فهرست
گزارش ویژه: ضربات آزاد منچستریونایتد را چه کسی خواهد زد؟
گزارش ویژه: ضربات آزاد منچستریونایتد را چه کسی خواهد زد؟

گزارش ویژه: ضربات آزاد منچستریونایتد را چه کسی خواهد زد؟

آی اسپورت- لوئی فن خال این فصل باید در مورد جنبه های مختلف بازی منچستریونایتد فکر کند که یکی از آنها، شاید در ابتدا چندان مهم به نظر نرسد اما در هر بازی، احتمالا چند باری محل بحث خواهد بود؛ اینکه ضربات آزاد پشت محوطه جریمه را چه کسی خواهد زد؟

آنخل دی ماریا، رابین فن پرسی، خوان ماتا، وین رونی و رادامل فالکائو، هر یک در این زمینه مدعی هستند و احتمال اینکه در یک بازی، فرصت به همه آنها برسد، کمی بعید است.

در تیم منچستریونایتد و با خریدهایی که فن خال انجام داده، رقابت بر سر اینکه کدام بازیکنان در ترکیب اصلی قرار بگیرند، بسیار جالب خواهد بود اما به نظر می رسد رقابت جذاب تر که احتمالا جنبه هایی از آن مقابل چشم هواداران شکل خواهد گرفت، زننده اصلی ضربات آزاد تیم است. هر یک از این پنج بازیکن توانایی شان در زدن ضربات آزاد را اثبات کرده اند اما تنها یکی از آنها می تواند پشت ضربه قرار بگیرد.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/9452f61d471.jpg\"البته دراین بین، آنخل دی ماریا با گلی که این هفته به کوئینزپارک رنجرز زد، شاید یک گام از بقیه جلو باشد. هرچند به نظر می رسید ضربه او، بیشتر یک ارسال به محوطه جریمه بود که با خوش شانسی مستقیما وارد دروازه شده اما ستاره آرژانتینی ادعا کرد که ضربه اش را به قصد چهارچوب زده بود.

دی ماریا در رئال مادرید با حضور کریس رونالدو و گرت بیل، فرصت چندانی برای زدن ضربات آزاد پیدا نمی کرد اما به نظر می رسد نمی خواهد در الدترافورد پا پس بکشد. با توجه به ارسال های دیدنی او، به نظر می رسد وقتی توپ پشت محوطه جریمه و در مرکز باشد، او شانس بیشتری برای قرار گرفتن پشت توپ داشته باشد.

 \"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/9452f61d473.jpg\"خوان ماتا هم یک استاد به تمام معنا در زدن ضربات آزاد است. او از سال 2011 که به لیگ برتر آمد، 4 بار از روی ضربات آزاد برای چلسی و منچستریونایتد گلزنی کرد. دو تا آنها در همین فصل گذشته مقابل نیوکاسل و ساوتهمپتون بود. در همین مدت، ماتا سه بار هم روی ضربات آزاد، پاس گل داد تا ارزش هایش را روی ضربات ایستگاهی به نمایش بگذارد.

اما بسیاری معتقدند با توجه به خریدهایی که منچستریونایتد انجام داده، ماتا ممکن است جایگاهش در ترکیب اصلی را از دست بدهد؛ اتفاقی که شانس رونی برای قرار گرفتن پشت ضربات آزاد را بیشتر می کند. او در سه سال و نیم ایر، 5 گل از روی ضربات آزاد زده و یکی از بهترین ها در لیگ برتر بوده است.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/9452f61d472.jpg\"


 

او فصل گذشته مقابل کریستال پالاس، منچسترسیتی و وست بروم از روی ضربه آزاد گل زد و با توجه به اینکه این فصل بازوبند کاپیتانی را هم به بازو می بندد، می تواند از هم تیمی هایش انتظار داشته باشند که یک فرصت خوب را برای او کنار بگذارند.
\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/9452f61d474.jpg\"دیگر ضربه آزاد زن قهار منچستریونایتد، رابین فن پرسی است که هنوز خیلی ها گل زیبایش به منچسترسیتی در دسامبر 2012 را به یاد دارند. البته ستاره هلندی از نظر تعداد گل ها از روی ضربه آزاد با رونی قابل قیاس نیست (او از سال 2011 تنها 2 گل از روی ضربات ایستگاهی زده) اما مطمئنا برای زدن ضربات آزاد بی میل نیست.

آخرین نفر در این فهرست، رادامل فالکائوست. او بیشتر وظیفه زدن ضربات نهایی در محوطه جریمه را به عهده دارد اما می تواند گل های خوبی هم از روی ضربات آزاد بزند؛ همان طور که در اکتبر 2012، زمانی که برای اتلتیکو مادرید بازی می کرد، دروازه رئال سوسیه داد را باز کرد.

\"http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/9452f61d475.jpg\"


آمار می گوید که خوان ماتا با 4 گل و سه پاس گل از روی ضربات آزاد در دو سال اخیر، بهترین گزینه برای زدن ضربات آزاد منچستریونایتد است اما این تصمیمی است که فن خال باید بگیرد؛ برای اینکه شاهد بحث و جدل ستاره های منچستریونایتد در زمین نباشیم.

 

     
آی اسپورت
2014-09-18 22:48:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر