فهرست
پرسپولیس طاهري را مي‌خواهند/ وزارت: قانوني نيست
پرسپولیس طاهري را مي‌خواهند/ وزارت: قانوني نيست

پرسپولیس طاهري را مي‌خواهند/ وزارت: قانوني نيست

آی اسپورت - مدت‌هاست خبر رفتن علی‌اکبر طاهري از باشگاه پرسپوليس شنيده مي‌شود و اين خبر تکراري هميشه از سوی خود او و باشگاه پرسپوليس تکذيب مي‌شد اما اين‌بار انگار ماجرا فرق دارد چون او اين‌بار واکنشي نشان نداده است؛ البته دليل رفتن طاهري، همان است که در همه اين مدت مي‌شنيديم: «بازنشستگي». طبق قانون، حضور بازنشسته‌ها در پست مديرعاملي باشگاه‌هاي دولتي ممنوع است. اگرچه طاهري، زماني که به پرسپوليس آمد هم بازنشسته بود اما آن روزها وزير وقت ورزش و جوانان يعني محمود گودرزي به‌خاطر روابط دوستانه‌اي که با او داشت، همه موانع قانوني حضورش در پرسپوليس را از ميان برداشت و در نهايت هم براي طاهري، حکم سرپرستي موقت باشگاه پرسپوليس را زد. با تغيير وزير ورزش و جوانان و آمدن دکتر سلطاني‌فر، پيش‌بيني مي‌شد تغييراتي در دو باشگاه دولتي پرسپوليس و استقلال صورت بگيرد؛ البته تغييرات در استقلال قبل از آمدن سلطاني‌فر انجام شده بود و منطقي نبود وزير جديد بلافاصله تغيير ديگري در مديريت اين باشگاه ايجاد کند. همان روزها خيلي‌ها منتظر شنيدن خبر رفتن طاهري و آمدن مديرعامل جديد بودند اما به‌خاطر وضعيت حساسي که پرسپوليس در ليگ برتر داشت و اوضاع خوب اين تيم در جدول و البته ثبات مالي نسبتا خوبي که در سال‌هاي اخير کمتر ديده شده بود، وزير ورزش تصميم گرفت تغييرات در پرسپوليس را به تأخير بيندازد.

موج تغييرات به پرسپوليس رسيده است
پرسپوليس، نيم‌فصل ليگ شانزدهم را با قهرماني به پايان رساند و اين نتيجه قطعا براي هر باشگاهي، نتيجه‌اي ايده‌آل محسوب مي‌شود و براي پرسپوليس و طاهري هم همين‌طور است اما مسئله، چيز ديگري است؛ مدتي است وزارت ورزش، اصرار به اجراي قوانين مربوط به منع فعاليت بازنشسته‌ها دارد. همين چند هفته پيش بود که خبر رسيد تعدادي از مديران بازنشسته سازمان ليگ و فدراسيون فوتبال از سمتشان برکنار شده‌اند و فقط به‌عنوان مشاور در محل کارشان فعاليت مي‌کنند. همين اتفاق نشان داد، مسئله رفتن بازنشسته‌ها از مناصب دولتي به‌طور کاملا جدي‌ای به جريان افتاده است. حالا موج تغييرات به باشگاه پرسپوليس رسيده و طاهري ديگر نمي‌تواند همچون سابق در اين باشگاه کار کند و حتي موفقيت‌هايي که او با پرسپوليس در مدت فعاليتش در اين باشگاه کسب کرده هم کمکي به ابقاي او نمي‌کند؛ وزارت ورزش اصرار به اجراي قانون دارد. طاهري الان سرپرست پرسپوليس است و چون پرسپوليس به‌عنوان شرکت به ثبت رسيده، نمي‌تواند به‌عنوان سرپرست هم به کارش ادامه بدهد؛ البته طاهري عضو شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي کشور هم بود که از ماه تير از هيأت‌مديره اين شرکت هم خارج شده بود. ديروز اعلام شد دليل رفتن طاهري از اين شرکت هم بازنشستگي او بوده است.

الان بهترين وقت رفتن است
روز دوشنبه نشست مهمي در باشگاه پرسپوليس برگزار شد با اين محوريت که آيا طاهري به کارش در باشگاه پرسپوليس ادامه بدهد يا اينکه با توجه به قهرماني سرخپوشان در نيم‌فصل، او فرصت را براي رفتن غنيمت بشمارد. نزديکان طاهري به او پيشنهاد داده‌اند بهترين زمان براي خداحافظي از پرسپوليس همين مقطع است چون او تيم را به‌عنوان صدرنشين ليگ، تحويل فرد ديگري مي‌دهد و به‌اين‌دلیل او مي‌تواند در آينده مدعي شود که کارنامه موفقيت‌آميزي در اين باشگاه داشته، ضمن اينکه يک مشکل ديگر هم به‌وجود آمده است؛ گويا با توجه به کاهش عضويت هواداران در سامانه تحت همکاري اين باشگاه باعث شده اين سامانه، رقم کمتري نسبت به فصل گذشته در اختيار اين باشگاه قرار بدهد که اين رقم حتي در آينده کمتر هم خواهد شد؛ به‌همين‌دليل اداره باشگاه پرسپوليس با شرايط موجود در آينده بسيار سخت خواهد بود.

بازيکنان، او را مي‌خواهند
به نظر مي‌رسد طاهري براي ادامه فعاليتش در پرسپوليس کار سختي داشته باشد اما مسائلي هم هست که مي‌تواند مانع رفتن او از پرسپوليس باشد؛ اول اينکه با اوضاع فعلي این باشگاه، يافتن يک جانشين مناسب براي طاهري بسيار سخت است. دوم اينکه او با مناسبات مالي باشگاه با اسپانسرها، بازيکنان و سازمان ليگ کاملا آشناست و اين پوئن مثبتي براي او است و سوم اينکه برانکو و بازيکنان باشگاه، تمايل زيادي به ماندن او در پرسپوليس دارند. از روز گذشته که همه فهميدند ماجراي رفتن طاهري جدي است، بازيکنان در صفحات شخصي‌شان در اينستاگرام از او حمايت کردند. مهدي طارمي در صفحه شخصي‌اش نوشت: «تو اين مدت جز خوبي چيزي نديدم ازش. چه زماني که باشگاه، درآمد خوبي داشته، چه اوضاع اوکي نبوده. همه‌جوره پشت تيم و بچه‌ها بود و هست. اميدوارم تو اين مسير که پر موانع و سختيه، همين راهو ادامه بدي و تا آخر با ما باشي؛ درود بر دکتر طاهري عزيز!» فرشاد احمدزاده، عکسي از خودش را در حال خوش‌و‌بش با طاهري در صفحه اينستاگرامش پست کرد و نوشت: «مرسي که هستي مرد زحمتکش.» محسن مسلمان هم دقيقا متني را که مهدي طارمي در صفحه‌اش نوشته بود بازنشر کرد. عبدالصمد ابراهيمي، وکيل چند بازيکن پرسپوليس، باوجوداينکه از طاهري به‌خاطر بي‌تعصب‌ناميدن نوراللهي و عاليشاه ناراحت بود، نوشت: «آرامش، رمز موفقيت ارتش سرخ است. دست نگه داريد.» کمال کاميابي‌نيا اين‌طور نوشت: «سلام خدمت همه هواداراي عزيز. اين آرامشي که الان تيم محبوبمون داره، حاصل زحمات آقاي طاهريه. اميدوارم حمايت کنن و خواهشي از آقاي وزير ورزش دارم؛ اينکه باشگاه، تازه به آرامش خوبي رسيده و نياز به حمايت ايشان است. مرسي.» اين هم از نوشته حسين ماهيني: «مرد بي‌ادعا، زحمتکش و دلسوز پرسپوليس، همه بازيکن‌ها، مربي‌ها و هوادارا پشت‌سرتن دکتر!» و عليرضا بيرانوند نوشت: «سلام به همه هواداران خوب و دوست‌داشتني ارتش سرخ. اگر ما امروز قهرمان نيم‌فصل شديم و با حمايت شما براي فتح ليگ برتر گام برداشتيم، در کنار تلاش بازيکنان و کادر فني خوبمون بايد از مديريت منظم و خوب دکتر طاهري تشکر ويژه کنم که انصافا دراين‌مدت يار و ياور تيم بودند و از هيچ چيزي براي موفقيت پرسپوليس کم نگذاشتند. مطمئنم با حضور دکتر طاهري، هم در ليگ موفق خواهيم شد و هم در آسيا به مراحل بعدي صعود مي‌کنيم.» حمايت بازيکنان از طاهري چه خودجوش باشد و چه به خواسته عوامل باشگاه، چيزي است که در اين سال‌ها کمتر ديده شده است. به نظر مي‌رسد رتق‌و‌فتق امور مالي، تجهيز سخت‌افزاري باشگاه و البته عمل به تعهدات مالي نسبی بازيکنان موجب شده آنها از طاهري راضي باشند.

منتقمي: آقاي وزير از طاهري راضي است
به‌هرحال، ديروز خبر رسيد که تغييرات در پرسپوليس و البته استقلال جدي است و اگر قرار به رفتن طاهري باشد، احتمالا اعضاي هيأت‌مديره هم تغيير خواهند کرد؛ البته يکي از کساني که از او به‌عنوان جانشين طاهري نام برده مي‌شود از اين قضيه ابراز بي‌اطلاعي کرده است. بهروز منتقمي که مدتي سرپرست اين باشگاه بوده دراين‌باره گفته است: «تا اين لحظه هيچ‌گونه صحبتي با من براي سرپرستي باشگاه پرسپوليس نشده است. در وزارت ورزش و جوانان مسئوليت دارم و تمام فکرم اين است مسئوليتي که به من واگذار شده را به بهترین شکل انجام بدهم و تا جايي که من مي‌دانم، آقاي طاهري عملکرد خوبي در باشگاه پرسپوليس داشته است و در وزارت ورزش هم همه براين‌باور هستند که او به کارش به‌عنوان سرپرست باشگاه ادامه بدهد.»

 

وقایع اتفاقیه

  ۲  
آی اسپورت
2016-12-28 11:04:00
نظر دهید

۲ نظر
آرش
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
خود منتقمی هم در شرف بازنشستگی ه امسال این رو میارن سال بعد بازنشست می شه سال بعد یه پیر دیگه سال بعد یه پیر دیگه خدایی خیلی با حالیم. رویانیان مگه بازنشست نبود؟ این خزعبلات چیه اصلا مدیریت باشگاهی به این عظمت نمی تونه پست جوان ها بیفته که
۱
آرش
چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵، ۱۴:۲۰
خود منتقمی هم در شرف بازنشستگی ه امسال این رو میارن سال بعد بازنشست می شه سال بعد یه پیر دیگه سال بعد یه پیر دیگه خدایی خیلی با حالیم. رویانیان مگه بازنشست نبود؟ این خزعبلات چیه اصلا مدیریت باشگاهی به این عظمت نمی تونه پست جوان ها بیفته که
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر