فهرست
ظهور و سقوط پیام؛ نقطه، ته خط!
ظهور و سقوط پیام؛ نقطه، ته خط!

ظهور و سقوط پیام؛ نقطه، ته خط!

آی اسپورت - حکم کمیته اخلاق برای پیام صادقیان، شاید پایان فوتبال او برای همیشه باشد. صادقیان برای ۱۵ سال دیگر به عنوان بازیکن، مربی و هیچ پست دیگری، نمی‌تواند به فوتبال برگردد. هر چند در این مدت هم بدون این محرومیت، تیمی نداشت. در سن ۲۷ سالگی، همه راه‌های مقابل او به بن بست می‌رسند. بازیکنی که هم برای درخشیدن و هم برای نابودی، بسیار عجله داشت.

ظهور یک یاغی

صادقیان در تیم ملی نوجوانان و جوانان، پدیده شد و حسابی مورد توجه قرار گرفت. بخش زیادی از شهرتش را اما، مدیون گلزنی به پرسپولیس در لیگ دوازدهم است. ذوب آهن بحران زده در آن مسابقه، به پرسپولیس باخت اما شایعه علاقه سرخپوشان به پیام، رنگ جدی‌تری گرفت. صادقیان که قراردادش با ذوب آهن در پایان فصل به اتمام می‌رسید، با پرسپولیس وارد مذاکره شد و حتی شایعه بود درخواست یک میلیاردی او باعث عصبانیت رویانیان شده است. مسلمان با زوج صادقیان و مسلمان، از خطر سقوط مستقیم به لیگ یک فرار کرد و آخر فصل، او به پرسپولیس پیوست.

سورپرایز دایی

صادقیان اولین بازی فصل پرسپولیس مقابل تراکتورسازی را، از روی نیمکت آغاز کرد. دایی دقیقه ۷۶، صادقیان را به زمین فرستاد و ۴ دقیقه بعد، او با پاسی دقیق گل پیروزی پرسپولیس را ساخت. صادقیان هفته سوم، اولین گلش برای پرسپولیس را به مس کرمان زد و نیم فصل اول را، همراه با تیمش در صدرجدول به پایان رساند.

پرواز در نقطه اوج

نیم فصل دوم، درخشش فوق العاده صادقیان او را تبدیل به بهترین بازیکن پرسپولیس و یکی از بهترین‌های فوتبال ایران کرد. اوج درخشش او، در دو بازی پیاپی مقابل سایپا و ملوان بود. صادقیان بازی با سایپا، تک گل پرسپولیس را برای مسلمان ساخت و هفته بعد در انزلی، با حرکتی تماشایی و پاسی دقیق به خلعتبری، پرسپولیس را به پیروزی رساند و طلسم آن‌ها را دز انزلی شکست.

سقوط یک فرشته

هفته ابتدایی لیگ سیزدهم، صادقیان برای آخرین بار برای پرسپولیس گل زد. او با یک ضربه آزاد دیدنی، توانست دروازه بیرانوند را باز کند و پرسپولیسی‌ها، به یک فصل درخشان با او امیدوار باشند. یک هفته بعد، روزهای خوب پیام در اهواز به پایان رسید. پرسپولیس به فولاد باخت، صادقیان اخراج شد و بخاطر هل دادن داور، ماه‌های بعدی را مجبور شد در خانه بنشیند.

خمیازه‌های کش‌دار

بازگشت صادقیان به پرسپولیس، شبیه روزهای آخر او در این تیم نبود. صادقیان در لیگ قهرمانان، با لو دادن توپ باعث گل خوردن پرسپولیس شد و در تمرینات با خمیازه‌هایش، روی اعصاب درخشان راه می‌رفت. با ورود برانکو و اضافه شدن باقری به کادرفنی پرسپولیس، دوران پیام به پایان رسید. کریم روی نام او خط قرمز کشید تا حاشیه‌های تیم هم به پایان برسد.

داستان تکراری

هر سال، قرار بود به بهانه‌ای سال بازگشت و ظهور دوباره پیام باشد. کار کردن دوباره با منصوریان، رفتن به تیم دایی، حضور در تبریز و ماشین سازی که پدرش در آن بازی می‌کرد، لژیونر شدن و همراهی با علی کریمی، هیچکدام نتوانست پیام را به روزهای خوبش برگرداند. او در بیشتر تیم‌هایش، خوب شروع می‌کرد اما بعد مدتی، به نیمکت و سکوها منتقل می‌شد.

۲۷ سالگی

ماه‌های اخیر برای صادقیان بدون تیم، بیشتر در اینستاگرام می‌گذشت. او به عنوان طرفدار پرسپولیسی‌ها کری می‌خواند و گاهی، حرف‌هایش رنگ و بوی توهین می‌گرفت. با این حال بعد از رفتن کریمی، کسی حاضر نبود در زمین فوتبال ریسک کار کردن با او را بپذیرد. سرانجام حکم محرومیت ۱۵ ساله، فوتبال او را برای همیشه به پایان رساند. حالا دیگر صادقیان نه به عنوان بازیکن، که به عنوان کادرفنی هم نمی‌تواند به لیگ برتر برگردد. بازیکنی که در ۲۰ سالگی، به همه چیز رسید و حالا در سن ۲۷ سالگی، ردی از او در فوتبال باقی نمانده است.

نود

 

۱    
آی اسپورت
2019-11-15 20:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر