فهرست
راه آهن 1-2 پرسپولیس/ سی دقیقه ی درخشان
راه آهن 1-2 پرسپولیس/ سی دقیقه ی درخشان

راه آهن 1-2 پرسپولیس/ سی دقیقه ی درخشان

آی اسپورت- 

هفته نهم لیگ برتر ایران 

ورزشگاه تخی تهران

 راه آهن : ایگور منزیچ، محسن ایران نژاد، علیرضا عظیمی، رامین رضائیان، میلاد محمدی، محمد ستاری، سیامک کوهنورد، بهادر عبدی، بهنام برزای، محمد غلامی و سیداحمد موسوی به میدان می رود.

سرمربی: حمید استیلی 

 پرسپولیس: سوشا مکانی، حمید علی‌عسگر، محمد نوری، رضا حقیقی، رضا نورمحمدی، اومانیا، حسین ماهینی، هادی نوروزی، مهدی طارمی، امید عالیشاه و محمد عباس‌زاده.

سرمربی: حمید درخشان


داورها: سیدعلی/ طالقانی/ عیوضش محمدی

کارت زرد: سیامک کوهنورد (راه آهن)

حسین ماهینی(پرسپولیس)


شرح بازی: 

قرمزهای تهران مسابقه امروز ورزشگاه تحتی را طوفانی آغاز کردند. آن ها روی دو حرکت تیمی تماشایی، در سی دقیقه اول مسابقه دو گل به حریف زدند و البته چند موقعیت جدی دیگر نیز خلق کردند. راه آهن البته در 15 دقیقه پایانی نیمه اول فرصت بازگشت به مسابقه را داشت اما موفق به این کار نشد تا این نیمه با همان نتیجه به پایان برسد. شاگردان حمید استیلی در نیمه دوم، تیم برتر زمین مسابقه بودند. آن ها بازی را هجومی اغاز کردند اما برنامه آشکاری برای باز کردن دروازه حریف نشان ندادند. تعویض عباس زاده با کفشگری نشان داد پرسپولیسی ها به حفظ نتیجه فکر می کنند. آن ها از اواسط نیمه دوم به شدت عقب رفتند و دیگر تمایلی برای گل زدن نشان ندادند. این اتفاق، فشار راه آهن را بیشتر کرد و تیم میزبان در نهایت در فاصله 5 دقیقه به پایان مسابقه به یک گل رسید. گلی که البته آخرین گل مسابقه بود و راه آهن را به امتیاز نرساند. در مجموع همان سی دقیقه اول، درخشان را صاحب اولین پیروزی در مقطع جدید هدایت پرسپولیس کرد. قرمزها درست از بعد از گل دوم، همچنان با تیم مورد انتظار هواداران شان فاصله داشتند. 

دقایق کلیدی: 

2- اولین موقعیت جدی مسابقه توسط پرسپولیسی ها خلق شد. ضربه سر عباس زاده با اختلاف کم از کنار دروازه به بیرون رفت. 

5- حرکت خوب نوروزی، پرسپولیس را صاحب یک ضربه ایستگاهی در سمت راست محوطه جریمه راه آهن کرد. ماهینی ضربه را روی دروازه فرستاد و رضا نورمحمدی بالاتر از همه به توپ ضربه زد اما ضربه او درون چارجوب نبود. 

8- به نظر می رسد سانتر و ضربه سر، اولویت هجومی پرسپولیس در این مسابقه است. این بار امید عالیشاه توپ را روی دروازه فرستاد و ضربه سر آرام نوروزی در آغوش ننزیج آرام گرفت. 

 14- شوت محکم بهادر عبدی با بازیکن تیم خودی برخورد کرد و به بیرون رفت. او به عنوان بازیکنی که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد، می خواهد روند گلزنان پرسپولیسی ها سابق به این تیم را ادامه بدهد. 

20- حرکت تیمی پرسپولیسی ها، با یک حرکت تیمی از سوی تیم میزبان پاسخ داده شد. سر توپ و سانتر قشنگ محمد غلامی فرصت ایده آلی برای گلزنی هافبک راه آهن فراهم آورد اما ضربه او از کنار دروازه مکانی به بیرون رفت. 

34- مصدومیت ننزیچ سرانجام توان ادامه بازی رو از او گرفت. به جای این گلر، امیر عابدزاده وارد زمین شد. پسر احمدرضا عابدزاده، پیش تر نه در پرسپولیس و نه در راه آهن فرصت بازی در لیگ برتر را به دست نیاورده بود. او اولین محک لیگ برتری اش را در یک مسابقه دشوار پشت سر خواهد گذاشت. 

38- هادی نوروزی امروز سر توپ های جالب توجهی می زند. این بار بعد از سر توپ و فریب دادن مدافعان حریف، ضربه او با اختلاف نه چندان زیاد از کنار دروازه به بیرون فرستاده شد. 

42- چیزی نمانده بود عالیشاه اختلاف را به 3 گل برساند اما بغل پای او به تور دروازه عابدزاده نرسید. 

44- ضربه سر ضرب رضاییان در حالی که خود این بازیکن تعادل خوبی نداشت، به شکلی خطرناک از کنار دروازه راه آهن به بیرون رفت. 

50- رضاییان تلاش زیادی برای باز کردن دروازه پرسپولیس انجام می دهد. ضربه سر او این بار به آرامی در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت. 

54- یک فرار خوب دیگر از امید عالیشاه. مطابق معمول اما پاس او دقیق نبود و از نزدیکی های دروازه در اختیار سوشا مکانی قرار گرفت. 

62- غفلت مدافعان پرسپولیس از محمد غلامی، این شانس را به او داد که در فاصله ای کم با دروازه به توپ ضربه بزند. ضربه آرام این بازیکن اما تقدیری نداشت به جز عبور از بالای دروازه سرخپوشان. 

68- تعویض عباس زاده با کفشگری نشان می دهد درخشان حفظ نتیجه را در اولویت قرار داده است. راه آهن در نیمه دوم بهتر از حریف کار کرده اما نتوانسته موقعیت ایده آلی خلق کند. 

73- اشتباه عابدزاده در خروج از دروازه روی سانتر ماهینی، راه آهن را به خطر انداخت اما خود امیر با دفع توپ در نهایت به خطر خاتمه داد.

77- فاطمی تازه وارد که به حای عالیشاه وارد زمین شده، اولین فرصت اش را صرف یک شوت به سمت دروازه کرد اما این توپ به سادگی در اختیار عابدزاده قرار گرفت.


81- جدی ترین موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم تا این لحظه، نصیب مهدی طارمی شد. او در شرایطی تقریبا تک به تک با عابدزاده توپ را به بیرون زد. 


83- ضربه سر تماشایی امین منوچهری با واکنش تماشایی تر سوشا به کرنر فرستاده شد. منوچهری با انگیزه زیادی وارد زمین مسابقه شده است. 


90- یک تعویض عجیب از حمید درخشان. سرمربی پرسپولیسی ها فاطمی تازه وارد را دقایقی بعد از ورود به زمین، بیرون کشید و میثم حسینی را وارد زمین مسابقه کرد. این بازیکن با حالتی عصبانی و مغموم از زمین خارج شد. نیلسون روی نیمکت به سرعت مشغول روحیه دادن به این بازیکن شد. 


شرح گل: 

دقیقه 19- پرسپولیسی ها با یک گل تیمی عالی از حریف پیش افتادند. ابتدا این رضا نوروزی بود که با یک حرکت تکنیکی زیبا در میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و آن را برای هادی نوروزی مهیا کرد. نوروزی نیز با یک سر توپ خوب توپ را به طارمی سپرد و طارمی هم توپ را در اختیار عباس زاده قرار داد. مهاجم شمالی سرخپوشان با یک ضربه سر ضرب دیدنی گل اول بازی را به ثمر رساند. او حدود 6 وارد را بعد از این گل به نمایش گذاشت تا در تختی با اوبافمی مارتینز اشتباه گرفته شود! 

دقیقه 28- ضدحمله سریع سرخپوشان، توپ را در شرایط نسبتا مناسبی در اختیار طارمی قرار داد، او با یک پاس رو به جلو قصد صاحب تو کردن نوروزی را داشت اما توپ از مقابل پای نوروزی زده شد و پیش پای نوری قرار گرفت و محمد نوری با یک بغل پای دقیق دروازه ننزیچ را گشود. او گلش را با بازوبند کاپیتانی جشن گرفت. 


دقیقه 86- حملات راه آهن سرانجام نتیجه داد و این تیم موفق شد دروازه پرسپولیس را باز کند. سانتر عالی کم ارتفاع برای شیری و ضربه خوب او پیش از آن که توپ به سوشا برسد، تور دروازه پرسپولیس را لرزاند. مکانی باز هم موفق نشد با لباس پرسپولیس کلین شیت کند. 

  ۲۵  
آی اسپورت
2014-09-18 21:10:50
نظر دهید

۲۵ نظر
فوتبال
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۸:۲۸
بوی تبانی میاد.
-
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۱۴
بوی سوختن میاد. اب یخ استفاده کن برادر
حسین اول نساجی بعد پرسپولیس
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۲۳
بوی سوحتگی میاد!!!!!!
-
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۲۶
آقا مگه رضا نوروزی مصدوم نیست؟
صد رحمت به خیابانی!

پاراگراف آخر رو بخونید ؛

" ابتدا این رضا نوروزی بود که با یک حرکت تکنیکی زیبا در میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و آن را برای هادی نوروزی مهیا کرد. نوروزی نیز با یک سر توپ خوب توپ را به طارمی سپرد "
persiancoders
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۲۹
رضا نوروزی ؟؟؟!!اشتباه نوشتید فکر کنم
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
MOHSEN.N
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۹:۳۲
پرسپولیس در کار هجومی بهتر شده اما در سازمان دفاعی ضعیف تر شده و جاگیری های ضعیف علی عسگری خطرناکه
4444
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۲۹
تبانی از مکتب لنگ مشخص بود.انشااله راه آهن میره دسته دو.از اولش هم معلوم بود تبانی میکنند.
-
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۳۶
زررر نزن فوتبال
ابتدا این رضا نوروزی بود که با یک حرکت تکنیکی زیبا در میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و آن را برای هادی نوروزی مهیا کرد
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۰:۵۷
ابتدا این رضا نوروزی بود که با یک حرکت تکنیکی زیبا در میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و آن را برای هادی نوروزی مهیا کرد :| با پای مصدوم بازی کرد؟
پرسپولیس
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۰۳
نه داداش اونجای شما سوخته.بو از اونجا میاد.پیشنهاد میکنم از پماد سوختگی استفاده کنی!!!
-
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۲۱
بهترین بازی پرسپولیس تو چند سال اخیر رو تو 30 دقیقه اول نشون دادن/اگه مهاجما دقت میکردن با 5تا گل میبردیم/عالی موقعیت گلزنی خلق میکنن چیزی که زمان داییی عاجز بودیم
سپهر
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۱:۲۸
خوب بود ولی باید تو دفاع هوشیار تر باشند و در حمله با هوشتر
-
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۳۳
من به این تیم امیدوارم به شرطی که قمه
کشای دایی بزارن
Milad
پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۲۲:۴۴
ابتدا این رضا نوروزی بود که با یک حرکت تکنیکی زیبا در میانه میدان توپ را در اختیار گرفت و آن را برای هادی نوروزی مهیا کرد. نوروزی نیز با یک سر توپ خوب توپ را به طارمی سپرد و طارمی هم توپ را در اختیار عباس زاده قرار داد. مهاجم شمالی سرخپوشان با یک ضربه سر ضرب دیدنی گل اول بازی را به ثمر رساند.؟؟؟!!!!

رضا نوروزی آسیب دیده پاس داد؟ شما موادتون رو از کجا میخرین؟ به ما هم آدرس بدین...
پرسپولیس زلزله
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۲۲
مبارکه انشاالله بازی بعد هم میبریم
پرسپولیس زلزله
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۲۲
مبارکه انشاالله بازی بعد هم میبریم
پرسپولیس زلزله
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۴:۲۲
مبارکه انشاالله بازی بعد هم میبریم
-
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۰۵:۰۸
سوختگی؟؟؟؟ ما که هر سال تو کورس قهرمانییم، شمایین که همیشه دز حال دست پا زدنین، خودتونو لطفا با استقلال و سپاهان و تراکتور و فولاد مقایسه نکنین، با همین تیم هایی که هر سال دورو برتونن میتونین مقایسه کنین، مثل راه آهن و صبای قم و ذوب آهن و اینجور تیمها...
خراب مورینیو
جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۳، ۱۴:۱۱
خیلی برای " این پرسپولیس " خوشحالم .. بی نهایت ! .... با اینکه استقلالی 4 اتیشه ام شاید ! .... ولی از همون روز اول گفتم پرسپولیس درخشان حتما رتبه ای معجزه وار کسب خواهد کرد .... بدون حاشیه ... بدون جو سازی ... بدون حمله به داورها بعد از هر بازی ... بدون سردرد ... بدون اتهام زنی ... بدون لابی ... بدون دار و دسته ... بدون بابک و روباه ! ... بدون ماشین مازراتی 2 میلیاردی ... بدون لباس مارک فروشی خیابون فرشته ! ... بدون کامیون از اردبیل ... بدون حتی آقای گل جهان ( مالدیو سابق !) .... و نکته جالبش اینه که همه این ها رو درخشان کسب خواهد کرد .... به قول دکتر صدر !... ب" به شکل طعنه آمیزی با 100 میلیون کمتر از دستیار چندم جناب لابی کبیر !!! " .... البته امیدورام این لابی بعد از متلاشی کردن پرسپولیس ... اموال جناب هدایتی رو در " ختافه " ..... خاک نکنه !!!!
azerbaican
سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۳، ۱۷:۱۱
باز این لنگی ها یه بارتونستن ببرن واسه خودشون شیر شدن
باخت کیسه کش ها رو هم تسلیت میگم به همشون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر