فهرست
کی روش: امیدوارم باعث غرورآفرینی ایران بشوم/ به تلاش مان ایمان دارم/ سعی می کنم اردوی اول در پرتغال باشد
کی روش: امیدوارم باعث غرورآفرینی ایران بشوم/ به تلاش مان ایمان دارم/ سعی می کنم اردوی اول در پرتغال باشد

کی روش: امیدوارم باعث غرورآفرینی ایران بشوم/ به تلاش مان ایمان دارم/ سعی می کنم اردوی اول در پرتغال باشد

آی اسپورت- کارلوس کی‌روش پس از امضای قرارداد تازه با فدراسیون فوتبال ایران در نشستی خبری حاضر و پاسخگوی پرسش خبرنگاران شده است.  سرمربی پرتغالی تیم ملی پس از چند ماه مذاکره با سران فدراسیون فوتبال سرانجام تصمیم گرفت همکاری‌اش با تیم ملی ایران را ادامه دهد و بر این اساس قرارداد جدیدی را به امضا رساند.

تشکر سه گانه 

 سلام عرض می‌کنم. ابتدا مراتب تقدیر و تشکر خودم را به خاطر اعتماد دوباره هواداران فوتبال ایران به همه مردم ایران داشته باشم و از همه آنها متشکر هستم. در درجه دوم از بازیکنان و ملی‌پوشان ایران تشکر می‌کنم؛ نه تنها به خاطر ابراز علاقه و اعتماد به شکل خصوصی که به خاطر ابراز اعتمادشان نسبت به من از طریق صحبت‌های عمومی و همین طور از اصحاب رسانه به خاطر تمامی حمایت‌ها و زحماتی که در این مدت کشیدند.

در انتظار غرورآفرینی 

از کفاشیان به خاطر اعتمادی که به من کرد، تشکر می‌کنم و امیدوارم باعث غرورآفرینی ملت ایران در این برهه جدید باشم. کاری که ما در سه سال و نیم گذشته داشتیم، آسان نبود. دستاوردی که حاصل شد آسان به دست نیامد و امیدوارم در این چرخه جدید که می‌خواهیم کار کنیم حمایت‌های لازم را داشته باشیم تا بتوانیم باعث سربلندی و غرور مردم و فوتبال‌دوستان ایران باشیم. بار دیگر از همین جا تعهد کامل خودم را به تیم ملی ایران نشان می‌دهم و امیدوارم بتوانیم در آینده باعث غرور، عزت و سربلندی هواداران شویم. در این پروژه جدید با تعهد کامل خواهیم بود و من به تلاش‌مان اعتماد دارم و امیدوارم با کمک خداوند به موفقیت برسیم.

قدم اول، اتحاد 

 امیدوارم بتوانیم با اتحاد کامل که بین ما صورت می‌گیرد موفق باشیم؛ لازمه آن دست به دست هم دادن و متحد شدن است. اتحادی که بین ما و تیم‌های باشگاهی و مربیان و بازیکنان و تک تک کسانی است که در فوتبال ایران شاغل هستند. امیدوارم با این اتحاد بتوانیم در اولین پروژه‌مان که جام ملت‌های آسیاست و در ابتدا باید با تیم‌های چون قطر و بحرین و امارات بازی کنیم، موفق باشیم.

دستیار ایرانی

 این موضوع نیاز به صحبت‌های تکمیلی من و رییس فدراسیون فوتبال دارد و ما باید در این باره صحبت کنیم. ما شرایط را بررسی خواهیم کرد و در این باره با هم باید صحبت کنیم تا به نتیجه نهایی برسیم. در مجموع می‌توانم بگویم انتخاب دستیاران ایرانی من کاملا طبق توافق و تفاهم من و رییس فدراسیون خواهد بود که باید به جمع‌بندی لازم برسیم و بعد از آن آنها را اعلام می‌کنیم.

نتیجه، ققط عدد نیست

 در تمام دنیا فوتبال را از نظر نتایج بررسی می‌کنند. ما کسب نتایج را از نظر ارقام نگاه نکنیم، چون نتایج فقط اعداد و ارقام نیست. قبل از جام‌جهانی روند آماده‌سازی خوبی را طی ‌کردیم و با یک عملکرد ثابت و خوب مقابل سه نماینده از قاره‌های مختلف جهان قرار گرفتیم. مطمئنا در حال حاضر باید سعی کنیم این مساله را تداوم ببخشیم و ارتقا دهیم و در مقابل رقبای آسیایی بهتر عمل کنیم. فکر می‌کنم هدف و انگیزه فدراسیون فوتبال ایران ارتقا بخشیدن به تمام فوتبال ایران از جمله کیفیت مربیان و همین طور امکانات است و مطمئنا شخص رییس فدراسیون فوتبال این هدف را با جدیت دنبال می‌کند.

جام ملت ها یا جام جهانی؟ 

 فکر می‌کنم بعد از 4 سال دیگر باید من را بشناسید. نوع مربی‌گری‌ام به گونه‌ای نیست که بخواهم وعده و وعید بدهم. کاری که ما می‌کنیم و کاری که دوباره باید سعی کنیم، انجام دهیم این است که با تعهد دوباره و سخت‌کوشی تلاش کنیم به اهداف‌مان برسیم. حرفی که بعد از جام‌جهانی گفتم این بود که اگر بتوانیم یک برنامه خوب و مدون را آماده کنیم، توانایی این را داریم که با کسب مدال به جام ملت‌های آسیا پایان دهیم. نتیجتا هدف اول ما این است که برنامه آماده‌سازی خوبی داشته باشیم و بتوانیم با افتخار و غرور برای مردم ایران در جام ملت‌های آسیا شرکت کنیم. هدف دوم ما بسیار شفاف و ساده است: اینکه باید بازی بعدی‌مان را برنده باشیم و طبیعتا هدف دوم ما صعود به جام‌جهانی 2018 است. وقتی به این مهم دست پیدا کردیم، به فکر صعود هم خواهیم بود.

برنامه ها آماده اند

از بعد تئوری و روی کاغذ همه برنامه‌های مدون و آماده است اما از نظر کارایی و انجام‌پذیری آن هنوز قطعی نشده و سعی می‌کنیم اردوی اول‌مان در پرتغال باشد.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-16 16:37:00
نظر دهید

۱ نظر
ساجده
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۱۷:۱۲
چه خوبه که برگشتی :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر