فهرست
زندگی بعد از دایی؛ دلواپسی ماورای حب و بغض
زندگی بعد از دایی؛ دلواپسی ماورای حب و بغض

زندگی بعد از دایی؛ دلواپسی ماورای حب و بغضآی اسپورت- چهارشنبه هفته قبل خبر اخراج دایی که مخابره شد فقط یک خبر ولو ویژه و زلزله وار نبود؛یک تحلیل محتوا در نهانش پنهان بود که هر شنونده ای را به تامل وا می داشت.
اخراج دایی.فاعل و مفعول اصلا مهم نیست چون یک بار از پرسپولیس و یک بار تاریخی تر از تیم ملی به همین سبک و سیاق اخراج شده بود. اینکه حالا سرنوشت پرسپولیس چه می شود محل مکث است.کدام باغبان می تواند این کهنه نهال معیوب را به میوه برساند؟

تاریخ لیگ برتر را ورق بزنید تنها در یک دوره ،تیمی که مربی اش را بخاطر \"نتایج بد\" اخراج کرد توانست در پایان فصل جام بگیرد؛اخراج لوکا،بازگشت کرانچار،سپاهان، لیگ یازدهم و دیگر هیچ.
حالا تاریخ معاصر پرسپولیس را ورق بزنید.یک بار سال ٧٤ که گده رفت و استانکو آمد و ناباورانه بهمن کرج را مات کرد و جام را بالا برد و دیگری سال ٧٧ که مت کوویچ در همان آغاز راه جایش را به سلطان داد و جام عاقبت رنگش قرمز شد.

همین موارد انگشت شمار یعنی باید ترسید.نه اینکه دلواپسان لزوما سینه چاک دایی باشند.آنها می دانند ورزشکار پاشکسته را قهرمان دوی المپیک کردن سخت است.سخت که نه تقریبا کارستان.
خبر اخراج دایی در هفته هفتم زمانی دلهره آورتر می شود که حمید درخشان در اولین مصاحبه اش با خبرنگاران، رو به روی ساختمان باشگاه،زمانی که سر کوچه پانزدهم میدان پیروزان به سوناتای سفید رنگی که منتظرش بود تکیه داد و گفت؛ قول قهرمانی به هیچ وجه نمی دهم.

او آبدیده تر از این حرف هاست که نداند کمر راست کردن این تیم از توان عصای او خارج است.
اما در آن سو دایی زیرکانه در اولین مصاحبه اش باز هم حرف احمدی نژاد را زد و این افتخار که یکبار توسط او اخراج شد و بار دیگر وزیر دولت تدبیر و امید! دایی این ها را گفت اما اصرار داشت تا نامه اخراجش را روی سربرگ باشگاه با امضای مدیرعامل حقیقی نه بهروز منتقی نبیند،پا پس نمی کشد و نمی رود! این مقاومت تاریخی (که البته زود شکست )قابل توجه آنهایی که ادعا می کردند دایی خودش را به واسطه ترکمنچای رویانیان( آن قرارداد نجومی سه ساله) به پرسپولیس نچسبانده و در صورت عدم نتیجه گیری،اهل استعفاست!

دایی و تسلیم شدن،دایی و استعفا، دایی و اعتراف به کم آوردن مثل سرباز هخامنشی است و کلاشینکف! هرچه این دو یکدیگر را لمس کردند دایی هم ایضا با کوتاه آمدن رابطه دارد.
خبر اخراج دایی در زمانی مخابره شد که پرسپولیس یکی از بدترین استارت های تاریخش را زده اما هنوز عده ای برای سرمربی سابق اشک می ریزند و وسعت دامنه لعنت شان از درگاه رئیس دولت نهم است تا کابینه تدبیر.

اما همگی یادشان رفته همان بدمن های سیاس بودند که اصولا به دایی اجازه حضور در پرسپولیس و تیم ملی را دادند.

خبر اخراج دایی نه ناراحت کننده بود که بعدش سر به دیوار بکوبی و بگویی پایان و نه شادی آفرین که همانند او مشت به آسمان گره کنی و تا حوالی طبقه دوم آزادی بپری.
این خبر کم و بیش شبیه شنیدن خبر اخراج پدر بود از کارخانه ای که حقوق اندکش را به موقع پرداخت نمی کرد. پدر بیکار نبود،حقوقی داشت اما فعلا پولی نبود.حالا چه می شود؟ فقر و بی پولی بنیان خانواده را می لرزاند و همه آرزوی همان آب باریکِ را می کنند یا این بار قرار است شغل بهتری نصیب پدر شود و لعنت فرستاد به نکبت گذشته.

پایان قصه چیست؟ رفتن کرانچار در هفته هفتم لیک نهم و آمدن دایی و فرق نکردن اوضاع،اخراج استیلی و بازگشت دنیزلی و ادامه همان باخت ها؟سنگ قلاب کردن ژوزه و آمدن یحیی و حرکت روی همان نوار سابق یا این بار دم مسیحایی و درخشان یک مربی خاطره استانکو را زنده می کند.
خبر اخراج دایی تنها یک خبر نبود؛مقاله ای بود به قطر یک کتاب با تردیدهای فراوان.اجازه بدهید خوانندگانش دلواپس باشند،فصل های سیاه این کتاب ناجوانمردانه بیشتر از صفحات دلنشینش است.

  ۶  
آی اسپورت
2014-09-15 15:17:44
نظر دهید

۶ نظر
امیر
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۲۹
افرین وصف حال این روزهای پرپولیسی ها
حامد
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۲۸
جونم به این قلم
گتاب سیتی وچون
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۱
درخشان جون مادرت کفشگری و نوروزی فیکس باشن
گتاب سیتی وچون
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۱
درخشان جون مادرت کفشگری و نوروزی فیکس باشن
گتاب سیتی وچون
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۰:۴۲
درخشان جون مادرت کفشگری و نوروزی فیکس باشن
امیر
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۳، ۰۵:۰۹
تو ان داییم نیستی گوساله بیشرف پست فطرت با اون قیافه انت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر