فهرست
چون دوست دشمن است، کجا روم؟
چون دوست دشمن است، کجا روم؟

چون دوست دشمن است، کجا روم؟

آی اسپورت - پرسپولیس، امروز است که مدیریت می‌خواهد! پرسپولیس، امروز است که فرمانده و راهبر و مدیرعامل لازم دارد! اگر در انجام آنچه که می‌دانید و باید که انجامش داد، مخیر نیستید، آیا در رفتن هم مجبورید به صرف فعل نرفتن؟

 

یکم- هر چه بیشتر به این قضیه تیم پرسپولیس فکر می‌کنیم، بیشتر وا می‌مانیم که چه خبر است؟ کاری که بچه‌های پرسپولیس در لیگ آسیا انجامش دادند مگر مصداق عینی برخورداری از استعدادهای بزرگ نیست؟ و مگر در این موارد که به لطف همین استعداد خداداده، به رقم زدن نتیجه‌ای گران نائل می‌شویم، نباید شکر کرد و شکرانه داد؟ پس چرا به جان خودمان افتاده‌ایم؟ پس چرا عوض شکران نعمت به کفران نعمت مشغولیم؟ این چه عادت و چه اخلاقی است که صاحبش شده‌ایم؟ ما که همیشه این‌طور نبودیم! ما که طمعکار و ناسپاس و حق‌ناشناس نبودیم! ما که زکات مال خود را، از هر رقم دارایی و داشته و نعمت که بود سر وقتش می‌پرداختیم! پس چرا حالا ما چنینیم؟ پس چگونه این همه ناشکر، این همه طماع و این همه بیشینه‌خواه شده‌ایم!

فوتبال ایران و قدرت و نیروی انسانی فوتبال ایران، چه باید بکند که سزاوار تمجید باشد؟ که تشویقش کنیم! که ثروت ملی و سرمایه اجتماعی به حسابش آورند! که پیروزی‌هایش، جشن‌های ملی پرتعدادتری را فراهم سازد! اگر به جای پرسپولیس یک تیم قطری بود یا سعودی و اماراتی، چند شب و روز باید شاهد شادی طربناکشان می‌بودیم؟ و حالا که نوبت را به ایران رساندیم، چرا آسمان می‌تپد؟

 

مدیون شدن!

دوم- شکرانه برخورداری از این برکت روزی شدن و زکات داشتن این داشته کم مانند، چه می‌باید باشد و چه می‌تواند باشد؟ آیا نه این است که در اشاعه این ویژگی‌ها باید حداکثر تعهد و آموزش و استعدادپروری را وظیفه خود قرار داد؟ پس کو؟

آیا زکات چنین موهبتی، تقسیم این سرمایه خداداده نباید باشد و نیست؟ پس چرا، از زیر بار مسئولیت خود فرار می‌کنید؟ پس چرا همه‌تان، خود را در هزار پستو و سوراخ قایم می‌نمایید؟ این سوراخ موش خریدن‌ها و آن سینه سپر کردن‌ها چه مفهومی دارند؟ عالی‌جنابان، حضرات، آقایان، بزرگواران و همه دلار بگیران و طالبان حقوق‌های نجومی از جنس یورو و پوند، کجایید؟ پرسپولیس به شما احتیاج که نه، ولی توقع حضور دارد که لااقل، ریخت‌تان را ببینند و ببینیم! پس چهره‌نمایی کنید! پس خودی بنمایید که:

... طاعت از دست نیاید، گنهی باید کرد!

با شمایند! با شمایان که از روز ازل هم بوده‌اید و بی‌هنرانه، هنرنمایی کرده‌اید! از بی‌عملی و از حاضری‌خوری، دست بردارید!

پرسپولیس، امروز است که مدیریت می‌خواهد! پرسپولیس، امروز است که فرمانده و راهبر و مدیرعامل لازم دارد! اگر در انجام آنچه که می‌دانید و باید که انجامش داد، مخیر نیستید، آیا در رفتن هم مجبورید به صرف فعل نرفتن؟

آقای مدیریت، حسینعلی کلانی و حمید استیلی، بدخواه شما و بدخواه پرسپولیس نیستند! به توصیه‌های حداقلی این دو نفر که اعتلای تیمشان را می‌خواهند، عملگرایانه توجه کنید! حق شما این است که با تمام وجود در خدمت پرسپولیس باشید! فردا خیلی دیر خواهد شد!

۹    
آی اسپورت
2020-10-16 17:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر