناپذیر رئال مقابل بایرن
زیدان، عنصر شکست ناپذیر رئال مقابل بایرن

زیدان، عنصر شکست ناپذیر رئال مقابل بایرن

آی اسپورت - در حالی که به شکل طبیعی همه به تقابل ستارگان بایرن‌مونیخ و رئال مادرید در دومین بازی دور رفت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا فکر می‌کنند، نقطه اتکای روانی سفیدپوشان میهمان بازی رفت نه در زمین بلکه روی نیمکت حضور دارد. آمار نشان داده زیدان در ۹ رویارویی با بایرن به عنوان بازیکن و مربی تنها ۲ بار شکست خورده و همیشه وقتی در هر ۲بازی رفت و برگشت مراحل حذفی مقابل بایرن حاضر بوده در مراحل حذفی برنده شده است.

او در کسوت بازیکن ۲ بار در ناکامی بایرن نقش داشته؛  یک بار در نقش دستیار آنچلوتی و بار دیگر در مرحله یک‌‎چهارم‌نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا. البته اولین ملاقات زیزو با آلمانی‌ها فرجام خوبی نداشت چون او در بازی رفت غایب بزرگ بوردو در جدال فصل ۱۹۹۶-۱۹۹۵ جام یوفا بود و حضورش در بازی برگشت هم مانع شکست ۳ بریک تیم فرانسوی نشد. در ادامه زیزو به رئال مادرید کمک کرد شکست ۲ بریک بازی رفت مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ را در جدال دور برگشت در خانه جبران کند و به نیمه‌نهایی و در نهایت جام برسد.

 ۲ سال بعد گل زیدان در بازی رفت مرحله یک‌هشتم‌نهایی برتری رئال مادرید را رقم زد و ضربه والی‌اش در جدال دور برگشت پیروزی ۲ بریک  مجموع سفیدپوشان را به وجود آورد. ۲ ملاقات آخر اما حماسی‌تر شد؛ جایی که زیدان در نقش دستیار آنچلوتی، شاهد برتری مجموع ۵ بر صفر رئال مادرید در نیمه‌نهایی فصل ۲۰۱۴-۲۰۱۳ لیگ قهرمانان بود و خودش در نقش سرمربی به پیروزی مجموع ۶ بر ۳ قوهای سپید در ۲ بازی رفت و برگشت مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل گذشته لیگ قهرمانان مقابل باواریایی‌ها کمک کرد.

 

90tv

۱    
آی اسپورت
2018-04-24 10:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر