فهرست
برای کسی بمیرید که به خاطرتان تب کند
برای کسی بمیرید که به خاطرتان تب کند

برای کسی بمیرید که به خاطرتان تب کند

آی اسپورت - مصاحبه تصویری منتشر شده از سروش رفیعی بعد از پیوستن او به سپاهان، حسابی جنجالی شده است. بیشتر حواشی هم به خاطر جایی است كه او می‌گوید: «با همه قلب و وجودم سپاهان را انتخاب كردم.» این كلمات برای پرسپولیسی‌ها قابل باور نیست؛ برای كسانی كه ابتدای همین فصل حذف سروش رفیعی از فهرست تیم‌شان را تاب نیاوردند و با وجود افت فنی محسوس او، مدیران باشگاه را بابت این اتفاق به باد انتقاد گرفتند. آنها سروش را یك عاشق دل‌خسته می‌دانستند كه سزاوار رفتار بهتری است؛ مخصوصا كه او چهره‌ای جذاب و فتوژنیك دارد و این در جامعه ظاهرگرای ما پوئن كمی نیست. حالا اما ورق برگشته است. سروش چهارمین قراردادش را در طول یك سال‌ونیم گذشته امضا كرده و این بار به تیمی رفته كه یكی از رقبای حیثیتی سرخپوشان به شمار می‌آید. شاید تا اینجای قصه مشكلی وجود نداشته باشد، اما آمیختن این انتخاب به قلب و احساسات، چیزی نیست كه پرسپولیسی‌ها راحت با آن كنار بیایند.

اشكال از رفیعی و امثال او نبوده و نیست. اشكال از هوادار ساده‌دلی است كه ادعاهای جذاب و خوشرنگ این جماعت را می‌پذیرد و باور می‌كند در بیزینس بزرگی به نام فوتبال، هنوز می‌توان به شكل گسترده رد پای عواطف و احساسات را دید. نه اینكه مطلقا خبری از این داستان‌ها نباشد، اما جایی كه پول حرف اول و آخر را می‌زند و متوسط درآمد فوتبالیست‌های معمولی لیگ برتر دویست برابر یك كارگر ساده است، طبعا تعداد وفاداران حقیقی نمی‌تواند آنقدرها زیاد باشد. اینجا ندای قلب بیشتر آدم‌ها با چند صد میلیون كمتر و بیشتر تغییر می‌كند. خیلی از ستاره‌های این فوتبال دستمزدهای وحشتناك می‌گیرند، به شهرت و پایگاه اجتماعی می‌رسند و بعد برای تكمیل این ضیافت فتان، حرف‌هایی به خورد هواداران تین‌ایجر و سطحی‌نگر می‌دهند كه ریشه در آب دارد. جالب‌تر اینكه خیلی از هواداران را تا هزار بار می‌شود با چنین حرف‌هایی سر كار گذاشت. همین سروش رفیعی كه پیش‎تر بارها لاف عشق به سرخ‌ها را زده بود،‌ دوره اول حضورش در پرسپولیس از این تیم به عنوان «پمپ بنزین» استفاده كرد و تنها بعد از شش ماه بازی، راهی لیگ قطر شد. پس از آن هم با ضعیف‌ترین سطح كیفی ممكن توانست مسیر بازگشتش به پرسپولیس را هموار كند؛ باز با همین دلبری‌های صوری و مجازی. حالا اما قلبش به عشق سپاهان می‌تپد و فردا ممكن است ضربان آن با تیمی دیگر تنظیم شود.

تیم‌تان را دوست داشته باشید، اما به خاطر فوتبالیست‌ها خودتان را نكشید. تقریبا هیچكدام آنها با هیچ رنگی و در هیچ لباسی آنقدر ارزش ندارند كه ما به جان هم بیفتیم و یقه بدریم. در همین فوتبال بازیكن بسیار موجهی داریم كه مردم روی سرش قسم می‌خورند. او ابتدای فصل برای دریافت دستمزد بیشتر از باشگاه، عكسی از هم‌نشینی‌اش با مالك متمول یكی از رقبا را رو كرد و نهایتا به هدفش رسید. همین بازیكن اما پایین پله‌ها به خبرنگاران گفت: «قراردادم را فقط به عشق پسربچه‌ای تمدید كردم كه امروز صبح به من گفت: عمو در تیم بمان!» اینها را باور نكنید. نصف بیشتر این حرف‌ها افسانه است. تنها سنگ محك وفاداری «عمل» است. برای كسی بمیرید كه برای شما تب كند؛ آن هم در عمل، نه اینستاگرام!

 

همشهری ورزشی 

۱۵    
آی اسپورت
2020-01-17 10:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر