فهرست
قهر سیتیزن‌ها با اروپا؛ پشت کردن به قهرمانی
قهر سیتیزن‌ها با اروپا؛ پشت کردن به قهرمانی

قهر سیتیزن‌ها با اروپا؛ پشت کردن به قهرمانی

آی‌اسپورت- با وجود تلاش‌های بسیار باشگاه رؤسای منچسترسیتی و پپ گواردیولا که قهرمانی در چمپیونزلیگ را نقطه‌ی اوج تلاش‌های ده ساله‌ی خود در این باشگاه می‌دانند، به نظر می‌رسد هواداران سیتی علیه این رقابت‌ها شورش کرده‌اند.

چهارشنبه شب در اولین دیدار سیتی در چمپیونزلیگ، ورزشگاه خانگی این تیم تنها شاهد حضور چهل هزار تماشاچی بود و همین باعث شد رسانه‌های انگلیسی از قهر کردن هواداران این تیم با لیگ قهرمانان سخن به میان بیاورند. رسانه‌ها این سوال را مطرح کردند که اگر غیر از این باشد، چرا تیمی که خود را بخت اول قهرمانی در چمپیونزلیگ امسال می‌داند، یک چهارم ظرفیت استادیوم خانگی‌اش باید در دیداری حساس مثل بازی مقابل لیون خالی بماند؟

مجموعه‌ای از دلایل و اتفاقاتی که در سال‌های گذشته برای سیتی اتفاق افتاده، هواداران این تیم را به این نتیجه رسانده که یوفا و برگزارکنندگان لیگ قهرمانان اروپا عمدا با این باشگاه مشکل دارند و برای عدم موفقیتش تلاش می‌کنند. به همین علت، هواداران سیتی دیشب ناراحتی خود را به شکل‌های مختلف ابراز کردند.

آنها در حالی که سرود رسمی چمپیونزلیگ در حال پخش بود به سمت زمین پشت کردند و پلاکاردهایی اعتراضی به دست گرفتند و سرود رقابت‌ها را هو کردند. درحالی که سرود چمپیونز لیگ در استادیوم امارات در حال پخش بود، هواداران سیتی با سوت‌های کرکننده و فریادهای خود توجه همه‌ی بیننده‌ها را به نارضایتی‌شان از این رقابت‌ها و برگزارکنندگانش جلب کردند. اتفاقی که مسلما برای برند چمپیونز لیگ اتفاق مثبتی نیست.

حالا اما حرکاتی مثل هو کردن سرود چمپیونزلیگ تاثیر خود را در عمل‌کرد تیم داخل میدان هم نشان می‌دهد. لیون یک باشگاه قوی فرانسوی است که ستاره‌ای مثل نبیل فکیر را در ترکیب خود دارد. ولی با همه‌ی این حرف‌ها روی کاغذ دلیلی وجود نداشت که سیتی در مقابل این تیم در خانه‌ی خود با نتیجه‌ی ۱-۲ شکست بخورد.

بعد از بازی هواداران سیتی در سایت‌ها و فروم‌های هواداری به این نکته اشاره کردند که از واکنش هواداران استادیوم به لیگ قهرمانان راضی نیستند چرا که بسیاری از آنها معتقد بودند واکنش‌های منفی و جو منفی استادیوم در بازی با لیون بر آنچه در زمین گذشته تاثیر داشته و اگر نه مهم‌ترین عامل ولی دست‌کم یکی از عوامل مهم شکست این تیم در اولین بازی این فصل لیگ قهرمانان بوده است.

باید دید آیا در بازی‌های آینده منطق بر جامعه‌ی هواداری سیتی حاکم می‌شود و سیتی در بازی‌های خانگی آینده‌ی خود شاهد استادیومی بدون تنش خواهد بود؟

سال گذشته که سیتی در لیگ برتر انگلیس، بی‌رقیب بود و در نهایت با شکستن چندین رکورد قهرمانی را جشن گرفت اما در اروپا نتوانست به موفقیتی دست یابد و این بار دیگر هواداران منچسترسیتی را به این نتیجه رساند که مسئولان فوتبال اروپا با این تیم زاویه دارند و خواهان موفقیتش در رقابت‌های اروپایی نیستند.

سیتی دیروز در کمال ناباوری با نتیجه‌ی ۱-۲ مقابل لیون شکست خورد. شکی نیست که یک شکست به معنای پایان امیدهای هواداران این تیم برای درخشش در اروپا نیست ولی در عین حال، تا کنون هیچ تیمی که در رقابتهای چمپیونز لیگ به قهرمانی رسیده، در اولین بازی خود در این رقابتها شکست نخورده است.

ولی با وجود رقابت بسیار سختی که امسال در لیگ قهرمانان وجود دارد و وجود تیم‌هایی مثل رئال، یوونتوس، بایرن مونیخ، پاریس‌سن‌ژرمن و البته رقبای بزرگ سیتی در لیگ برتر انگلیس، پپ گواردیولا به تیمی نیاز دارد که بدون کوچکترین جنجال و حاشیه، یک‌دل و یکصدا در اختیار او باشد و هواداران سیتی به عنوان یکی از بازوهای پرقدرت این تیم مسلما می‌توانند در موفقیت یا عدم موفقیت تیم محبوب‌شان نقشی کلیدی داشته باشند.

شکی نیست که وقتی سیتی در دومین بازی خانگی خود در لیگ قهرمانان که مقابل شاختار دونتسک برگزار خواهد شد، چه برنده شود و چه ببازد، برد و باخت خود را مدیون تعداد تماشاچی‌ها یا احترام به سرود چمپیونز لیگ نخواهد بود ولی همین نکات به ظاهر ساده است که حال و هوای بازیکنان حاضر در میدان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و گواردیولا به اهمیت آنها به خوبی آگاه است.

 

ورزش سه

۷    
آی اسپورت
2018-09-20 23:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر