فهرست
بررسی الهلال؛ در آستانه تصاحب جام چهلم
بررسی الهلال؛ در آستانه تصاحب جام چهلم

بررسی الهلال؛ در آستانه تصاحب جام چهلم

آی اسپورت - الهلال عربستان، تیم پرسابقه و پرافتخار عربستانی یکی از تیم‌های پرقدرتی است که در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به همراه العین و الدحیل، با استقلال همگروه است. الهلال را می‌توان یکی از پرافتخارترین تیم‌های باشگاهی در آسیا دانست.

پرافتخارترین تیم عربستانی

الهلال تیمی است که ۶ بار به فینال باشگاهی آسیا رسیده و ۲ بار جام قهرمانی آسیا را در سالهای ۱۹۹۱ و ۲۰۰۰ تصاحب کرده است. الهلال ۲ بار قهرمان جام برندگان جام آسیا در سالها ۱۹۸۶ و ۲۰۰۱ شده، ۲ بار در سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۳ سوپرجام آسیا را برده و یکبار در سال ۲۰۰۳ نایب‌قهرمان این مسابقات شده است. الهلال با ۳۹ عنوان قهرمانی و ۲۷ عنوان نایب‌قهرمانی در مسابقات داخلی عربستان با اختلاف پرافتخارترین تیم عربستانی در تاریخ فوتبال این کشور است.

صدرنشینی مقتدرانه در عربستان

الهلال در حالی که ۱۰ هفته از مسابقات لیگ برتر کشور عربستان گذشته با ۹ پیروزی، یک تساوی و بدون شکست مقتدرانه در صدر جدول این مسابقات قرار گرفته است. تیم آبی‌پوش عربستانی با ۲۴ گل زده قوی‌ترین خط حمله و با ۷ گل خورده قوی‌ترین خط دفاعی عربستان را در اختیار دارد.

فوتبالی کاملا مالکانه

از خصوصیات بارز تیم الهلال، ارائه فوتبال مالکانه مبتنی بر تعداد زیاد پاس است. الهلال گرچه فصل گذشته خیلی زود از گردونه لیگ قهرمانان کنار رفت، اما ارائه گر مالکانه‌ترین فوتبال در بین همه باشگاه‌های آسیایی بود. الهلال در رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا به طور متوسط ۶۸ درصد در هر بازی مالکیت توپ را در اختیار داشته تا همچنان فوتبالی مبتنی بر مالکیت توپ ارائه بدهد.

بازیکنان خشن الهلال

الهلالی‌ها علاوه بر فوتبال مالکانه، فوتبالی کاملا قدرتی، درگیر و همراه با چاشنی خشونت ارائه می‌دهند تا جایی که این تیم درگیرترین و پرخطاترین تیم لیگ عربستان است. بازیکنان الهلال در ۱۰ بازی که پشت سر گذاشته‌اند ۱۵۶ بار روی بازیکنان تیم مقابل خطا کرده‌اند تا از این نظر قبل از دیگر تیم‌های عربستانی باشند.

در میان بازیکنان خشن تیم الهلال، محمد البریک مدافع ملی‌پوش این تیم که با پیراهن شماره ۲ برای آنها بازی می‌کند را باید خشن‌ترین بازیکن دانست. این مدافع ۹ بار برای تیمش در این فصل به میدان رفته، به طور متوسط در هر بازی ۵۲ پاس با دقت ۸۷درصدی داده و در این بازی‌ها ۵ بار اخطار گرفته است. البریک ۲ بار هم در این ۹ بازی پاس گل داده است و در کنار خشونت، بازیکن تاثیرگذاری هم محسوب می‌شود. محمد کنو مدافع ۲۴ ساله الهلال با مجموع ۲۰ خطا، درگیرترین بازیکن الهلال است و بعد از او آلبرتو بوتیا به همراه آندره کاریو با ۱۹ خطا و محمد البریک با ۱۷ خطا از دیگر بازیکنان درگیر تیم الهلال هستند.

بهترین گلزن

یک مهاجم بلند قامت، قدرتی و ۳۳ ساله فرانسوی به اسم بافتیمبی گومیس در خط حمله الهلال حرف اول را می‌زند. این فرانسوی سیه‌چرده با ۷ گل زده بهترین گلزن این فصل آبی‌پوشان است. محمد کنو به همراه کارلوس ادواردو با ۴ و سالم الدوسری با ۳ گل دیگر گلزنان برتر تیم الهلال هستند. سالم الدوسری به همراه محمد بریک با ۲ پاس گل، بهترین گلسازان تیم عربستانی هم به حساب می‌آیند.

بازیکنان مهم

از بازیکنان مهم تیم الهلال می‌توان به؛ بافتیمبی گومیس، محمد البریک، یاسر الشهرانی، عمر عبدالرحمان، آلبرتو بوتیا، علی البلیهی، عبدالمالک الخیبری، سلمان فرج، عبدالله عطیف، محمد الشلهوب، مهند فلاته، ناصر الدوساری، آندره کاریو، کارلوس ادواردو، خلمین ریواس، مختار فلاته و عمر خربین اشاره کرد.

مصدومان سرشناس

دو ستاره تیم الهلال در خطوط میانی و حمله این تیم دچار آسیب‌دیدگی هستند و همین باعث می‌شود از قدرت آنها در آسیا تاحدودی کاسته شود. عمر عبدالرحمان هافبک سرشناس و اماراتی به همراه عمر خربین مهاجم سوری و سرشناس این تیم بازیکنانی هستند که احتمال حضورشان در بازیهای اولیه لیگ قهرمانان آسیا بسیار کم است.

تیم شوتزن الهلال

الهلال به جز آن که مالک‌ترین تیم عربستانی است، شوتزن‌ترین تیم در عربستان هم محسوب می‌شود. الهلالی‌ها به طور متوسط ۱۶ بار به سمت دروازه حریفان شوت زده‌اند که به طور متوسط ۷ شوت آنها در چارچوب بوده است. بازیکنان الهلال به طور متوسط ۱۰ شوت از ۱۶ شوت از داخل و ۶ شوت از خارج از محوطه جریمه زده‌اند.

الهلال دقیق‌ترین تیم عربستان

صدرنشین لیگ عربستان، دقیق‌ترین تیم این کشور هم هست. بازیکنان تیم الهلال به طور متوسط در هر بازی ۵۶۰ بار به هم پاس می‌دهند که دقت آن ۸۷درصد است. الهلالی‌ها هم در تعداد و هم در دقت پاس حرف اول را در لیگ عربستان می‌زنند.

مهر 

۴    
آی اسپورت
2018-11-27 22:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر