فهرست
چهره روز: سوپرمن شمال لندن
چهره روز: سوپرمن شمال لندن

چهره روز: سوپرمن شمال لندن

آی‌اسپورت- در جایی ستاره شد که یک گام پیش از او بازیکنان بزرگی همچون گرت بیل و لوکا مودریچ اوج گرفتند و راهی رئال‌مادرید شدند. اینکه کین بخواهد در تابستان پیراهن رئال‌مادرید را بپوشد یا خیر، مهم نیست. نکته‌ای که در حال حاضر اهمیت دارد این است که سوپرمن این روزهای تاتنهام یک فرق اساسی با دو بازیکن نامبرده دارد و آن عنوانی است که شنبه‌شب مال خود کرد. هری ‌کین با دو گلی که در نیمه اول در ورزشگاه ومبلی مقابل اورتون به ثبت رساند موفق شد آقای گل تاریخ باشگاه در لیگ برتر شود و نامش را برای همیشه در باشگاه جاودانه کند. اگر روزی گرت و لوکا از یاد طرفداران تاتنهام بروند، کین به واسطه این عنوان هرگز فراموش نخواهد شد.

بالاتر از شرینگهام

هری کین برای اینکه بتواند آقای گل تاریخ باشگاهش شود یک رقیب سرسخت به نام تدی شرینگهام را در پیش داشت. کسی که یک بار حد فاصل سال‌های 1992 تا 1997 برای تاتنهام بازی کرد و پس از 4 سال حضور در منچستریونایتد دوباره به خانه‌‌اش بازگشت. تدی از سال 2001 تا 2003 در تاتنهام ماند و مجموعاً برای این باشگاه شمال لندنی 97 گل به ثمر رساند. رکوردی که بالاخره شکسته شد و هری با 98 گل بالای سر تدی حضور پیدا کرد.

موفقیت در جوانی

هری کین در حالی توانست عنوان آقای گلی باشگاهش را به دست آورد که این اتفاق برایش در اوج جوانی رخ داد. در حال حاضر هری 24 سال بیشتر ندارد و خیلی زود مسیر پیشرفت را طی کرد. مسیری که اگر درست برود می‌تواند او را به رکوردهایی بزرگتر از آقای گلی تاریخ یک باشگاه برساند. این در شرایطی است که شرینگهام در 37 سالگی آخرین گلش را برای تاتنهام به ثمر رساند.

سریع‌تر از تدی

هری کین در شرایطی به این عنوان رسید که از جهاتی از رقیبش تدی شرینگهام پیش است. اگر شرینگهام پس از انجام 236 مسابقه موفق به زدن 97 گل شد و نامش را به عنوان آقای گل باشگاه معرفی کرد، هری کین این عنوان را پس از 135 بازی در لیگ برتر به دست ‌آورد. اگر کین در تاتنهام بماند یا اینکه مهاجرت کند و دوباره به لندن برگردد آن وقت می‌تواند آمار گل‌هایش را دست‌نیافتنی‌تر کند.

جاودانه در لندن

هری کین می‌تواند با خیال راحت از آقای گلی تاریخ لیگ برتر تاتنهام لذت ببرد چراکه فعلاً مدعی‌ای پشت ‌سر خود حس نمی‌کند. همه گزینه‌هایی که در جدول حضور دارند، یا فوتبال‌شان تمام شده و یا اینکه در تاتنهام بازی نمی‌کنند (و بعید است که دوباره به لندن بازگردند). تدی شرینگهام، جرمین دفو، رابی کین، کریس آرمسترانگ و گرت بیل از جمله بازیکنانی هستند که پشت ‌سر هری قرار دارند و نمی‌توانند این عنوان را از چنگ مهاجم بلندقامت تیم ملی انگلیس دربیاورند.

یکه‌تازی با بیست گل

دو گلی که کین مقابل اورتون به ثمر رساند او را قاطعانه به صدر جدول گلزنان لیگ برتر فرستاد. در شرایط فعلی کین با 20 گل زده در جایگاه نخست قرار دارد و موفق شد برای چهارمین فصل متوالی این تعداد گل در لیگ برتر را به نام خودش ثبت کند. هری با این رکورد توانست کنار بزرگانی همچون آلن شیرر و تیری آنری قرار بگیرد. البته او در این راه یک رقیب جدی به نام سرخیو آگوئرو را کنار خود می‌بیند که به زودی تعداد گل‌هایش را در این فصل به عدد 20 خواهد رساند.

حمله به رکورد شیرر و کول

اما هدف اصلی کین در ادامه راه با تاتنهام شکستن یک رکورد دیگر است. اینکه او بخواهد فصل بعد هم در این تیم بازی کند یا خیر مسئله‌ای است که بسیاری از رسانه‌های انگلیسی به آن اشاره دارند. بنابراین اگر کین را برای فصل بعدی رفتنی بدانیم (بخوانید رئال‌مادرید)، او این فصل باید تا حد توان برای تیمش گلزنی کند. برای کین زدن 20 گل لذت چندانی ندارد چراکه یک عنوان دیگر را هدف گرفته است. کین برای اینکه رکورد 34 گل اندی کول و آلن شیرر در فصل 1994-1993 و 1994-1995 را بشکند به 14 گل دیگر نیاز دارد. او برای تحقق این رؤیا 15 بازی در پیش دارد و به طور میانگین باید یک گل به ثمر برساند تا با یک رکورد رؤیایی جزیره را ترک کند.

 علیرضا روش، خبرورزشی

۲    
آی اسپورت
2018-01-15 18:02:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر