فهرست
آنالیز ادعای پپ: استرلینگ کلاس جهانی؟
آنالیز ادعای پپ: استرلینگ کلاس جهانی؟

آنالیز ادعای پپ: استرلینگ کلاس جهانی؟

آی‌اسپورت – رحیم استرلینگ در پیروزی 1-3 مقابل تاتنهام یک پنالتی برای تیمش گرفت و گل سوم سیتی را هم زد تا آمارش در این فصل را به 22 گل برساند (17 گل در لیگ)؛ بهترین آمار گلزنی‌اش در یک فصل با فاصله‌ای بیش از دو برابر نسبت به فصول گذشته.

با این وجود استرلینگ در این بازی هم یک موقعیت صد در صد گلزنی مقابل دروازه‌ی هوگو لوریس را از دست داد، بازیکنی که هفته گذشته مقابل منچستر یونایتد هم دو فرصت چنین را به هدر داده بود. برای همین است که ادعای پپ گواردیولا بعد از پیروزی تیمش در بازی دیشب با شک و تردیدهای زیادی روبرو شد: «اگر رحیم تعداد گل‌هایش را بالاتر ببرد بدل به یکی از بهترین بازیکنان جهان می‌شود. او تمام کیفیت‌های لازم برای رسیدن به این جایگاه را دارد، سرعت، جنگندگی، دینامیسم. رحیم واقعا فوتبالیست خیلی خوبی است و البته باید پیشرفت کند و بیشتر از موقعیت‌هایش استفاده ببرد. من اطمینان دارم او توانایی و ارده‌اش را دارد.»

آیا خود استرلینگ با این نظر مربی‌اش موافق است؟ جواب او بعد از بازی دیشب چنین بود: «قطعا. من مقابل منچستر یونایتد چندتا فرصت را از دست دادم. در این بازی اما سعی کردم با دقت بیشتری از فرصتم استفاده کنم. من سعی کردم با تمرکز دروازه‌بان را از پیش رویم بردارم و بعد ضربه نهایی را بزنم، که در نهایت به پای مدافع برخورد کرد.»

اما نظر پنل کارشناسان اسکای اسپورتس در این بحث چیست؟

 

 

تیری آنری

«نمایش این فصل استرلینگ واقعا من را تحت تاثیر قرار داده، چون فکر نمی‌کردم او چنین پتانسیلی داشته باشد. استرلینگ همیشه وقتی فرصت‌های گلزنی را از دست می‌دهد مورد انتقاد زیادی قرار می‌گیرد. اما من همیشه گفتم همین که یک مهاجم، یا وینگر، خودش را در چنین موقعیت‌های گلزنی‌ای قرار بدهد حرکت مثبتی انجام داده. در ضمن استرلینگ این فصل چند بار سیتی را نجات داده؟»

«استرلینگ این فصل پیشرفت زیادی داشته و بدل به بازیکنی کلیدی برای سیتی شده. من واقعا بعد از بازی مقابل منچستر یونایتد دلم برایش سوخت. اما وقتی برای تیمی بازی می‌کنید که قصد بردن چمپیونز لیگ را دارد باید از این فرصت‌ها استفاده کنید. پاسی که او در ضد حمله به برناردو سیلوا داد باید پاسی بود که او را در موقعیت تک به تک قرار می‌داد. این جنبه‌ایست که استرلینگ باید در آن بهتر شود. آیا او به یکی از بهترین گلزنان لیگ برتر تبدیل خواهد شد؟ نمی‌دانم. ولی مطمئنم که همچنان جای پیشرفت زیادی دارد.»

 

گریم سونس

«دقیقا نمی‌دانم یک فوتبالیست چطور باید به این کیفیت برسد، اما استرلینگ باید دقتش در لحظات کلیدی را بالاتر ببرد. استرلینگ از آن دست بازیکنانی است که گل‌های سخت‌تر را راحت‌تر می‌زند، اما انگار وقتی زمان زیادی مقابل دروازه دارد دچار شک و تردید می‌شود. نمونه بارز این اتفاق مقابل یونایتد بود، جایی که او به سادگی می‌توانست تیمش را 0-5 در نیمه اول پیش بیندازد

«استرلینگ با استفاده از سرعت و تکنیک و شجاعتش در هر بازی مدام در موقعیت‌های گلزنی قرار می‌گیرد، اما باید دقت زدن ضربات نهایی‌اش را بالا ببرد، از راهی که ممکن است.»

 

 

گری نویل

«این قطعا بهترین فصل استرلینگ بوده و فوتبالش پیشرفت زیادی کرده. او مدام در موقعیت‌های گلزنی قرار می‌گیرد. حرکت او به سمت تیر دو وقتی در پست یک وینگر، نه مهاجم مرکزی، بازی می‌کند خیلی خوب است و دقیقا به مناطقی حمله می‌کند که می‌تواند بیشترین ضربه را به حریف بزند. در ضمن استرلینگ هم‌بازی‌هایی هم دارد که می‌توانند مدام با پاس‌های دقیقشان او را در چنین موقعیت‌هایی قرار بدهند. نکته‌ی کلیدی همین است.»

«اما برای اینکه به پیشرفتش در فصل آینده ادامه دهد، استرلینگ باید تعداد این لحظاتی که تمرکزش را از دست می‌دهد را کمتر و کمتر کند. شکی در پیشرفت او نیست. بازیکنی که 22 گل زده قطعا فصل خوبی را پشت سر گذاشته. اما استرلینگ باید تعداد اشتباهاتش را کمتر کند، به خصوص اشتباهاتی که بدون فشار حریف رویش رخ می‌دهند. کلید این راه برای او تمرکز و دقت است

۳    
آی اسپورت
2018-04-15 12:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر