فهرست
ادینیو: علاقه تراکتوری ها به تیمشان در حد طرفداران آرژانتین و برزیل است/ دوست داشتم به استقلال بروم اما از انتخاب تراکتور راضی ام/ هنوز هم دوست داریم برای تیم ملی ایران بازی کنم
ادینیو: علاقه تراکتوری ها به تیمشان در حد طرفداران آرژانتین و برزیل است/ دوست داشتم به استقلال بروم اما از انتخاب تراکتور راضی ام/ هنوز هم دوست داریم برای تیم ملی ایران بازی کنم

ادینیو: علاقه تراکتوری ها به تیمشان در حد طرفداران آرژانتین و برزیل است/ دوست داشتم به استقلال بروم اما از انتخاب تراکتور راضی ام/ هنوز هم دوست داریم برای تیم ملی ایران بازی کنم

آی اسپورت- لوسیانو ادینیو فصل را رویایی تر از چیزی که انتظار داشت شروع کرد و حالا با 6 گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفته، ضمن آنکه با تراکتورسازی هم در صدر جدول لیگ برتر  قرار دارد. این بازیکن در حالی در لیگ ایران خودنمایی می‌کند که پیش از پیوستنش به تراکتورسازی، مدنظر استقلال و یکی دو باشگاه دیگر هم بود. او حالا برای هواداران تراکتورسازی بسیار محبوب است. 

می‌گویند حسابی سرت در تبریز شلوغ است؟
 

خب بله! اینجا مردم به من لطف می‌کنند و مرا خیلی دوست دارند.
 

سه سال هم در کرمان بودی و آنجا هم گل زیاد می‌زدی... آنها هم این‌گونه دوستت داشتند؟
 

بله! آنها هم خیلی به من محبت داشتند، اما در تبریز یک طور دیگر است و هواداران این تیم خیلی پرشورتر هستند و در کوچه و خیابان که مرا می‌بینند، حسابی مرا شرمنده می‌کنند.
 

یعنی چکار می‌کنند؟
 

مردم تبریز خیلی‌خیلی مهمان‌نواز هستند و هرجا می‌روم و می‌خواهم غذا بخورم یا خریدی بکنم، از من پول نمی‌گیرند یا این‌که خیلی‌خیلی تخفیف می‌دهند و این برای من خیلی ارزشمند است و مرا بیش از یک فوتبالیست که دارم از باشگاه پول می‌گیرم، نسبت به این شهر و هواداران تراکتور متعهد می‌کند.
 

این فصل گل قشنگ زیاد می‌زنی، مثل گل به پرسپولیس...
 

قبول دارم آن گل من خیلی‌خیلی قشنگ بود. خیلی این گل را دوست دارم و خوشحالم که به تراکتورسازی کمک کردم. من چهار سال پیش هم در مس کرمان دو گل به پرسپولیس زدم و آن بازی ۳ بر ۳ مساوی شد.
 

مردم تبریز چه می‌گفتند؟
 

از آن روز به این طرف دیگر مردم خیلی بیشتر به من علاقه نشان می‌دهند.
 

دوستشان داری؟
 

خیلی! می‌خواهم باز هم برایشان گل بزنم تا ببینم چقدر می‌توانم خوشحال‌شان کنم. آنها این‌قدر به این تیم‌شان علاقه دارند که من این همه علاقه را در مردم یک کشور نسبت به تیم ملی کشورشان ندیده‌ام... البته در دنیا هواداران پرشور در تیم‌های اروپا یا برزیل و آرژانتین کم نیستند، اما فکر کنم تبریزی‌هایی که تراکتوری هستند، هم در همان رده جایی دارند.
 

از تماشاگران پرسپولیس ناراحت شده بودی؟
 

خیر، ناراحت نشدم. من یک فوتبالیست نرمال هستم و سعی می‌‌کنم حرفه‌ای فکر کنم. همیشه دوست دارم تمرکز کنم. در فوتبال فقط یک چیز برایم مهم است: تمرکز، تمرکز، تمرکز!
 

حرف خاصی به تو زدند؟
 

اصلا ارزش ندارد شادی‌ام بابت برد زیبایمان در آزادی را با این حرف‌ها و افکار خراب کنم. پرسش بعدی لطفا...


 

... به نظرت تراکتورسازی امسال قهرمان می‌شود؟
 

اگر همین طوری خوب باشیم، چرا که نه! می‌‌توانیم قهرمان شویم، ولی باید تمرکز داشته باشیم. قهرمان شدن در لیگ خیلی سخت است. فکر می‌کنم استقلال و سپاهان رقیبان جدی ما هستند.
 

برای آقای گلی با رضا عنایتی کورس گذاشته‌ای؟
 

من با کسی کورس نگذاشته‌ام. خودم دوست دارم در لیگ امسال 20 گل بزنم... حالا از این تعداد هرچه بیشتر زدم بهتر و هرچه کمتر زدم بدتر... (می‌خندد)
 

می‌دانی که آرش برهانی هم می‌خواهد آقای گل شود!
 

آقای گل شدن در لیگ ایران خیلی سخت است، چون در لیگ برتر مهاجمان خیلی خوبی هستند. رضا عنایتی مهاجم پدیده خیلی خوب است. فکر می‌‌کنم او و پریرا رقیبان اصلی من باشند؛ البته استقلال هم سه مهاجم خیلی خوب دارد که یکی از آنها آرش است و رقابت با آنها خیلی سخت است.
 

کار کردن با رسول خطیبی چطور است؟
 

بزرگ‌ترین حسنی که کار کردن با او دارد، این است که جوان است و خیلی راحت با بازیکنان ارتباط برقرار می‌کند. او مربی خوبی است. من که با خطیبی خیلی راحتم.
 

قبل از تراکتور داشتی به استقلال می‌پیوستی؟
 

بله اما شرایط فراهم نشد. خیلی دوست داشتم بروم و برای این تیم بازی کنم، اما سر یکسری مسائل باهم به توافق نرسیدیم و چون در این چند سال می‌دانستم تراکتور تیم پرطرفداری است و این فصل هم در آسیا بازی دارد، با این تیم مذاکره کردم و الان هم از انتخابم خیلی راضی هستم.
 

پس برای بازی با استقلال هم کلی انگیزه داری؟
 

من همیشه پر از انگیزه هستم. باید این را بگویم که من از فوتبال لذت می‌برم و وقتی درون زمین هستم، درواقع بهترین لحظات زندگی‌ام را سپری می‌کنم. بنابراین کلی انگیزه دارم تا بازی کنم، گل بزنم و پاس بدهم... استقلال و پرسپولیس هم برایم تفاوتی نمی‌کند و من در زمین با توپ و هم تیمی‌هایم خوشحالم.
 

همه مثل تو فکر نمی‌کنند...
 

چرا! اتفاقا خیلی‌ها را می‌شناسم که مثل من هستند و از بازی کردن لذت می‌برند، البته بعضی‌ها هم هستند که این ورزش را برای پولش دنبال می‌کنند که آن خوب نیست و زود از دور خارج می‌شوند.
 

یعنی برای تو پول اهمیتی ندارد؟
 

البته که دارد. من از این راه برای خانواده‌ام درآمد کسب می‌کنم، اما همیشه پول را جای خودش می‌دانم و فوتبال را جای خودش. من الان حرفه‌ای بازی می‌کنم چه بخواهم چه نخواهم پول با من است، اما در اوایل بازی‌هایم این‌گونه نبودم و با این روحیه به اینجا رسیده‌ام و این را دوست دارم. من در سال‌های ابتدایی با پول خیلی کم هم بازی می‌کردم تا فقط در بازی و کنار فوتبال باشم، اما خب حالا اوضاع فرق کرده؛ هم لذت می‌برم از بازی کردن و هم پول می‌گیرم. (می‌خندد)
 


 

هنوز هم می‌خواهی برای تیم ملی‌ ایران بازی کنی؟
 

از دو سال قبل علاقه‌ام برای بازی کردن در تیم ملی‌ ایران را اعلام کردم، ولی متاسفانه این اتفاق رخ نداده است. هنوز هم دوست دارم برای تیم ملی‌ ایران بازی کنم.
 

تلویزیون ایران را نگاه می‌کنی؟
 

بله! برنامه 90 و مسابقات فوتبال اروپا یا بازی‌های ملی را که نشان می‌دهد، می‌بینم. اخبار انگلیسی را هم نگاه می‌کنم.
 

حرف باقی مانده؟
 

فقط دوست دارم باز هم از تبریزی‌ها تشکر کنم و بگویم آنها مرا خیلی شرمنده کرده‌اند، این‌قدر که احساس می‌کنم در شهر خودم هم این‌قدر راحت نیستم که در تبریز راحتم.محمدرضا مدنی / جام‌جم 

  ۸  
آی اسپورت
2014-09-15 14:31:55
نظر دهید

۸ نظر
سینا
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۴۶
ایشالا میای استقلال
نام و نام خانوادگی 2
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۵۳
آخه این تراکتوری ها به چی خودشون مینازن؟ همش که تو لیگ دسته دو و سه بودند. حالا برای پرس و اس اس کری هم میخونن.
T T T
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۵۹
ادینهو قاتل کیسه شا و امیر مافیا ، هیچوقت گلهاش به کیسه تو نیمه نهایی جام حذفی یادمون نمیره
eldir
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۴۸
مهندس شما بگو همین الان از دسته 2 که نه از دست 3 اومدیم
شما اگه خیلی وجود داری باخت که جای خود لااقل 3تا 3تا نخورید
-
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۵۳
تراختور
-
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۱۵
تا رسول خطیبی رو داریم غم از دست دادن بازیکن نداریم سال بعد هم احتمال قریب به یقین پیام صادقییان رو میاره تیراختور با حفظ ادینیو هم میریم برای قهرمانی آسیا
سعید
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۲۱
کیسه کش ها دارن میسوزن
چه قدر خاصیم ما!
تراختوری
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۹:۳۲
تراختورغیرازهفت سالی که تولیگ یک بودهمیشه توسطح اول فوتبال ایران حظورداشت تیمه دیگه ای بودکه رفته بوددسته سه!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر