فهرست
تولد یک ستاره با هت‌تریک ۲۰ دقیقه‌ای
تولد یک ستاره با هت‌تریک ۲۰ دقیقه‌ای

تولد یک ستاره با هت‌تریک ۲۰ دقیقه‌ای

آی اسپورت - ارلینگ هالند پدیده ۱۹ ساله نروژی باشگاه دورتموند دیشب بدون شک ستاره بی چون و چرای زردپوشان وستفالیا و بوندس‌لیگا بود. او که اخیرا از سالزبورگ اتریش به دورتموند منتقل شده قرار بود اولین بازی خود برای این تیم را انجام دهد. درحالیکه دورتموندی‌ها ۳-۱ از حریف عقب افتاده بودند هالند در نیمه دوم از روی نیمکت وارد زمین شد و در عرض بیست دقیقه هت‌تریک کرد تا هم پیروزی ۵-۳ تیمش را ممکن کرده و هم همه نگاه‌ها را به خود معطوف کند.

اما چرا منچستریونایتد و سرمربی نروژی‌اش اوله گنار سولسشر از دیشب بیشتر از هر کس دیگری به خاطر درخشش هالند حسرت می‌خورند؟ چرا که سولسشر پیش از شروع پنجره نقل و انتقالات ژانویه، جذب هالند از سالزبورگ را به عنوان اولویت اول استراتژی نقل و انتقالاتی خود تعریف کرده بود. نام هالند در فصل جاری و از زمانی مطرح شد که بعد از راه‌یابی تیم اتریشی به لیگ قهرمانان، در رقابتهای این فصل چمپیونزلیگ در مرحله گروهی موفق شد برای تیمش هشت گل به ثمر برساند.

سولسشر برای جذب شاگرد سابق نروژی‌اش آنقدر مصمم بود که حتی با پروازی شخصی به سالزبورگ رفت و با او دیدار کرد. اما در نهایت انتقال او به اولدترافورد عملی نشد تا پدیده نروژی تصمیم بگیرد از اتریش به کشور همسایه یعنی آلمان رفته و پیراهن دورتموند را به تن کند. گفته می‌شود علت ناکامی یونایتد در جذب هالند شرطهای عجیب مینو رایولا ایجنت او و پدرش آلف اینگه هالند بوده که می‌خواسته‌اند درصدی از مبلغ انتقالهای آتی او به حساب آنها واریز شود.

دورتموند که پیش از جذب هالند یک پدیده جذاب دیگر یعنی جیدون سانچوی انگلیسی را در ترکیب خود می‌دید حالا معتقد است که بهترین باشگاه برای درخشش یک پدیده دیگر یعنی ارلینگ هالند است و او می‌تواند با صیقل دادن مهارت‌ها و استعدادهای خود در دورتموند در نهایت راهی یکی از غولهای فوتبال اروپا شود.

هالند دیشب بعد از گذشت 56 دقیقه از بازی و زمانی به میدان وارد شد که تیمش 3-1 از حریف عقب افتاده بود. هالند اما فرصت را به هیچ وجه از دست نداد و سه دقیقه بعد از آنکه برای اولین بار با پیراهن دورتموند پایش به توپ برخورد کرد اولین گل خود را به ثمر رساند. گلی که پاس گلش توسط جیدون سانچو داده شده بود. خود سانچو دو دقیقه بعد از گل هالند گل تساوی دورتموند را به ثمر رساند تا همه چیز مهیای درخشش بیشتر هالند و هت‌تریک او بشود.

درحالیکه بیست دقیقه به پایان بازی مانده بود هالند گل دوم خود را زد و 9 دقیقه بعد هت‌تریک رویایی  خود را در شب اول حضورش در ترکیب دورتموند کامل کرد. سه گل در عرض ۲۳ دقیقه نشان می‌دهد که علاقه‌مندان فوتبال در آینده از این پدیده نروژی خبرهای به مراتب بیشتری خواهند شنید.

 

ورزش سه

۳    
آی اسپورت
2020-01-19 13:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر