فهرست
از «سِدجلال» تا مرحوم رایکوف!
از «سِدجلال» تا مرحوم رایکوف!

از «سِدجلال» تا مرحوم رایکوف!

آی اسپورت - بعد از اینکه جناب علیفر در جریان بازی رئال مادرید و لوانته از سیدجلال حسینی به‌عنوان یکی از هافبک‌های تیم لوانته اسم برد و مشخص شد که دوباره فریب خورده، بی‌اندازه خوشحال شدیم که در این مملکت تعداد آدم‌های بیکاری که به نیت سرکار گذاشتن سرهنگ، اطلاعات ویکی پدیا را دستکاری می‌کنند، زیاد نیست. اگر زیاد بود، احتمالا با چنین گزارشی مواجه می‌شدیم:

«بینندگان عزیز خسته نباشید. با گزارش بازی تیم‌های رئال مادرید و لوانته خدمت شما هستیم که در ورزشگاه تختی مادرید برگزار می‌شود. لوانته از وقتی سکان هدایت خود را به پرویز مظلومی داده برای فوتبال‌دوستان ایرانی عزیزتر شده، البته حضور مرحوم رایکوف به‌عنوان مدیرفنی هم در این تیم کمک کرده تا هواداران فوتبال ایران به این باشگاه بیشتر توجه کنند.»

دقیقه صفر: بله بازی آغاز می‌شود. بنزما توپ را به مجتبی جباری پاس می‌دهد. جباری توپ را به عقب می‌فرستد تا مارسلو صاحب توپ شود. مارسلو هم با یک پاس بلند توپ را به جناح راست می‌فرستد جایی که خسرو حیدری حضور دارد. خسرو یک سرتوپ قشنگ می‌زند و با از پیش رو برداشتن بازیکن چپ لوانته یعنی رضا شاهرودی، توپ را با یک سانتر بلند برای استفاده رضا عنایتی جلو می‌فرستد که داور آفساید می‌گیرد. آقای سخندان بود که در این صحنه پرچم زد!

دقیقه ۱۰: فیروز کریمی، سرمربی لوانته در طول مدت حضورش در این تیم بسیار مورد اقبال تماشاگران قرار گرفته است. من از همین‌جا هم خبر قبلی در مورد حضور پرویز مظلومی در کادرفنی این تیم را تکذیب می‌کنم. آقای مظلومی، سرمربی گیخون هستند. 

دقیقه ۱۴: نکته جالب در مورد رئال مادرید اینکه یکی از اعضای هیات‌مدیره این تیم به نام هاچ زنبور عسل سال‌هاست که دنبال مادرش می‌گردد. گویا بازیکنان رئال مادرید هم در این جست‌وجوی جهانی با او همراه شده‌اند. اگر شما در این مورد اطلاعاتی دارید عدد یک را برای روابط‌عمومی باشگاه رئال پیامک کنید.

دقیقه ۳۲: گلزنی بنزما واقعا برای هواداران رئال مادرید خبر خوشحال‌کننده‌ای است. بعد از جدایی تیام و پاتوسی از مادرید زیدان واقعا در خط حمله دست بسته‌ای دارد!

دقیقه ۴۷: من یک خبری را مجددا اصلاح کنم. سرمربی لوانته ایرانی نیست بلکه دراگان اسکوچیچ است که پیش از این در باشگاه‌های ایرانی هم کار کرده بود.

دقیقه ۵۸: نکته تاریخی در مورد تیم لوانته این است که موسسان این باشگاه از خاندان معروف لنیسترها بودند که ثروت افسانه‌ای داشتند. در سایت هم اعلام شده که تیم به یاد مرحوم سرجیمی لنیستر که از معلولان برجسته زمانه خود بود به نام لوانته نامگذاری شده که در زبان اسپانیایی به معنای یک دست است.

دقیقه ۷۴: بازی بسیار بی‌حال و بی‌رمق دنبال می‌شود. مشخصا رئال مادرید بعد از جدایی مسی، دیگر آن تیم سابق نشد! الان هم که باشگاه بالای ۱۰بازیکن مصدوم دارد. مطابق آخرین اخبار زیدان سرمربی رئال به‌شدت به بدنسازی پرویز کماسی در تپه‌های داودیه اعتراض دارد و می‌خواهد که بدنساز دیگری را به تیم اضافه کند. گویا زیدان به مدیران باشگاه گفته که قصد استخدام آرنولد ترمینیتر، بدنساز تیم ملی اتریش را دارد.

دقیقه ۸۵: یک‌بار دیگر گلزنی. این دفاع خطی پدر تیم‌ها را درآورده. من واقعا درک نمی‌کنم یک مربی چقدر می‌تواند بی‌شعور و احمق باشد که از دفاع خطی برای تیمش استفاده کند. اصلا یکی از دلایل شکست ناپلئون در نبرد معروف واترلو همین دفاع خطی بود که سبب شد تا ارتش‌های معروف انگلیس و متحدانش از شکاف‌های بین خط دفاعی نفوذ کنند.

دقیقه ۹۰: بله، به پایان بازی نزدیک می‌شویم. جا دارد این نکته را هم اضافه کنم که اسپانسر تیم رئال مادرید از بازی بعدی تغییر می‌کند و به شرکت اشی‌مشی سپرده می‌شود. 

 

فرهیختگان 

۱۲ ۲  
آی اسپورت
2019-09-15 10:48:00
نظر دهید

۲ نظر
ro ro
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۰:۵۳
کص نمک
۴
Reza
يكشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۱۱
آقا چقدر بامزه بود ترکیدیم از خنده :|

جدی چی با خودتون فکر کردین این رو نوشتین؟ این ایده شاید برای نوشتن یک جک کافی باشه، نه ولی برای یک نوشته تو بلند تو این سایت
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر