فهرست
جنگ مسی و رونالدو؛ چه کسی آقای گل می‌شود؟
جنگ مسی و رونالدو؛ چه کسی آقای گل می‌شود؟

جنگ مسی و رونالدو؛ چه کسی آقای گل می‌شود؟

آی‌اسپورت- لالیگا روزهای پایانی‌اش در سال 2017 را سپری و خودش را برای وداعی باشکوه با این سال آماده می‌کند، وداعی به عظمت ال‌کلاسیکو.  در این نمایش ستارگان زیادی به میدان خواهند رفت اما بدون شک نبرد اصلی میان کریستیانو رونالدو و لیونل مسی است که نماد‌های این بازی هستند.

اینکه رقابت میان مسی و رونالدو بعدی جهانی دارد، به خاطر این است که آنها در تمامی جبهه‌ها و برای کسب تمامی جام‌ها با یکدیگر رقابت داشته‌اند؛ از نبرد میان باشگاه‌های‌شان تا رقابت برای کسب جایزه آقای گلی و توپ طلا. در نبردهای انفرادی، هر دو بازیکن سابقه بردن توپ طلا و کفش طلای اروپا را داشته‌اند و در 10 سال گذشته این جوایز را میان خودشان تقسیم کرده‌اند.

این دو جایزه هم امسال به آنها تعلق گرفت. رونالدو توپ طلا را برد و مسی هم کفش طلا. رقابت آنها اما شنبه در سانتیاگو برنابئو ادامه خواهد داشت، ‌جایی که هر دو بازیکن برای رقابتی جدید آماده می‌شوند: به پایان بردن سال 2017 به‌عنوان بهترین گلزن. در حال حاضر مسی و رونالدو در کنار روبرت لواندوفسکی (قبل از بازی روز گذشته بایرن مونیخ) بهترین گلزنان سال 2017 هستند.

همه آنها 53 گله هستند که این شامل گل‌های‌شان در رده باشگاهی و ملی می‌شود. در تعقیب این سه نفر ادینسون کاوانی 52 گله از پاری‌سن‌ژرمن و هری کین 50 گله از تاتنهام قرار دارد. کاوانی یک بازی دیگر برابر کان دارد و کین هم دو بازی دیگر برابر برنلی و ساوتهمپتون. هر کدام از این 5 مهاجم پرطرفدار دنیا، می‌توانند افتخار کسب برترین گلزن فوتبال دنیا در سال 2017 را داشته باشند اما اینکه مسی و رونالدو در یک بازی رودررو برای تصاحب این عنوان تلاش می‌کنند، جذابیت رقابت میان این دو نفر را مضاعف می‌کند.

ایلنا

     
آی اسپورت
2017-12-23 14:10:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر