فهرست
گزارش ویژه:رئال مادرید جدید ترین قربانی بازل خواهد شد؟
گزارش ویژه:رئال مادرید جدید ترین قربانی بازل خواهد شد؟

گزارش ویژه:رئال مادرید جدید ترین قربانی بازل خواهد شد؟

آی اسپورت - رئال مادرید باید اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان این فصل را در مقابل تیم بازل سوئیس در برنابئو برگزار کند. بازل را باید بدون شک معتبرترین تیم سوئیس و شناسنامه این کشور در عرصه باشگاهی اروپا بدانیم.

تیمی که گربه سیاه قدرت های بزرگ اروپایی بوده و در عصر جدید موفق شده است تا 6 قهرمان اروپا را متوقف کرده و حتی شکست بدهد.

بازل ابتدا در سال 1969 بود که نامی برای خود دست و پا کرد. در یک شانزدهم نهایی جام یوفا این تیم در مقایل سلتیک گلاسکو که در آن دوران، یکی از قدرت های باشگاهی اروپا به حساب می آمد؛ قرار گرفت. بازی رفت در سوئیس بدون گل مساوی شد ولی در بازی برگشت سلتیک 2-0 بر بازل غلبه کرد.

دو سال بعد، بازل در دور اول جام باشگاه های اروپا به مصاف رئال رفت. در بازی رفت در ورزشگاه سنت جیکوب سوئیس، رئال به زحمت 2-1 بازل را مغلوب کرد. اما در بازی برگشت این بازل بود که  با ضربه سر استثنایی اتمار هیتسفلد مشهور، بازی را در دقیقه 56 به تساوی 1-1 کشاند تا همه چیز برای رئال پیچیده شود.اما در دقیقه 75، سانتیانا گل دوم رئال را به ثمر رساند تا خیال کهکشانی ها برای صعود به مرحله بعد راحت شود.

در سال 1974 و در یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا، بازل باز هم روزگار را برای سلتیک سخت کرد. در بازی رفت در سوئیس، بازل 3-2 پیروز شد و در بازی برگشت با گل دقیقه 114 بود که سلتیک با نتیجه 4-2 جواز صعود به نیمه نهایی را پیدا کرد.

اما در عصر جدید این تیم در فصل 2002-2003 پس از 21 سال غیبت به سطح اول فوتبال اروپا بازگشت. در ابتدا یوونتوس الکس دل پیرو را 2-1 مغلوب کرد.در الدترافورد با منچستریونایتد دیوید بکام 1-1 مساوی کرد و  لیورپول را در دو بازی رفت و برگشت، به ترتیب 1-1 و 3-3 متوقف کرد.

در فصل 2008-2009، این تیم، بارسلونا را نیز در نوکمپ با گل دقیقه 82 دردیوک 1-1 متوقف ساخت. در فصل 2011-2012، بازل با منچستر در الدترافورد 3-3 مساوی کرد و در بازی برگشت این تیم را 2-1 شکست داد.

اما آخرین قربانی بزرگ این تیم، چلسی مورینیو بود. فصل گذشته در هر دوبازی رفت و برگشت، لندنی ها مقابل بازل مغلوب شدند. 2-1 در استمفوردبریج و 1-0 در سنت جیکوب.

حال فردا بازل برای قربانی کردن قهرمان اروپا پای به برنابئو می گذارد. رئال هم این روزها حال و روز خوشی ندارد. آیا یک شگفتی دیگر از سوی سوئیسی ها در راه است؟

  ۴  
آی اسپورت
2014-09-15 20:29:09
نظر دهید

۴ نظر
خراب مورینیو
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۵۳
رئالی های خائن دوست توجه بفرمایید .... توجه بفرمایید ! ... ستاره بازل رو ما پارسال خریدیم ! ... ببینم چیکار میکنیناااااااااااا !!!!
خراب مورینیو
دوشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۵۳
رئالی های خائن دوست توجه بفرمایید .... توجه بفرمایید ! ... ستاره بازل رو ما پارسال خریدیم ! ... ببینم چیکار میکنیناااااااااااا !!!!
پیام مادریدیستا
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۵
" خراب مورینیو " من بیست و چهار سالمه ... این از جواب سوالت دلایل عشقم به رئال هم به قدری زیاد هست که اینجا از حوصله خارج هست بنویسم.... راجب ژوزه هم من از زمان چلسی شیفته آمار فوق العاده اش شدم و میپرستیدمش... آرزوم بود تا بیاد رئال تا اینکه اومد رئال و یعنی دو عشق من کنار هم قرار گرفته بودن!! سال اول فوق العاده بود... سال دوم هم همینطور... اما هر چه قدر میگذشت کم کم ازش بدم میومد.... دلایلش رو هم دوستمون آقای دارابی گفتن !! هر چیزی رو ممکنه هر لحظه زیر سوال ببره تا از زیر شکست هاش فرار کنه ... تنها خوبی ژوزه ایجاد حس رقابت و پیزوزی به هر قیمتی تو بازیکنها بود ! یعتی الان آنجلوتی هم از اونور بوم افتاده ! و داره با آرامش بیخودی روانیمون میکنه ... یه چیز مابین اینا عالی میشه... هوش به علاوه احترام و هیجان !
پیام مادریدیستا
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۰۳:۱۶
بایرن رو یادتون رفت به زحمت افتادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر