فهرست
پیش بازی نفت مسجد سلیمان – نفت تهران ؛ شعله ها!
پیش بازی نفت مسجد سلیمان – نفت تهران ؛ شعله ها!

پیش بازی نفت مسجد سلیمان – نفت تهران ؛ شعله ها!

آی اسپورت – عصر فردا نفت های لیگ برتر به جان هم می افتند تا یکی آن یکی را آتش بزند و سر و سامانی به شرایطش در جدول بدهد اما سوال اینجاست که زور کدامیک به دیگری می چربد و شعله های کدام نفت ارتفاع بیشتری می گیرد؟
لوگوهای دو باشگاه را که نگاه کنید تفاوتی در آنها نمی بینید؛همه چیز شبیه مهم است.لوگوی شرکت ملی نفت ایران در میانه قرار دارد و تنها نام باشگاه مسجد سلیمانی به جای باشگاه تهرانی  دور آن شعله آتش نشسته است تا وجه تمایز این دو نفت از هم باشد.
اما این تغییرات جزئی تنها تفاوت های دو تیم نیست.پشت یکی از این نفت ها یک شهر و مردمش ایستاده.شهری عاشق فوتبال که از همان بازی اول از روی پشت بام های خانه های مجاور ورزشگاه شهید محمدی  90 دقیقه تیم شان را تشویق کردند و خیلی هایشان همچنان به این حمایت ادامه می دهند.
پشت تیم دیگر اما هیچ کس نیست.فقط یک وازرتخانه ثروتمند که بودجه ای معقول در اختیار باشگاه می گذارد  و هر سال از باشگاه جایگاهی آبرومند از مدیرانش می خواهد  و البته هر فصل چیزی فرااتر از انتظارش به دست می آورد.یک سال پنجمی ،سال بعد چهارمی و سال بعدترش عنوان سومی و کسب سهمیه اسیا.
اما چه اتفاقی افتاده که تیم پرطرفدارتر در قعر جدول ایستاده و دیگری روندی رو به رشد داشته  و از میانه جدول هم بالاتر رفته است؟از تفاوت کیفیت بازیکنان دو تیم که بگذریم – که این هم زیاد نیست - شاید جواب تنها یک کلمه باشد:«آرامش».
نفت تهران مثل تمام فصول گذشته در آرامش کارش را پیش می برد  و مدام در حال  پیشرفت است  در حالی که هواداران سختگیر نفت مسجد سلیمان از همان هفته سوم چهارم با مربی تیم شان بنای ناسازگاری گذاشته  و هر هفته حتی در شرایطی که تیم شان با یک بازیکن کمتر  و یک پنالتی از دست رفته با حریف مساوی کنند شعار«حیا کن ،رها کن»را سر می دهند و مدام خواستار تغییرند.
البته این هواداران هفته قبل طعم حمایت را هم چشیدند و تیم شان مقابل پرسپولیس آنقدر فوتبال خوبی بازی کرد که سر باقری نیا و حامیان متعصب مهمترین تیم فوتبال  شهر اولین ها در پایتخت بالا بود.حالا یک هفته بعد از آن بازی هیجان انگیز آنها در خانه  میزبان همنام  تهرانی شان خواهند بود و می خواهند اولین برد فصل شان را جشن بگیرند اما خودشان می دانند مقابل تیم منصوریان که استقلال را شکست داده و اوج گرفته باید حتی بهتر از بازی با پرسپولیس باشند.
جالب اینجاست که می گویند موقعیت باقری نیا همچنان  متزلزل است  و او با یک باخت دیگر از کار برکنار می شود اما آن سوی میدان منصوریان هر روز جای پایش را در نفت تهران  سفت تر می کند.
ظاهرا همه چیز برای انجام یک فوتبال خوب مهیاست  اما باید دید در جنوب شعله های کدام نفت حرم بیشتری خواهد یافت ؟آیا هلهله مسجد سلیمانی ها را در شهر خودشان بالاخره خواهیم شنید و عصر جمعه مسجد سلیمان  فضای شادی خواهد داشت یا اینکه تیم علی منصور  قدم دیگری روی نردبان صعود به مکان های بالاتر جدول برخواهد داشت؟
     
آی اسپورت
2014-09-18 16:21:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر