فهرست
برخیز، کینگ آرتور!
برخیز، کینگ آرتور!

برخیز، کینگ آرتور!

آی‌اسپورت- تقریبا ۱۲ ماه قبل، یک هافبک ۲۱ ساله به نام آرتور تقلای برزیل در مراحل حذفی جام جهانی را تماشا می‌کرد و نمی‌دانست انتقالش از گرمیو به بارسلونا موفق می‌شود یا در یک کلاس بالاتر و با انتظارات بیشتر دچار افت می‌شود. حالا اما کسی درباره توانایی او برای درخشش در بالاترین سطح در بارسلونا تردیدی ندارد و اگرچه تیم ملی کشورش در دیدار دوم خود در کوپا آمه‌ریکا با ونزوئلا بدون گل مساوی شد اما ثابت شد برزیل می‌تواند در یک دهه آینده حول محور او در خط میانی تیمش را بسازد.

آرتور در بازی اول مقابل بولیوی به دلیل مصدومیت حضور نداشت و نبودش کاملا احساس شد. برزیل بدون برش لازم در پاسکاری‌های وسط زمین نتوانست بخصوص در نیمه اول بازی خوبی انجام دهد و اگرچه در نیمه دوم سه گل زد اما بازی‌اش هواداران را راضی نکرد. در بازی بامداد دیروز، هافبک بارسلونا هیچ نشانه‌ای از آن تکل وحشتناک در جریان برد ۷-۰برابر هندوراس بروز نداد و با کنترل ضرباهنگ مسابقه، تیم ونزوئلا را دچار به هم ریختگی کرد. اگرچه نتیجه لازم به دست نیامد اما آرتور ثابت کرد نخستین نام در فهرست تیته باید او باشد اگر برزیل می‌خواهد به ۱۲ سال ناکامی در کوپا پایان دهد و مقابل هواداران خودی قهرمان شود.

ونزوئلا با حضور وویکر فارینس در درون دروازه‌اش تیم سرسختی بود که انتظار ضدحمله با سالومون روندون همیشه سرسبز را می‌کشید اما آرتور در خط مقدم تلاش برای شکستن مقاومت این تیم بود. این بازیکن ۲۲ ساله همواره برای پاس دادن حاضر بود و بارها تیمش را به جلو سوق داد و با پاس‌های دقیق خود خط دفاع و دروازه «وینوتینتو» را در حالت آماده‌باش نگه داشت. او بهترین پاسور مسابقه بود و بیش از یکصد پاس خود را به سلامت به مقصد رساند. از این جهت او با فرناندینیو که ذاتا عقب‌تر بازی می‌کند، قابل مقایسه نیست. آرتور همیشه حاضر و موثر بود و ونزوئلا چاره‌ای جز سخت نگه داشتن دروازه‌اش نداشت. اگر تلاش‌های آرتور به گل منجر نشد، بیشتر تقصیر کسانی بود که جلوتر از او حضور داشتند. داوید نرز نمی‌توانست جای خالی نیمار را در سمت چپ پر کند، فیلیپه کوتینیو، قهرمان دو گله بازی قبل، گاهی خوب بازی می‌کرد و روبرتو فیرمینو به ندرت خطرناک به نظر می‌رسید. گابریل ژسوس و اورتون هم که به بازی آمدند، کاری از پیش نبردند تا جایی که برزیل در نیمه دوم حتی یک شوت در چارچوب هم نداشت. این ناکامی در خط حمله باید مورد توجه قرار گیرد اگر برزیل می‌خواهد امیدی به کسب جام داشته باشد اما تیم تیته هسته خوبی دارد. شاید تیم او در این بازی نتیجه نگرفته باشد اما نمایش مقتدرانه آرتور نشان داد در مرکز برنامه‌های سلسائو قرار دارد. حالا بستگی به مربی دارد که در بازی بعدی با پرو برای تعیین صدرنشین گروه A به این بازیکن خوش‌آتیه خط میانی‌اش اعتماد کند؛ بازی شنبه احتمالا جذاب‌تر و تماشایی‌تر از دو مسابقه قبلی باشد.

منبع: سایت گل

۳    
آی اسپورت
2019-06-20 10:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر