فهرست
کفاشیان: هدف اصلی ما جام جهانی است/ در امور فنی دخالت نمی کنیم/ مجبورم بعد از این دوره باز هم در فدراسیون بمانم!
کفاشیان: هدف اصلی ما جام جهانی است/ در امور فنی دخالت نمی کنیم/ مجبورم بعد از این دوره باز هم در فدراسیون بمانم!

کفاشیان: هدف اصلی ما جام جهانی است/ در امور فنی دخالت نمی کنیم/ مجبورم بعد از این دوره باز هم در فدراسیون بمانم!

آی اسپورت-  رییس فدراسیون فوتبال، سرانجام بعد از پایان کش و قوس ها در مورد امضای قرارداد با کی روش، پاسخگوی خبرنگارها شد. 

هدف، جام جهانی است 

هدف ما از امضای قرارداد با کی‌روش جام جهانی 2018 است و خوشحالیم که سرمربی تیم ملی ایران را برای چهار سال آینده انتخاب کردیم. این بار که کی‌روش را انتخاب کردیم در هیات رییسه فدراسیون همه بالاتفاق به این انتخاب رای دادند. هدف ما از امضای قرارداد با کی‌روش رسیدن به جام‌جهانی روسیه و موفق شدن در آنجاست. ما از او خواستیم از امروز کارش را شروع می‌کند، با تیم ملی باشد بتواند در جام‌جهانی حضور یابد. همین طور همکاری بیشتری با مربیان لیگ و سازمان لیگ داشته باشد و از تجربیات مربیان ایرانی بیشتر استفاده کند تا با کمک هم بتوانیم یک تیم ملی خوب و آماده‌ای داشته باشیم که برای آینده ما هم در جام ملت‌ها و هم در جام‌جهانی به خوبی آماده شود.

کمک کی روش به امیدها

قرار است کارلوس کی‌روش به تیم ملی زیر 19 سال و امید کمک کند و همین طور قرار است در برنامه‌های آموزشی نیز کمک حال ما باشد. کی‌روش شناخت خوبی از فوتبال ایران دارد. او می‌تواند باعث موفقیت ما شود. من از مربیان لیگ هم می‌خواهم اگر نقطه نظراتی دارند، حتما به فدراسیون فوتبال منعکس کنند تا ما به کی‌روش انتقال دهیم. در آخر از همه اهالی فوتبال بابت کمک هایی که به فدراسیون تشکر می‌کنم.

قرارداد سه مرحله ای

قرارداد جدید سه مرحله دارد. مرحله اول پس از جام ملت‌های آسیاست که در آن مقطع عملکرد کی‌روش را ارزیابی می‌کنیم. اگر از او راضی بودیم به کارش ادامه می‌دهد وگرنه قرارداد را فسخ می‌کنیم. مرحله دوم پس از صعود به جام جهانی 2018 است که در صورتی که این اتفاق بیفتد، کی‌روش تا پایان جام جهانی به کارش ادامه می‌دهد.

رقم بالاست! 

 این رقم بالاست. تفاهم کرده‌ایم که همان رقم قبلی که درباره‌اش صحبت کرده بودیم با کمی تغییرات اعمال شود. ضمن این که مشخص شدن تکلیف سرمربی تیم ملی خبر خوبی برای ماست و حالا می‌توانیم درباره دستیاران کی‌روش تصمیم بگیریم.

همگروه های جام ملت ها

امروز در آسیا نمی‌شود هیچ تیمی را دست کم گرفت. همه کشورها تلاش می‌کنند و با سرمایه‌گذاری زیاد در فوتبال به دنبال موفقیت هستند. همچنین تیم‌های عربی خیلی دوست دارند که ما را شکست دهند. بنابراین باید هوشیار باشیم.

جنگِ ویتنام

د در آسیا دیگر هیچ تیمی ضعیف نیست. همین ویتنام تلاش زیادی می‌کند و به دنبال کسب میزبانی رقابت‌های بزرگ است. همه کشورها سرمایه‌گذاری خوبی در فوتبال می‌کنند و بازیکنان ما نباید تیمی را دست کم بگیرند. تیم امید برای آماده‌سازی چندین بازی تدارکاتی خوب داشت اما نیمی از تیمی که به اینچئون رفته از آن تیم انتخاب شد و نیم دیگر را از بازیکنان لیگ برتر انتخاب کردیم. امیدوارم در ادامه تیم ما خودش را پیدا کند و با برداشتن گام‌های محکم‌تر از حیثیت فوتبال ایران دفاع کند.

تفاوت فرهنگی! 

 جزئیات مسئله را نمی‌دانیم اما آن طور که از حراست استعلام کردیم آن فرد چند بار به سفرهای خارجی رفته و سوء پیشینه نداشته است. نمی‌دانیم در اینچئون دقیقا چه اتفاقی رخ داده است اما قطعا با آن فرد که کار زشتش در دنیا انعکاس داشته، قاطعانه برخورد می‌کنیم.

دخالت بی دخالت

به هیچ وجه در امور فنی تیم دخالت نمی‌کنیم. حتی در بحث انتخاب دستیاران ایرانی کی‌روش هم تصمیم گرفتیم که او خودش مطالعات لازم درباره مربیان ایرانی را انجام دهد و مربی مد نظرش را به ما معرفی کند. فدراسیون به هیچ وجه در امور فنی تیم و همین طور چنین مسائلی ورود نمی‌کند. از نظر ما تمام مربیان ایرانی که دوره‌های مربی‌گری معتبر را گذرانده‌اند، می‌توانند دستیار کی‌روش باشند.

جلسه حق پخش

 نتیجه خاصی در این جلسه گرفته نشد و قرار شد جلسه دیگری داشته باشیم. به هر حال ما اتمام حجت کردیم و پای حرف‌مان ایستاده‌ایم اما عنوان شد که یک جلسه دیگر برگزار شود. داریم تلاشمان را می‌کنیم تا حقوق فوتبال را بگیریم.

پایان ریاست قبل از پایان قرارداد کی روش

 من هم مجبورم به خاطر قرارداد کی‌روش پس از یک و نیم سال دیگر باز هم در فدراسیون بمانم! 

مذاکراتی که کش آمد

 از یک و نیم ماه پیش مذاکرات‌مان را شروع کردیم و برخی از کارها زمانبر بود از جمله این که باید مصوبه هیات رییسه را می‌گرفتیم. همین طور کارلوس کی‌روش هم یک سری امورات شخصی داشت. نهایتا به این جمع‌بندی رسیدیم که به صورت مکتوب مذاکرات‌مان را ادامه دهیم تا به نتیجه برسیم. بعد از آن قرارداد مدنظرمان را برای او فرستادیم و کار نهایی شد.

یک هفته بعد...

 طبق توافقی که با یکدیگر داشتیم قرار شد عملکرد او را در جام ملت‌ها ارزیابی کرده و بعد از این مسابقه‌ها ظرف مدت یک هفته پاسخ‌مان را به او اعلام کنیم. در این خصوص ما فرصت یک هفته‌ای داریم.

همین جمع، المپیک! 

 هدف این تیم رسیدن به المپیک است. البته ما باید بررسی کنیم ببینیم آیا علت شکست سنگین مقابل ویتنام مربوط به کادر فنی و برنامه‌ریزی‌هاست یا دلایل دیگری دارد. در هر حال تمام برنامه‌های ما در این تیم حول محور رسیدن به المپیک خواهد بود.

  ۱  
آی اسپورت
2014-09-16 16:24:36
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۳۳
داستان اینجوری میشه: جام ملت ها گند می زنیم کی روشی پور نظر سنجی میذاره بعد مقدماتی گند می زنیم و میره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر