فهرست
۸۲۰میلیون برای همامی؛ درخشان و سیاسی پاسخ دهند
۸۲۰میلیون برای همامی؛ درخشان و سیاسی پاسخ دهند

۸۲۰میلیون برای همامی؛ درخشان و سیاسی پاسخ دهند

آی اسپورت – شکایت مسعود همامی از پرسپولیس با پیگیری‌های او و نامه‎نگاری‎اش با کنفدراسیون فوتبال آسیا به نتیجه رسیده و باشگاه پرسپولیس موظف به پرداخت مبلغ 700 میلیون تومان به این بازیکن شده است. ابتدا تصور می‌شد علت محکوم شدن باشگاه پرسپولیس به پرداخت چنین مبلغ بالایی، جریمه شدن بابت دیرکرد است. خود مسعود همامی هم پیش از این مدعی شده بود که قراردادش با پرسپولیس بسیار کمتر از این مبلغ بوده و به خاطر دیرکرد به 700 میلیون تومان افزایش یافته است. امروز حمید درخشان هم که همامی در زمان حضور او به پرسپولیس پیوسته بود مدعی شد که مبلغ قرارداد این دروازه‌بان زیر 200 میلیون بود و احتمالا پرسپولیس مثل پرونده ژوزه باید در این پرونده هم جریمه دیرکرد بدهد.

اما پاسخ مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس نشان می‌دهد که ادعای درخشان درباره مبلغ قرارداد همامی درست نیست. خمارلو در این باره می‌‎گوید: «قرارداد همامی با پرسپولیس یک و نیم ساله بود که برای نیم‌فصل ۲۳۰ میلیون و برای فصل بعدش ۵۹۰ میلیون بود که جمع آن ۸۲۰ میلیون تومان می‌شود. همچنین همامی هنگامی که قصد داشت باشگاه پرسپولیس را ترک کند و به پیکان برود ۲۰۰ میلیون از جیبش مبلغ رضایت‌نامه را به پرسپولیس پرداخت کرد.»

فارغ از اینکه همامی برای پرسپولیس فقط یک بازی انجام داد که در آن اشتباهات بزرگی هم داشت، سوالات دیگری برای اذهان عمومی پیش آمده است. مثلا این که چرا برای بازیکنی در این سطح، چنین قراردادی با این مبلغ نجومی بسته شود؟ آیا برای چند بازیکن دیگر هم چنین قراردادهایی بسته شده است؟ مرور نام بازیکنانی که در آن مقطع و در زمان مدیریت حمیدرضا سیاسی و سرمربیگری حمید درخشان به پرسپولیس آمدند می‎تواند تا حدودی به این سوالات پاسخ دهد:

در نقل و انتقالات نیم فصل لیگ چهاردهم شهاب زاهدی، مهدی جعفرپور، رضا خالقی‎فر، مرتضی قدیمی‌پور، جونیور تادئو، مسعود همامی، بابک حاتمی، مبین میردورقی، علی علیپور، محمد رحمتی، امیر محمد مدنی و فرناندو گابریل به پرسپولیس پیوستند. از این جمع تنها علی علیپور که امروز ستاره پرسپولیس است در همان مقطع هم نمایش‎های خوبی داشت و البته گابریل هم تا حدودی توانست خودی نشان بدهد اما سایر بازیکنان همواره عملکردی ضعیف داشتند و درباره دلایل پیوستن آنها به پرسپولیس شائبه‎هایی مثل رابطه با دلال‎ها و البته سود مالی برای بعضی از افراد حاضر در باشگاه مطرح بود. بازیکنی مثل تادئو با فیزیک بدنی متفاوت با فوتبالیست‌ها یک نیم‎فصل در این تیم ماند و فقط یک گل از روی نقطه پنالتی زد! مهدی جعفرپور هم فقط در 4 بازی به میدان رفت. بابک حاتمی هم با بازی‎هایی ضعیف و پراشتباه در طول نیم‎فصل دوم روی اعصاب هواداران پرسپولیس بود. البته ماجرای مبین میردورقی را هم نباید فراموش کرد. بازیکنی که مشخص نشد بر چه اساسی با پرسپولیس قرارداد بست و فقط افشاگری‌های برنامه 90 بود که باعث شد تا کار این بازیکن ناشناخته خیلی زود با پرسپولیس تمام شود. درباره او شائبه‌های مالی زیادی مطرح بود و جمشید شاه‌محمدی مربی امیدهای سایپا هم این موضوع را تایید کرده بود.

حالا که مشخص شده قرارداد مسعود همامی نه زیر 200 میلیون بلکه بالای 800 میلیون بوده است، بد نیست حمید درخشان و حمیدرضا سیاسی در این باره روشنگری کنند. باید مشخص شود که این اختلاف حداقل 600 میلیون تومانی از کجا آمده و این پول کجا رفته و چه کسی در این میان به نان و نوایی رسیده است. با توجه به این که درخشان درباره قرارداد جعفرپور هم چنین ادعایی را مطرح کرده است، به احتمال زیاد این اتفاقات در قرارداد او و چند بازیکن دیگر پرسپولیس در آن فصل رخ داده و پول‎های هنگفتی جابجا شده که دوستان باید در این باره روشنگری کنند.

۸۶ ۶  
آی اسپورت
2018-01-06 16:43:00
نظر دهید

۶ نظر
راشفورد
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۱۳
اون باشگاه همه دلالن
کیسه
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۱۹:۱۸
دکل نوردی نکن کیسه کش
۱
.
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۴۵
یا خدا! اینا دیگه کی هستن! همه به اسم پرسپولیسی با تعصب میان می دزدن و میرن!
اونوقت فقط به هوادارای بدبخت میگن حمایت مالی کنید! آقایون هوادارا این پولارو با بدبختی بدست میارن و شما اینطوری میلیاردی میدزدید!
یه ذره به فکر جیب هوادارای بدبخت هم باشید! خواهش میکنم!
برديا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۲۰:۰۵
خود درخشان يه دلال بزرگه كه در تمامي قراردادها حقش محفوظ بوده، تو هر تيمي بوده همين كارا رو كرده
علیرضا
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
محض اطلاع مدیرعامل باشگاه در اون مقطع بدلیل بازداشت حمیدرضا سیاسی،علی اکبر طاهری بود!!!
یونس
شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶، ۲۳:۴۲
از در و دیوار این مملکت آدمای فاسد و فاسق و کثافت داره سر ریز میکنه خدایا بسه دیگه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر