فهرست
پیش بازی بوروسیادورتموند- آرسنال: مهمانی مستر کلوپو برای پروفسور
پیش بازی بوروسیادورتموند- آرسنال: مهمانی مستر کلوپو برای پروفسور

پیش بازی بوروسیادورتموند- آرسنال: مهمانی مستر کلوپو برای پروفسور

آی اسپورت- دورتموند و آرسنال در سال های اخیر به همان اندازه با هم روبرو شدند که دو تیم در یک لیگ داخلی ممکن است مقابل هم قرار بگیرند. زردها و توپچی ها فصل قبل هم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان همگروه بودند و در نهایت هر دو، با پشت سر گذاشتن المپیک مارسی و ناپولی، راهی مرحله بعد شدند. عادت کردن بازیکنان دو تیم در خانه حریف هم احتمالا پیروزی دورتموند در امیریتس و برد 1-0 آرسنال در وست فالن را رقم زد. هرچند آرسن ونگر و یورگن کلوپ، معتقدند که دیدارهای قبلی دو تیم، تاثیری در سرنوشت دیدارهای این فصل نخواهد داشت.


 \"http://www.squawka.com/news/wp-content/uploads/2013/10/Sahin.jpg\"

بوروسیا دورتموند؛ روی دور پیروزی
دورتموند فصل را با شکست غیرمنتظره مقابل بایر لورکوزن آغاز کرد اما پس از آن، شاگردان کلوپ توانستند آگسبورگ و فرایبورگ را از پیش رو بردارند تا بار دیگر در جمع مدعیان قهرمانی بوندس لیگا قرار بگیرند. البته مطمئنا آنها انتظار ندارند که دیدار مقابل آرسنال، به راحتی دو پیروزی قبلی باشد. به ویژه اینکه آنها مارکو رویس و نوری شاهین را در اختیار نخواهند داشت و ایلکای گوندوگان و الیور کرچ هم هنوز شرایط بازی کردن را پیدا نکرده اند.
البته نکته امیدوارکننده، درخشش شینجی کاگاوا در دیدار مقابل فرایبورگ است. ستاره ژاپنی که نتوانست در منچستریونایتد روزهای خوبش در دورتموند را تکرار کند، در این تابستان به آلمان برگشت و در دیدار برابر فرایبورگ، یکی از گلهای تیمش را به ثمر رساند تا خیال کلوپ کمی راحت شود. به ویژه اینکه او شناخت بیشتری از تیم آرسنال دارد و این می تواند به کمک تیمش بیاید.
 
آرسنال؛ توپچی های بدشانس
توپچی ها در حالی فصل جدید لیگ قهرمانان را آغاز می کنند که در لیگ برتر، اوضاع اصلا آن طور که انتظار داشتند، پیش نرفت. بعد از پیروزی در هفته اول مقابل کریستال پالاس، آنها در سه دیدار بعدی مقابل اورتون، لسترسیتی و منچسترسیتی به تساوی رسیدند تا در همین ابتدای رقابت ها، 6 امتیاز از تیم صدرنشین عقب بیفتند. البته نمایش این هفته آنها مقابل منچسترسیتی این امیدواری را به وجود آورد که تیم ونگر بتواند در این فصل رقیب سرسخت تری برای رقبا در همه جام ها باشد.
دنی ولبک در اولین بازی در ترکیب توپچی ها هم اگرچه موفق به گلزنی نشد اما نشان داد که می تواند مشکلات خط حمله آرسنال را تا اندازه ای حل کند. هرچند مصدومیت متیو دبوشی در دیدار مقابل منچسترسیتی، باعث شد تا ونگر دغدغه تازه ای برای دیدار امشب داشته باشد.

احتمالا در غیاب این ستاره فرانسوی، کالوم چمبرز در سمت راست خط دفاعی قرار خواهد گرفت و پر مرتساکر و کوشیلنی، زوج قلب خط دفاعی را تشکیل خواهند داد.

     
آی اسپورت
2014-09-16 10:23:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر