فهرست
فکری، ژنرال، خطیبی و یحیی در انتظار شجاعی
فکری، ژنرال، خطیبی و یحیی در انتظار شجاعی

فکری، ژنرال، خطیبی و یحیی در انتظار شجاعی

آی اسپورت - تیم فوتبال تراکتور از دو بازی اخیرش مقابل صنعت‌نفت آبادان و شهر خودرو یک امتیاز به دست آورده است. این تیم همچنان با هدایت مسعود شجاعی، برادرش محمود و علی نیکبخت هدایت می‌شود و به نظر می‌رسد مالک باشگاه هم تصمیم دارد با همین تیم فنی کار را پیش ببرد. البته طی روزهای گذشته گزینه‌هایی مطرح شد که تا الان با هیچ کدام‌شان به توافق نهایی نرسیده‌اند.

با اینکه آنها ۹ بازی‌شان را پشت سر گذاشته‌اند اما به نظر می‌رسد بازی‌های حساس‌شان را پیش رو دارند. شش هفته پایانی تا نیم فصل که هر مسابقه‌اش اهمیت و حساسیت بسیاری دارد. طبق برنامه بازی‌ها آنها در هفته دهم باید به زمین ذوب‌آهن بروند. تیمی که اگرچه تا امروز طعم پیروزی را نچشیده اما پس از تساوی مقابل پرسپولیس در تهران روحیه مضاعفی پیدا کرده است. تیم رحمان رضایی اگر همان تیم نیمه دوم بازی با شاگردان گل‌محمدی باشد، کار را برای تراکتور سخت خواهد کرد.

تراکتور در هفته یازدهم از استقلال پذیرایی می‌کند. بازی این دو تیم همیشه تماشایی و حساس بوده است.  فارغ از هر نتیجه‌ای که استقلال در دربی به دست آورده باشد و تراکتور با ذوب‌آهن به چه نتیجه‌ای دست پیدا کرده باشد، تقابل آنها می‌تواند تا حدودی معادلات بالای جدول را به هم بزند. چرا که هر نتیجه‌ای رقم بخورد برای سایر مدعیان اهمیت دارد.

مسعود شجاعی بعد از این دو بازی باید تیمش را برای رویارویی با امیر قلعه‌نویی آماده کند. حضور مربی گل‌گهر به خودی خود حساسیت بازی را دو چندان می‌کند. این بازی به میزبانی سیرجانی‌ها خواهد بود و برای دو تیمی که سودای حضور در جمع بالانشین‌ها را دارند، سه امتیاز این بازی بسیار حائز اهمیت است.

تراکتور اگر در سه بازی قبلی‌اش امتیازهای خوبی را کسب کرده باشد، در دو بازی بعدی به دلیل میزبانی‌اش می‌تواند جایگاه بهتری را به دست آورد و اگر هم امتیاز از دست داده باشد، این دو بازی خانگی فرصتی برای جبران خواهد بود.

برای آنها و البته رسول خطیبی که فصل گذشته سرمربی ماشین‌سازی بود و توسط زنوزی برکنار شد، این بازی شاید به اندازه تمام بازی‌های لیگ اهمیت داشته باشد. تیم خطیبی در حال حاضر شش هفته بدون باخت را پشت سر گذاشته و البته بازی‌های سخت این تیم هم باقی مانده است.

استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر سه حریف از شش حریف آینده‌شان هستند. تقابل رسول خطیبی با تراکتور قطعاً تماشایی خواهد بود. تراکتور در هفته ماقبل پایانی نیم فصل اول و پیش از بازی با سایپا میزبان پرسپولیس است. مسابقه‌ای که در هر شرایطی و هر هفته‌ای از لیگ برگزار شود، حساسیت بسیاری خواهد داشت.

جایگاه دو تیم در جدول و فاصله امتیازی آنها با رقبایشان هم می‌تواند به جذابیت مسابقه و اهمیت این سه امتیاز اضافه کند. اگر چه هر بازی سه امتیاز دارد اما به هیچ عنوان نمی‌توان حساسیت یکسری از بازی‌ها را انکار کرد. تراکتور در همین 6،5 بازی می‌تواند موقعیت خودش و سایر تیم‌های مدعی را تغییر دهد.

     
آی اسپورت
2021-01-04 12:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر