فهرست
خودکشی فکری؛ با تشکر از فرشید، سید و رفقا
خودکشی فکری؛ با تشکر از فرشید، سید و رفقا

خودکشی فکری؛ با تشکر از فرشید، سید و رفقا

آی اسپورت - زندگی محمود فکری و استقلال، دایره ای بود که از مس رفسنجان شروع شد و 360 درجه چرخید و با مس رفسنجان به پایان رسید. در این بازه زمانی تقریبا 4 ماهه، تغییر ویژه ای در نوع بازی استقلال حس نشد تا بتوان این پایان همکاری را به مسایل فنی و عدم پیشرفت آبی ها ارتباط داد. در این میان اما تیر خلاص به محمود فکری و کادر فنی اش در رفسنجان شلیک شد؛ تیری که البته مس چندان نقشی در آن نداشت و بیشتر، کار خودی ها بود. سلسله اشتباهات فردی بازیکنان استقلال، تیغ برنده تری نسبت به تفکرات کادر فنی مس برای بریدن ریسمان همکاری فکری و آبی ها بود. هر چند محمود فکری مقصر اول و آخر اتفافاتی است که در استقلال برایش افتاد. او به دلیل اینکه چینش درستی از مهره هایش نداشت.

 

فرشید باقری

فکری بعد از بخشیدن باقری، درنهایت تصمیم گرفت شماره 14 را جلوتر از مهدی پور و رضاوند وارد ترکیب اصلی اش کند و باقری هم جواب فکری را با انبوهی از اشتباهات داد. گل مس، حاصل اشتباه مرگبار باقری بود که نشان می دهد شماره 14 چقدر قابل اعتماد نیست. باقری به عنوان یک هافبک دفاعی درحالیکه رویش به سمت دروازه خودی بود و به عقب متمایل شده بود تا دو مدافع میانی استقلال به کناره ها بروند و مدافعان کناری به نیمه زمین، در کنترل یک توپ ساده، ناتوان نشان داد و مجبور شد، خطا کند؛ خطایی که درنهایت به تور دروازه رسید. باقری بعد از این خطا، رویه همیشگی بازی اش را با دادن کلکسیون پاس های اشتباه کامل کرد.

 

سید حسین حسینی

اصل اولیه دفع توپ برای یک دروازه بان، فرستادن آن به کناره هاست و این دقیقا، همان کاری بود که دروازه بان استقلال انجامش نداد. ضربه اسلامی خواه جایی در چارچوب دروازه استقلال نداشت ولی حسینی ریسک نکرد و با شیرجه اش به سمت توپ رفت؛ شیرجه ای که توپ را دوباره وارد جریان بازی کرد و جلوی پای بازیکن مس انداخت. سید حسین حسینی زیرنظر فکری تنها 4 بار درون دروازه استقلال قرار گرفت ولی با 2 اشتباه مرگبارش برابر نفت در مسجدسلیمان و جلوی مس در رفسنجان، نقشی غیرقابل انکاری در رفتن فکری داشت.

 

محمد دانشگر

هرگز مدافع 6دانگی برای استقلال نشد چون اصولا مدافعی با چنین خصوصیاتی نبوده و نیست. همه مختصات بازی دانشگر را می توان در همان ضربه سری دید که به عنوان مدافع استقلال به سمت دروازه خودی زد و باعث شد بازیکن مس با حسینی تک به تک شود. دانشگر در بازی قبلی استقلال برابر سپاهان هم با آن دفع توپ منحصر به فردش که به سمت دروازه خودی بود، عیارش را نشان داد.

 

محمود فکری

از استقلال رفتنی شد چون تصمیمات عجیبی گرفت و تاوانش را باید می داد که داد؛ 80 دقیقه، مطهری را روی نیمکت نشاند درحالیکه شماره 72 هر روز تمرین می کرد. او مثل دیاباته مصدم نمی شد و به خاطر مطالباتش قهر نمی کرد و نه مثل قایدی به دنبال افزایش مبلغ قراردادش و بند جدایی بود. مهدی پور را روی نیمکت نشاند و زیربار نمایش باقری رفت که در تمام دوران بازی اش برای استقلال، فقط زیرنظر شفر بود که خودش را کمی نشان داد. تنبیه انضباطی را برای سوگلی ها، فاکتور گرفت و زیر سوال رفت و مهمترین علت؛ کادر فنی خوبی را انتخاب نکرد تا در مواقع بحران، کمکش کنند و یارش اش بدهند. فنی ترین دستیارش صمد مرفاوی بود که مدتها در لیگ برتر حضور نداشت و 2 تجربه آخرش به سقوط انجامیده بود.

 

فوتبالی 

۳۰ ۲  
آی اسپورت
2021-03-03 23:59:00
نظر دهید

۲ نظر
Mmm
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۴۵
ادمین لنگی
۴ ۱
اقلیت تاس
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۱۴
شل کن و لذت ببر
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر