فهرست
چرا آرسنال باید از والنسیا بترسد؟
چرا آرسنال باید از والنسیا بترسد؟

چرا آرسنال باید از والنسیا بترسد؟

آی اسپورت - آرسنال از روز اول مدعی قهرمانی لیگ اروپا بود و حالا که به نیمه‌نهایی رسیده، روی کاغذ مقابل والنسیا بخت بیشتری برای پیروزی دارد. با این حال آرسنال که در مرحله قبل توانست تیم پرقدرت ناپولی را کنار بزند، نمی‌تواند والنسیا را دست کم بگیرد. آمار نشان می‌دهد که تیم اسپانیایی در رقابت‌های اروپایی مقابل توپچی‌ها نتایج بهتری گرفته است.

آرسنال و والنسیا سه بار در اروپا با هم روبرو شده‌اند و هر سه بار خفاش‌ها موفق‌تر بوده‌اند. آرسنال در این بازی‌ها تنها یک بار برنده شده که این برتری هم در بازی برگشت از دست رفته است. اولین مصاف دو تیم به فینال جام برندگان جام در سال 1980 برمی‌گردد که بازی پس از وقت قانونی و اضافه با تساوی به پایان رسید، ولی والنسیا در ضربات پنالتی موفق‌تر بود. ماریو کمپس و ویلیام برادی پنالتی‌شان را به ترتیب برای والنسیا و آرسنال از دست دادند و وقتی گراهام ریکس ضربه بعدی آرسنال را از دست داد، والنسیا توانست فاتح جام شود.

در لیگ قهرمانان 01-2000 دو تیم در یک چهارم نهایی به هم رسیدند. آرسنال در بازی رفت در هایبری با گل‌های آنری و پارلور والنسیا به پیروزی 1-2 رسید. والنسیا در مستایا موفق‌تر بود و با تک گل جان کاروی نروژی برنده شد تا با قانون گل زده در خانه حریف صعود کند.

شاگردان ونگر یک سال بد فرصت داشتند از والنسیا انتقام بگیرند. دو تیم این بار در مرحله گروهی با هم روبرو شدند. بازی رفت دو تیم در هایبری با تساوی بدون گل به پایان رسید. در بازی برگشت والنسیا با دو گل جان کارو در مقابل تک گل آنری به برتری 1-2 رسید. در نهایت والنسیا به عنوان سرگروه به مرحله حذفی رفت و آرسنال سوم شد تا کنار برود.

۲    
آی اسپورت
2019-05-01 17:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر