فهرست
دنیلو، فاجعه ترین خرید رئال به روایت آمار
دنیلو، فاجعه ترین خرید رئال به روایت آمار

دنیلو، فاجعه ترین خرید رئال به روایت آمار

آی اسپورت- قرار بود او دنی آلوس بعدی باشد. دنیلو از پورتو به رئال مادرید آمد، در ازای قراردادی 31.5 میلیون یورویی در تابستان 2015 و در آن زمان می گفتند این بازیکن تغییری بزرگ در تیم ایجاد می کند و آینده ای متفاوت هم دارد. اما با گذشت زمان می توان فهمید که این انتقال فقط یک فاجعه بود.

دفاع راست اسبق سانتوس در دوران رافا بنیتس و در بازی با اسپورتینگ خیخون که بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید اولین بار برای رئال به میدان رفت. سرمربی اسپانیایی رئال در آن زمان زیر فشار شدید رئیس باشگاه بود که از این بازیکن در ترکیب اصلی استفاده کند.

اما کم کم افت این بازیکن آغاز شد. او در دیداری که مادرید 3 بر 2 مغلوب سویا شد در بازی محو بود و در ال کلاسیکویی که بارسلونا 4 برد صفر در برنابئو به برتری رسید نتوانست به تیمش کمکی کند.

او در دیدار مقابل ویارئال که رئال یک بر صفر شکست خورد و بعد از آن بنیتس در ژانویه کنار رفت هم بازی کرد، در دیداری که رئال در لالیگا یک بر صفر مغلوب اتلتیکو شد هم حضور داشت و بعد هم در دیداری بازی کرد که رئال 2 بر صفر به وولفسبورگ باخت.

در پایان فصل او در هر دقیقه از بازی هایی که مادرید در فصل 16-2015 شکست خورده بود، حضور پیدا کرده بود و این یعنی آماری فاجعه برای عملکرد دفاعی او.

مقایسه بازی های رئال با و بدون دنیلو
مقایسه بازی های رئال با و بدون دنیلو

در این فصل هم اوضاع تغییری نکرد. انتظار می رفت او در فصل دوم بیشتر با تیم هماهنگ شود، اما این طور نشد. حتی زمانی که دنی کارواخال مصدوم شد و او به ترکیب تیم راه پیدا کرد، دوباره نتایج ضعیف برای مادرید شروع شد.

تیم زیدان در این فصل در 13 بازی که با دنیلو انجام داده تنها 7 بار برنده بوده است. با درصد برد 53.8. بدون این بازیکن اما رئال از 20 بازی 15 بازی را برده است. یعنی درصد برد 75.

در آن 20 بازی مادرید 21 گل خورده، یعنی حدود یک گل در هر بازی، اما در 13 بازی که دنیلو را داشته رئال 19 گل خورده است، یعنی 1.5 گل در هر بازی.

از زمانی که دنیلو به باشگاه رئال پیوسته، مادرید 78 درصد بازی ها را در غیاب او برده و به طور میانگین در هر بازی 0.7 گل خورده است. با او رئال در 28 بازی از 44 بازی برنده بوده است، یعنی 63.6 درصد.

گل به خودی های دنیلو سوژه عمر مومنی هم شده است
گل به خودی های دنیلو سوژه عمر مومنی هم شده است

آمار گاهی اوقات دروغ می گویند. گاهی هم همه واقعیت را نمی گویند. اما در این زمینه اعداد و ارقام به خوبی ثابت می کنند که عملکرد این بازیکن در تیم چطور بوده است. این آمار نشان می دهد مادرید وقتی دنیلو در زمین نباشد خیلی قوی تر است.

شاید بهتر باشد از این بازیکن برزیلی در پست وینگر استفاده شود. او زمانی که در دفاع بازی می کند هم گاهی پیشروی های خوبی می کند، البته که نمی تواند به همان خوبی بازگردد و دفاع کند. به همین دلیل بهتر است بگوییم او دیسیپلین دفاعی باشگاهی مانند رئال را درک نکرده است.

دنیلو بارها در برنابئو هو شد و در دیدار رئال مقابل سلتاویگو که با شکست تیم زیدان همراه بود یک گل به خودی زد. پیش از این هم او در بازی با سویا در مرحله یک هشتم گل به خودی زده بود. او نشانه هایی به نمایش گذاشته که معنی اش این است: بعید است دنیلو بازیکنی شود که رئال در تابستان 2015 امید داشت بشود.

اخیرا رئال ناکامی های گران قیمت زیادی داشته است، بازیکنانی مانند کاکا، والتر ساموئل، آنتونیو کاسانو و جاناتان وودگیت، اما آمار نشان می دهد نه تنها دنیلو هم یکی از آن هاست، بلکه در لیست آن ها این توانایی را دارد تا در صدر جدول هم قرار بگیرد و از همه بدتر باشد.

۴ ۵  
آی اسپورت
2017-01-27 11:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
سامان
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۲۸
گل به خودی بخوره تو سرش
اون خنده اش بعد گل دیوانم کرد ....
۳
بهنام
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۳۰
اینکه ریالیا باختاشونو میندازن گردن ی بازیکن همونقدر احمقانست ک رونالدو گفت من بهترین بازیکن ۲۰ ساله اخیرم !

این ریال دقیقا همون ریال پارسال و اوایل این فصله فقط چاشنی شانس و زدن گلای دقیقه نودیش ظرفیتش پر شده

۴ ۲
shahab.ir
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۵:۲۷
دقیقا خرشانسی یک جایی باید تموم بشه مخصوصا تو قرعه کشی
۲
مسعود
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
عزیزم ما باختامونو تقصیر یه بازیکن نمیندازیم کل تیم مصدومن بازیکن نداریم اصلن
۱
مسعود
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۳۹
اینکه اگه نبود تو زمین هرگز رئال دروازه اش باز نمی شد یه طرف سانتر های مسخره اش هم یه طرف اصلا معلوم نیست با کیه
باید بفرستنش تیم سوم رئال به تیم دیگه فروشن خیانته
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر